Jump to content
IGNORED

Netflix produkcija


Lezilebovich

Recommended Posts

1 minute ago, Ros said:

 

meni ovaj chapo bolji

El Chapo - Rotten Tomatoes

 

od ovoga

image.jpeg.8f9e518e7668fcb1519f7de359a322ad.jpeg

Jao meni se ovaj dopada, neću da izigravam kritičara jednostavno je genijalan u svojoj debilnosti. I dobra paralela Eskobaru koji je zapravo isto debilan ko on, samo malo raskošnije pojave. Taman da se objasni šta je potrebno da bi postao kingpin. 

Link to comment

el chapo guzman je odlican primer kako izgled vara. izgleda vrlo debilno, a nista nije bolji utisak kad ga slusas kako prica, a opet je bio big boss, i bezao iz zatvora. verovatno je dobar u citanju ljudi

Link to comment

Da, ovaj Narcos Chapo (nisam gledao ovu drugu seriju) je stvarno ispocetka delovao priglupo i dosta prosto, velja nevolja fazon. Posle se malo izdigao, na kraju eto postao i glavni igrac. Ne znam koliko je istinito sve to prikazano, ali dobro su ga razvili kao lika.

Link to comment
3 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

@Caligula

 

:fantom:

 

 

:fantom:

 

Zbindzovao celu uprkos dedlajnu

 

Sasvim dobra, da ne preteram i kazem odlicna

 

Kako su je isproducirali dobro, sve je nekako autenticno iz tog vremena, do detalja.

Link to comment
On 19.11.2021. at 15:52, chandra said:

Odgledao Tiger Kinga 2. Hanuma zaspala na pola, pita posle sta se desilo. Zapravo se nije desilo nista, ali nismo ni gledali zato sto se nesto desava, nego zbog negativne fascinacije tim brlogom. Kakva kolekcija idiota na jednom mestu.

 

Meni je i dalje dobro. Tj zanimljivo. Ovaka ekipa likova na jednom mestu ne znam da li se ikad našla, karikatura do karikature, ludak do ludaka. Nije ni da se ništa ne dešava, zadrli su malo u dubinu nekih stvari, i oko njenog ubistva muža, potencijalnog, i toga šta je on radio u Kostariki i detaljnije o Džef Lou, i porodica Dona Luisa koja na kraju zove detektiva vidovnjaka koji na mestu zločina počinje da povraća i plače, porodica ga teši :laugh:

Obavezno gledanje :D

  • +1 1
Link to comment
On 14.11.2021. at 2:06, James Marshall said:

I neka se zadrže na tome, a da izvlačimo šibicu ko će da proba ovaj lajv ekšn, pa ako valja da onda svi gledamo, inače će biti pomor 

 

Ajd pošto se niko drugi ne javlja, izgleda da sam ja prvi :)

 

Nisam emotivno vezan za original, gledao sam sporadično neke epizode dosta davno, ok mi je to bilo, ali me nije dovoljno uvuklo da odgledam sve.

 

Ovaj live-action ima prelaznu ocenu kod mene, serija mahom ima neki Firefly+LethalWeapon duh i to mi je sasvim fino leglo. Džet je odličan, najbolji lik u seriji, Spajk za trunku slabiji, ali isto dosta dobar (bolji no mi se činio u trejlerima), i njihov odnos je pravi pogodak i najvrednija stvar, baš nosi neke epizode i zabavno ih je gledati. Fej mi je onako, ko cela serija recimo, solidna, not great, not terrible, ali mislim da se dobro uklapa sa njima dvojicom.

 

Atmosfera je uglavnom dobra, scenografije i svetovi su mi se svideli, koncept solarnog sistema i teraformiranja nebeskih tela je vrlo zanimljiv i nešto na čemu bi SW mogao da nauči par stvari. Muzika kida, baš dobra (dosta uzeto iz originala). Svaka epizoda koja se nije bavila Sindikatom i koja je bila u neku ruku bounty-of-the-week je bila odlična vožnja i rado bih gledao još toga. Neke scene su baš verno iznesene iz crtaća, sporedni likovi takođe. Opet, neki momenti su malo previše kičerica i treši, a ne čini mi se da je to bilo s namerom.

