Jump to content
IGNORED

Netflix produkcija


Lezilebovich

Recommended Posts

odgledao sam poslednju seoznu narcosa, nista posebno. jedino sto sve vreme ramzmisljam o onim zilotima koji pricaju da pederastija ne treba da se promovise da deca ne bi psotala pederi. mislio sam da je to budalastina jer se ljudi radjaju kao hetero ili homo, ali ako pogledam jos 5 scena u kojima se pojavljuje pacho herrera odacu se brutalnom homoseksualizmu. 

Edited by Кристофер Лумумбо
  • Haha 3
Link to comment
28 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

odgledao sam poslednju seoznu narcosa, nista posebno. jedino sto sve vreme ramzmisljam o onim zilotima koji pricaju da pederastija ne treba da se promovise da deca ne bi psotala pederi. mislio sam da je to budalastina jer se ljudi radjaju kao hetero ili homo, ali ako pogledam jos 5 scena u kojima se pojavljuje pacho herrera odacu se brutalnom homoseksualizmu. 

Kako Pacho daje pjetama vjetra

Link to comment
On 11.10.2021. at 10:08, chandra said:

 

Da, nije isto. Ova Maid je sa Andie Macdowell i njenom cerkom u glavnoj ulozi. Ma neopisivo sranje. I bogati placu, ali ima nade za samohranu tinejdz kevu koja riba klozete i bori se za starateljstvo protiv bivseg momka koji je alkos, a i ostatak porodice joj je puknut i svi su debili u seriji osim nje, ali imaju nesto ljudsko u sebi, i na kraju hepiend, pogled u bolju buducnost, vazno je da se ne poklekne, lepe misli, majcinska pozrtvovanost bice nagradjena.

 

 

 

nije to bas prva poenta serije, a  svakako cu se sloziti da je kritika nezasluzeno kuje u zvijezde i da je na vise mjesta problematicna.

 

maid daje dosta realistican prikaz jednog od mogucih i uz to vrlo cestog konteksta u kome se porodicno nasilje javlja ali netflix je jeste ucinio jeftino didaktickom. ok, prezivljavanje i ok, majcinska ljubav ali izvedba vise lici na autopilot, a takvo nesto u nagomilanom stresu i strahu tesko da postoji. kroz epizode robotizacija donekle prelazi u humanizaciju ali nikad sasvim. 

 

biografija (serija je radjena po memoarskoj knjizi stvarne zrtve nasilja) u citanju gledalaca izvjesno biva sagledana kao apel ili imperativ zenama koje trpe nasilje da prestanu da ga trpe i srede zivot jer zasto da budu siromasne kad mogu da nadju dobar posao i zive super, a rediteljska kilavost koja je dovela do takvog rezultata tj koja je povecala vjerovatnocu takvog citanja i nije bas za neku pohvalu.

 

ipak, serija nije sasvim nepostena u tretmanu zrtve u odnosu na kontekst - mi jasno vidimo administrativni lavirint koji kreira drzava i onaj licni koji nastaje zbog krive percepcije ili potpunog sljepila okoline za emocionalno nasilje.

 

u srbiji niti cg takvog administrativnog lavirinta nema; zrtve nasilja ne mogu da dobiju olaksice za skolovanje niti stanovanje, ono sto pak mogu je da ih neki ocvali djilkos, ako je tako u mogucnosti, povlaci po medijima proglasavajuci ih prostitutkama. ni do netfliksa mi nismo stigli. tu serija stvarno jeste bila u pozitivnom smislu didakticka, mada bez namjere.

 

 

 

 

Edited by morgana
  • +1 1
Link to comment
17 hours ago, Кристофер Лумумбо said:

odgledao sam poslednju seoznu narcosa, nista posebno. jedino sto sve vreme ramzmisljam o onim zilotima koji pricaju da pederastija ne treba da se promovise da deca ne bi psotala pederi. mislio sam da je to budalastina jer se ljudi radjaju kao hetero ili homo, ali ako pogledam jos 5 scena u kojima se pojavljuje pacho herrera odacu se brutalnom homoseksualizmu. 

