Jump to content
IGNORED

Liberté, égalité, fraternité


bigvlada

Recommended Posts

Pa drustvo se polako radikalizuje, kursor ide sve desnije. Gledam to po mojim prijateljima. Nekiloko njih se smatra da su u ratu, ovi koji su bili bas lijevo orijentisani, su i dalje lijevo po socijalnim pitanjima ali sve desnije po suverenim pitanjima (ali niko nije za Frexit). Skoro svi sada odbacuju tvrdnju da le imigracija sansa za Francusku.

 

Vidim u firmi koja je bas kosmopoliticka. Juce u kantini sjede svako sa svojima (ok mozda malo pretjerujem ali mi je utisak da je sve vise tako). Prije tako nije bilo. juce rucam sa kolegom, pricamo svemu i svacemu (njegovu buducu ekpatrijaciju u Tajland, kovid itd) a sto pored naseg o novoj provokaciji CH i kako je to novi skandal.

Kolega ih slucajno pogledao, samo su se usutili tada.

 

Kako ce ovo sve ici, ne znam ali smo na velikoj i klizavoj nizbrdici.  

Link to comment

Inace troje mrtvih, dvije zene i jedan muskarac.  B92 pise da je zeni odsjecena glava ali na Le Figaro-u pise da je zaklana. Ove nove zrtve su izlazile iz crkve izgleda.

Edited by borris_
Link to comment
24 minutes ago, borris_ said:

Inace troje mrtvih, dvije zene i jedan muskarac.  B92 pise da je zeni odsjecena glava ali na Le Figaro-u pise da je zaklana. Ove nove zrtve su izlazile iz crkve izgleda.

Šta država razmatra da uradi uopšte? Koje su ideje? Hoće se posegnuti za represivnim merama ili će pokušati nekako da smire? I kako?

 

Edit: I jel ima nekih razumnih glasova od strane Muslimaskih prvaka?

Link to comment
On 9.3.2020. at 15:43, borris_ said:

Dobro ova kaze, lokalci su problem :ph34r:

 

 

 

 

Da vas malo podsjetim, bila je diskusija o ovome pocetkom godine.

 

Ima naravno razumnih glasova samo sto su oni sve vise necujni.

 

Vecina muslimana u francuskoj smatra da fr islamofobicna, smatra da treba zabraniti karikature, smatra da treba djeci dozvoliti da nose marame u skolama, smatra da Mila sama kriva za ono sto joj se desava...

 

 

edit: a ovdje teroristi napadaju sve, vojsku, policiju, skolu, crkvu, novinare, obicne ljude. Zele drustvo po islamskim uvjerenjima kao sto je onaj rekao prije nekoliko godina.

Edited by borris_
Link to comment

Dok se na "zapadu" ne promeni narativ da je sve što ne ide uz dlaku muslimanima "rasizam i islamofobija" i insistira da su nedodirljivi kad svugde gde se nasele instaliraju svoje "kulturne i tradicionalne vrednosti", nema ništa...

Link to comment

Erdogan warns Europeans 'will not walk safely' if attitude persists, as row carries on

ANKARA (Reuters) - President Tayyip Erdogan said on Wednesday that Europeans would not be able to walk safely on the streets if they kept up their current attitude toward Turkey, his latest salvo in a row over campaigning by Turkish politicians in Europe.

 

https://www.reuters.com/article/us-turkey-referendum-europe-idUSKBN16T13E

Link to comment
2 hours ago, Max Morlock said:

Dok se na "zapadu" ne promeni narativ da je sve što ne ide uz dlaku muslimanima "rasizam i islamofobija" i insistira da su nedodirljivi kad svugde gde se nasele instaliraju svoje "kulturne i tradicionalne vrednosti", nema ništa...

 

Bolje da Francuska plati Turcima džiziju kao što EU trenutno plaća u slučaju migranata.

Link to comment

Zahebano ovo sve...
Mislim ubuduće...
Sećam se kad je oko dozvoljavanja nošenja burki, moto bio : moramo očuvati "slobodu izbora", u jednoj tv emisiji jedna muslimanka rekla: Šta ako ja hoću da nosim burku, da je to moj izbor? Da li vi onda ograničavate moju "slobodu izbora"

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Burka je distrakcija i desničarska opsesija. Ono što je sine qua non je da u europskom društvu više ne postoji "blasfemija" protiv bilo koje vjere, i da onaj koji/koja ne može otrpiti da njegov sugrađanin bogohuli protiv svojeg, njegovog ili trećeg boga nema što tražiti u europskom društvu.

  • +1 4
Link to comment
3 hours ago, borris_ said:

Zele drustvo po islamskim uvjerenjima

 

Treba im šapnuti da takva društva već postoje, te da su slobodni k'o konji na livadi da tamo pobegnu iz opresivnih društava poput francuskog.

  • +1 3
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...