Jump to content
IGNORED

Domaći rep


Ravanelli

Recommended Posts

meni je Marčelo nedavno pokidao sa pesmo "Flešbek".

vrh.

ubo je taj momenat odrastanja u manjoj sredini i odlaska u Beograd. sve ima. i parkić lokalni. i ekipice, ono dizelaši protiv ostalih (ovo recimo u BG nema jer svaka podkultura tipa reperi, skejteri, metalci, korovci... ima dovoljno svojih da se ne druži i meša sa ostalima)... pa prvomajski uranak za koji uvek padne kiša :D i onda vraćanje u svoj grad. odličan. plus veći deo pesme repuje u lokalnom akcentu :wub:

 

možda čovek "nije Beograd", ovo što mu @booyaka zamera. al realno, što pa mora da bude? 

ne znam da li je problem to što nije sirov ko Mikri ili neki koje ovde prihvatamo i veličamo. ne znam ni da li je zaista problem to što je @Mos naveo da se ne uklapa u "rep kalup" jer je ubrazovan. bemliga, mene to podseća na onaj chart gde Aesop štrči u odnosu na celu ostalu USA scenu po veličini vokabulara: https://pudding.cool/projects/vocabulary/index.html. ne kažem da je za našu scenu Marčelo ono što je Aesop za Amere, možda i jeste, već da je zanimljiva paralela jer i ovaj drugi ima završen faks.

 

 

  • +1 2
Link to comment

Nisam ja nikad primecivao da je njegov vokabular nesto spektakularan cak i za nase skromne domace uslove, ali ume da se drzi tematike u pesmama i nije jednodimenzionalan, sto jeste retkost. Marcelov glavni problem je uvek bio flow, tesko ga je slusati na momente. 

  • +1 4
Link to comment
8 minutes ago, Joe D said:

Nisam ja nikad primecivao da je njegov vokabular nesto spektakularan cak i za nase skromne domace uslove, ali ume da se drzi tematike u pesmama i nije jednodimenzionalan, sto jeste retkost. Marcelov glavni problem je uvek bio flow, tesko ga je slusati na momente. 

Plus sama njegova pojava, stav i energija iritira mnoge. Mene ne.

 

Nova pesma je stvarno odlična.

Edited by Milošica
Link to comment
5 hours ago, Mos said:

Marčela sam upoznao preko bivše devojke pre jedno 20ak godina pred neku svirku ispred DO. Furao je onu crnačku maramu i pozdravio se shaolin naklonom sa obe sklopljene ruke u znaku molitve, umesto rukovanja. Transfer neprijatnosti je bio over the roof

Ali ovo :rolf:

 

E da, taj hejt koji Marčelo dobija od strane "pravih repera" je dodatni razlog da gotivim lika.

Edited by Milošica
Link to comment
2 minutes ago, djeneralche said:

Da Mikri zna da se koristi u raspravama o Marcelu verovatno bi se pukao u venu i pomislio nemojte ponovo to sranje.

Ovo me podseti na tvoj (mislim da je tvoj) stav o Tool-ovim albumima. Ono, valjaju samo prva dva, ostalo je intelektualno/zagledano u sopstveni pupak/tehničko izdrkavanje.

Jel tako nekako beše?

Link to comment
4 minutes ago, Mos said:

Trazio sam Sluga 5 minuta :D ladno nema Eyedeya-e :/

meni to logicno, eyedea je jedan od retkih iz te ekipe koje sam zapravo mogao da slusam bez da polomim mozak. slug isto. aesop rock nije normalan lik. sage mi je nesto izmedju. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...