 

obardovaće te činjenica da postoji linija odeće (tj košulja) koja je Inspired by Pacho Herrera

 

https://pachoshirts.com/products/mierda-blue-short-sleeve 

  • +1 1
Link to comment

Odgledao Tiger Kinga 2. Hanuma zaspala na pola, pita posle sta se desilo. Zapravo se nije desilo nista, ali nismo ni gledali zato sto se nesto desava, nego zbog negativne fascinacije tim brlogom. Kakva kolekcija idiota na jednom mestu.

Link to comment

Krenuo ovog Cowboy Bebopa, pa nije to toliko loše kako se prema trejlerima zamišljalo, mislim, jeste da djeluje scenografija jeftino, ali ima to neki šmek za oko, ali da se vuče i da je dramaturgija za sad užasna, jeste. Za početak, epizode traju po 50 minuta. 

Link to comment

Odgledao celu sezonu Arcane juče i danas (9x40 minuta). Moram reći da sam vrlo prijatno iznenađen imajući u vidu da je rađena po League of Legends predlošku, ima dobru estetiku i pristojnu karakterizaciju likova, drži pažnju od početka do kraja.

 

Jbt, 100% na Rotten Tomatoes i 9.4 na IMDB, ja sam još i umeren bio...

Edited by Ayatollah
  • +1 2
Link to comment
On 20.11.2021. at 12:41, Ayatollah said:

Odgledao celu sezonu Arcane juče i danas (9x40 minuta). Moram reći da sam vrlo prijatno iznenađen imajući u vidu da je rađena po League of Legends predlošku, ima dobru estetiku i pristojnu karakterizaciju likova, drži pažnju od početka do kraja.

 

Jbt, 100% na Rotten Tomatoes i 9.4 na IMDB, ja sam još i umeren bio...

 

Video na netflixu, ali nisam znao daj e po lolu (koji igram i dalje) rađen.

Koliko je zapravo serija po igrici urađena? Da li ima lol heroja u igri, i sl? Samo probaj bez previše spojlera tj detalja o bilo čemu. :) Od kada gledam da o svemu što gledam ne znam ništa ili što manje, sve mi je mnogo zanimljivije, neretko u trejlerima bude pola filma, prezirem to...

Link to comment
48 minutes ago, Mil@n said:

 

Video na netflixu, ali nisam znao daj e po lolu (koji igram i dalje) rađen.

Koliko je zapravo serija po igrici urađena? Da li ima lol heroja u igri, i sl? Samo probaj bez previše spojlera tj detalja o bilo čemu. :) Od kada gledam da o svemu što gledam ne znam ništa ili što manje, sve mi je mnogo zanimljivije, neretko u trejlerima bude pola filma, prezirem to...

 

Ja ti ne mogu reći u kojoj meri je serija urađena po LoL-u, jer u životu nisam odigrao ni jedan sekund (koliko razumem, u pitanju je čista PvP Arena krljačina, a to baš i nije moj cup of tea), ali vidim da seriju hvale i oni koji igraju i oni koji ne igraju LoL. Koliko razumem, skoro svi glavni junaci u seriji su i champions u igri, ima ih 6 ili 7 barem (kad bih ti napisao na koji region je serija fokusirana, verovatno bi odmah otprilike znao o kome se radi, jer je cela serija fokusirana na taj region). Generalno, imajući u vidu da je Riot Games radio seriju zajedno sa Netflixom, zaista je sve na top nivou, od pisanja likova i scenarija do conceptual arta - ja ovakav kvalitet crteža i animacije posebno, nisam odavno video, a i karakterizacija likova i radnja ne zaostaju ni malo. Stvarno, sve preporuke. 

Edited by Ayatollah
Link to comment

Arcane za veliku preporuku pogotovo za fanove. I bez fan predloska Arcane je veoma kvalitetan.

 

Inace prica se naslanja na lore, tako da je autenticnost 100%.

Edited by Friend
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...