 

E sad, druga strana priče...Višus je jebeno katastrofalan. Apsolutno nejasno šta su napravili od lika, toliko teatralan, izveštačen, neprirodan, sa nekim grimasama, potenciranje kadrova, ni senka onog originalnog lika. Svaka scena sa njim je omanja neprijatnost. Džulija nije toliko loša kao pojava, ali je dosadan lik i ceo njihov podzaplet preterano smara. ubija dinamiku priče, a izgleda nažalost da im je to glavna preokupacija za dalje. Pojavio se i Radikal na kratko, ne sviđa mi se, mislim taj lik je previše histeričan u crtaću, ali uživo taj nastup nekako ne radi, nezamislivo je da se neko tako ponaša. No, bio je tu samo nakratko, možda bude bolje u drugoj sezoni.

 

Kraj pršti na sve strane, biće primedbi kolko hoćeš, ali ću samo reći da je dobar epilog za njih troje i da ih smešta u onaj mindset u kom su u originalu, pa bar sa te strane se nadam da bi druga sezona mogla biti bolja.

 

edit: e da, da nekoga ne zbuni, "Cowboy Bebop" je u pitanju :) 

Edited by goofs
Link to comment

ja sam odgledo pola epizoda i sad već nedelju i kusur dana odugovlačim s nastavljanjem, valjda ću se naterati nekako. vicious je stvarno užasan, sad bih tu povukao paralelu s 1 drugom serijom koja je propala kad je ponestalo materijala iz originalnog dela za razraditi, ali ne bi se moglo živeti od nekih ovde :sleep: meni ova faye iz serije ne leži uopšte, ne znam zašto su joj stavili u ugovor da mora da opsuje na svakih pet sekundi. cho je okej, ali prestar je brate, tačno se vidi da je lik čekao deceniju i po da se neko isprsi za adaptaciju. do edwardovog upliva™ u priču još nisam stigao ali odgledao sam ga na tviteru, grozota živa. kapiram da je autorima serije to bio neki test da vide koliko im je glupa ta ideja da se edward ponaša identično ko u animeu, kapiram da će ga je smiriti u drugoj sezoni ako je bude...

 

ne znam, verovatno bi mi se serija više svidela da posle svake odgledane epizode nisam ispirao ukus gledanjem 1 epizode animea. ovako stalno podsvesno upoređujem jedno i drugo i nova serija u svakom poređenju ispada lošija, treba to gledati kao odvojenu stvar.

Edited by Calavera
Link to comment

respekt za netflix sta rade sa tigrovima, ja se nadam da ce biti jos deset sezona, ako im je cilj zatvoriti sve ove morone do zadnjega mora im se priznati da su veoma uspesni

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
 
Meni je i dalje dobro. Tj zanimljivo. Ovaka ekipa likova na jednom mestu ne znam da li se ikad našla, karikatura do karikature, ludak do ludaka. Nije ni da se ništa ne dešava, zadrli su malo u dubinu nekih stvari, i oko njenog ubistva muža, potencijalnog, i toga šta je on radio u Kostariki i detaljnije o Džef Lou, i porodica Dona Luisa koja na kraju zove detektiva vidovnjaka koji na mestu zločina počinje da povraća i plače, porodica ga teši [emoji23]

Obavezno gledanje [emoji3]
Epizoda Stark raving mad :D Pa onakve debile da si crtao ne bi tako dobro ispali. Jednostavno neverovatno. Šta je po Amerikama ljudima popilo pamet meni je večna misterija. A da začinim gledao sam za vikend Making a murderer, bukvalno da sedneš i plačeš. Da te bacimo u Avganistan ili Wisconsin? Daj taj Avganistan i hvala što mogu da biram...

Sent from my M2002J9G using Tapatalk

Link to comment

gledam ovu Lignja igru na film i ton sajtu. da li ima negde sa boljim prevodom ?  korejski/korejanski mi je malo zahrdjao u poslednje vreme (nekada mi je bio fluent) pa mi tesko da ih pratim u originalu. sala na stranu, ono ne moze da se prati bez prevoda a njihov prevod je blago receno ocajan. osecam se kao da mi neko prepricava, a ne da prevodi seriju.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...