Jump to content
IGNORED

Liberté, égalité, fraternité


bigvlada

Recommended Posts

1 minute ago, borris_ said:

Sto je najgore u tim njihovim naporima imaju podrsku neke ljevicarske elite ( ne svih naravno) jer ta "elita" smatra da su oni novi proleteri i da ih treba stititi.

Korisni idioti ili plaćeni?

Link to comment

Korisni idioti.

Mélenchon i njegova partija. On zeli njihove glasove. Prosle godine su isli na miting koji je organizovao ovaj sanjar, parole o velikom bogu su se uzvikavale samo tako (a da ne pricam o izraelu). On je malo prolupao poslije ovog zadnjeg atentata, napisao je da je Čečenska zajednica problem u fr i da ih treba sve poslati kod Putina.

Tu su i neke feminiskinje (opet ponavljam nisu sve) koje neprekidno napadaju "bijelog covjeka" ali kojima ne smeta ono sto se desilo u njemackoj za novu godinu i ne interesuje ih jadna Mila. Ne zele da njihov glas bude rame uz rame sa ekstremnom desnicom. Ekstremni islam im naravno ne smeta.

 

Link to comment

Pricali smo na ovom forumu o trendu da svako ko ne misli kao ja je raista ili ekstremni desnicar. 

Evo primjer, bio je clanak o petero muslimanskih zena koje se bore protiv ekstremnog islama u Le Figaro-u. To su najstarije fr novine oduvjek desnicarske ali nikad nisu bile ekstremna desnica (uostalom Dassault njihov vlasnik je zavrsio u njemackom logoru jer nije htio saradjivati, spasili ga komunisti i od tada je tajno finansirao Humanité). Sada su naravno postale medij ekstremne desnice. 

 

 

 

Edited by borris_
Link to comment
14 hours ago, Anduril said:

 

Da se ne ponavljam:

 

  

 

 

 

slazem se sa ovim. tehnoloski razvoj ne prate regule. ogroman kix pravne i politicke nauke uopste drustvenih nauka. i vlasnistvo drustvenih mreza i net medija  mora po kontrolu. ogroman problem kome nema resenja na vidiku. nema volje i jedinstvenog stava, nema ozbiljne rasprave vec se sve svede na upiranje prstom. pa kao i u ekonomiji koncepat samoregulacije nije doneo opsti boljitak.

Edited by bradilko
Link to comment
11 hours ago, Jozef K. said:

Zanimljivo se razvija sukob na relaciji Makron - Erdogan. 

 

Више је сукоб на релацији Макрон-Братство. У Катару избацују француске производе из супермаркета.

Link to comment
On 24.10.2020. at 22:38, namenski said:

Ali, to nojevi liberalne :isuse: orijentacije nece ili ne zele da vide i priznaju: oni bi da lece, poput andurila, simptome, a ne uzroke jer bi ih okretanje uzrocima dovelo pred poprilicno nezgodnih pitanja na koja nemaju, ili, na koja se tacnije boje i da pocnu da odgovaraju, traze odgovore.

Pred ekstremnom desnicom, sutra mozda i levicom, isturaju se tlapnje poput uvodjenja cenzure, zabrana, kontrole, sve do jednog instrumenti koji su se - treba se setiti pokojnog takozvanog realnog socijalizma - pokazali neuspesnim i po pravilu vodili u jos vecu represiju.

 

Izvini, ali ceo post je opšte mesto. Pride sa nekakvog izmišljenog centra napadaš i levo i desno, bez da ijednog trenutka daš naznaku rešenja koje im izmiče.

Edited by zorglub
  • +1 2
Link to comment
17 minutes ago, zorglub said:

 

Izvini, ali ceo post je opšte mesto. Pride sa nekakvog izmišljenog centra napadaš i levo i desno, bez da ijednog trenutka daš naznaku rešenja koje im izmiče.

Ma kakvo te izvinjenje spopalo... :) 

Nije mi bila nikako namera da se pozicioniram, jos manje da udaram levo i desno.

Tvrdnja je, pojednostavljeno, da mediji nisu krivi: oni su su samo slika, odraz, posledica stanja u drustvu, sistemskih problema koji se naturanjem price o medijima kao uzroku svih zala pokusavaju da gurnu pod tepih.

I problem je poprilicno stariji od Interneta, drustvenih mreza, itd, itd..: zapocela ga je televizija, da sam zloban rekao bih da je to uradila zaglupljivanjem ljudi, pretvaranjem u zombije zatrpavane informacijama plasiranim iz najrazlicitijih pobuda i interesa.

Civilizacijsku sansu, nevidjenu posle Gutenberga - Internet - majstori su ispinkovalitm samo tako: od sredstva za informisanje i beskrajno raznoliku razmenu informacija, misljenja, ideja, dobili smo virtuelni Kurir, da bi smo sada razbijali glavu kako da ga obuzdamo, da ne kazem regulisemo.

Pritom znamo - primera ima koliko hoces - da zabrane, regulacije, cenzure i slicne alatke nikada dobra donele nisu.

 

 

A sto se tvoje kritike da ne nudim nikakvo resenje - u pravu si.

Nemam ga, bas kao i danasnji svet uostalom.

Ono se, verovatno, krije u osposobljavanju velikog, sto veceg broja ljudi da kriticki misle, u obrazovanju, itd, itd...

Ali to vec nije stvar koju mogu da rese mediji: oni u tome mogu da posluze samo kao transmisija, alat...

Link to comment
3 minutes ago, steins said:

Pogba odbio da igra za reprezentaciju Francuske zbog Makronove islamofobije.
Dokle to ludilo ide bog te ...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 

Marina otvara šampanjac...  :fantom:

 

Nije mi jasno, šta muslimansak zejednica očekuje da će da se desi? Šta misle da postižu ovakvim nastupima, akcijama, delanjem? Zaratiće se i oni će pobediti? Mislim, ovim će samo dovesti fašiste na vlast, a posle toga će im biti 100 puta gore... Ne razumem, stvarno...

Link to comment
7 minutes ago, radisa said:

Marina otvara šampanjac...  :fantom:

 

Nije mi jasno, šta muslimansak zejednica očekuje da će da se desi? Šta misle da postižu ovakvim nastupima, akcijama, delanjem? Zaratiće se i oni će pobediti? Mislim, ovim će samo dovesti fašiste na vlast, a posle toga će im biti 100 puta gore... Ne razumem, stvarno...

 

Sve mi se čini da ta zajednica namerno traži konfrontaciju, nadam se da grešim 

  • +1 2
Link to comment
12 minutes ago, steins said:

Pogba odbio da igra za reprezentaciju Francuske zbog Makronove islamofobije.
Dokle to ludilo ide bog te ...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 

 

Ipak fake

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...