Jump to content
IGNORED

ABA Liga


adasevic

Recommended Posts

2 hours ago, Djolle said:

Eventualno COL mogu da preskoče i to ako dobiju sve do kraja. To može da se desi, al pre bih se kladio da će da zabeleže još koji poraz i budu četvrti. Ne isključujem ni opciju da istupe iz lige.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 

 

 

Covic je prevejani smrad,nece on napustiti ligu niti se on tu nesto pita.

Link to comment
16 hours ago, Ted said:

sve je moguće, trenutno je veća neizvesnost dal će liga da se završi ikako nego ko će da je osvoji.

 

zamišljam recimo polufinalnu seriju par-czv, pa recimo finale czv-bud gde bud ima prednost domaćeg terena. kuku i lele kako sada stoje stvari, ako se polufinale nekako i okonča (završi se samo na pojačanom pičkaranju, izlivima vulgarnosti i primitivizma i 720 saopšetnja, bez napuštanja parketa, lige ili nekog većeg sranja) ne vidim kako će finale.

 

predaleko je sve ovo otišlo i vrlo je teško organizovati profi i komercijalnu ligu sa striktnom regulativom i nezavisnim organima, a da bude imuna na političke (ne)prilike i mafijaško okruženje koje ordinira okolo.

 

Direktor lige treba da sedne sa Covicem i Bokanom i otvoreno ih pita da li su ta dva kluba zainteresovana za ligu ili za teranje licnog sukoba pa, ako su zainteresovani za ligu, onda da saviju rogove i prestanu da ugrozavaju druge klubove. Ja uopste ne mislim da u tom sukobu postoji neki duboko minuciozni politicki plan kojeg su ova dvojica buzdovana samo izvrsioci, radi se o akutnom klupskom sukobu koji je nastao pre dve godine u finalu ABA lige i moze se prevazici s malo dobre volje. Zvezda treba da prihvati ovu kaznu i da mirno nastavi takmicenje a Buducnost i ABA liga da se obavezu da ce prazniti halu u slucaju bilo kakve preterane negativne atmosfere na sledecoj utakmici ova dva kluba.

 

Sto se beogradskog derbija tice, tu ne ocekujem nista vise od onoga sto je uobicajen repertoar za ta dva kluba poslednjih godina. Ne vidim da ce bilo sta eskalirati ili da ima potrebe za tim. Doduse, ne vidim ni potrebu za sadasnjim odnosima koji su stalno na ivici konfrontacije ali tako je kako je izmedju Zvezde i Partizana vec duze od deset godina, stvorene su generacije navijaca kojima je jedini smisao pracenja sporta mrznja prema onom drugom klubu i to se sada ne moze lako resiti.

Link to comment
On 5.1.2020. at 16:46, Djolle said:

Budućnost, Partizan i Cedevita Olimpija su sigurni za plej of, o četvrtom će odlučivati FMP i Zvezda, čitaj Ćoki.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 

Pisi cesce

Link to comment
1 hour ago, nahbar said:

Moj komentar se odnosio na drugi deo nebuloze recenice, koja je zapravo provokacija.

 

Provokacija?

 

Naravno da bi Čović u hipotetičkom direktnom duelu svoja dva tima odabrao onaj koji ima više šansi da osvoji trofej. Srećom po vas, to se neće desiti jer FMP sigurno nije u stanju da zadrži ovaj nivo do kraja sezone.

Realno je da će Zvezda biti treća na kraju regularnog dijela jer ni Cedevita nema taj kvalitet.

Link to comment

Cedevita ima 3 utakmice fore nad Zvezdom, 8 kola do kraja, tesko da ce to Zvezda stici. Pod moranje je da se tuce Cedevita sa vise od +11 u Beogradu, da bi se izvukla razlika u medjusobnom skoru.

Link to comment
Ovo je vec nesto umniji upis.
Sreća pa imamo tebe da proceniš šta je nebuloza, a šta nije.

U 4 su trenutno 3 ekipe koje su pravile ekipu da bi bile tu gde jesu i FMP, drugi tim Zvezde. Meni je realno da taj drugi tim ispadne iz trke za polufinale, a naročito ako će to omogućiti prvom timu polufinale i šansu za trofej.

Nije to nikakva teorija zavere, samo moja prognoza. Videćemo da li će se ostvariti..

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...