Jump to content
IGNORED

Liberté, égalité, fraternité


bigvlada

Recommended Posts

2 minutes ago, Filozof manijak said:

 

Sve mi se čini da ta zajednica namerno traži konfrontaciju, nadam se da grešim 

Pa i meni se čini, ali... Ne kontam... Pobediće francusku državu? Računaju na korisne idiote i kupvinu ljudi naftnim parama? Računaju da su zapadnjaci mlohave pičke, a oni pravi ljudi?

 

Ne razumem, stvarno... Od konfrotacije neće imati nikakvu korist, samo ogromne štete...

 

 

  • +1 1
Link to comment
24 minutes ago, steins said:

Dokle to ludilo ide bog te ...

Mozda je i ludilo, ali ima i druga strana: mozda stize na naplatu racun zdusne podrske raznim arapskim prolecima i raskantavanju u ime demokratijetm na sve strane, od Iraka i Sirije do Libije.

Pre nego sto dezurni forumski udavi priskoce da me optuze da sam gadafijevac ili sadamovac: govorim o slepilu i kratkovidosti kojima su zemlje koje sam pomenuo posle rusenja rezima prepustene same sebi umesto da im se iole smislenom politikom pomoglo da uspostave kakve takve iole funkcionalne drzave, dok su se uterivaci demokratije k'o picke izvukli ostavivsi iza sebe krs i lom...

To bi, naravno kostalo, ali sigurno na duze staze manje nego problemi u najavi sa sopstvenom islamskom populacijom, na stranu sto bi takav odnos prema raskantanom arapskom svetu ako ne odobrovoljio, ono sigurno ojacao snage - mislim na islamsku populaciju - sklonije kompromisu i u svakom slucaju manje militantne.

Obaska sto bi - da je bilo pameti - i broj izbeglica/migranata sigurno bio manji, a i ono sto bi ih bilo - a bice ih uvek - bilo bi lakse kontrolisati...  

  • +1 3
Link to comment
50 minutes ago, steins said:

Pogba odbio da igra za reprezentaciju Francuske zbog Makronove islamofobije.
Dokle to ludilo ide bog te ...

 

37 minutes ago, Pečorin said:

Ipak fake

 

Yep.

 

https://twitter.com/paulpogba/status/1320694251743793152

Link to comment
54 minutes ago, steins said:

Pogba odbio da igra za reprezentaciju Francuske zbog Makronove islamofobije.
Dokle to ludilo ide bog te ...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 

Fake news.

 

 

 

Link to comment

Ovo je prvo lansilara jedne arapske novine sa ciljem da napravi jos vecu konfuziju i razdor.

 

Kao sto sam napisao, ovo je organizovan napad na francusku sa strane. 

 

  • +1 1
Link to comment

Nego, erdoganu i ovoj bratiji treba samo kontratrolati ad nauseam da zajedno s cjelokupnim lideršipom svih islamskih zemalja šute kao miševi dok im Kina preodgaja i odislamljuje braću Ujgure

  • +1 4
Link to comment
42 minutes ago, Roger Sanchez said:

Nego, erdoganu i ovoj bratiji treba samo kontratrolati ad nauseam da zajedno s cjelokupnim lideršipom svih islamskih zemalja šute kao miševi dok im Kina preodgaja i odislamljuje braću Ujgure

 

Ima jedna super mapa koju sam vidio juce, zemlje koje su osudile Kinu radi Ujgura i zemlje koje podrzavaju kinu.

 

Guess what

Link to comment

I jos nesto, trenutno se vodi zestok rat izmedju islamskim zemljama, muslimansko bratstvo vs ostali. SA je naprimjer podrzala francusku poslije ovog zadnjeg atentata.

Edited by borris_
Link to comment
17 minutes ago, Roger Sanchez said:

To je otprilike kao da su iskazali punu podršku Kashoggijevoj vjerenici nakon što su joj izmasakrirali zaručnika

Općenitije, koncept svjetovne države je prilično jasan i izložen je napadu i islama i judeokršćanske™ desnice. Idealna svjetovna država ne bi smjela popustiti ni jednima ni drugima - ni oko abortusa ni oko karikatura. Ako vjera nešto nalaže muslimanu ili muslimanki, kršćanu i kršćanki itd. što je isključivo u privatnoj sferi, ne pogađa nikoga drugoga i očito je neupitna obveza (tj. poštuju je svi vjernici svugdje), neka slušaju te naloge vjere i neka ih država ne ometa.

 

Otimati državu i njezine instrumente da bi drugima nametnuo kanon svoje vjere je stara reciklirana i sad moderna tendencija. Volio bih da ima lidera koji bi napadače na svjetovnost poslali principijelno u PM i pri tome uživali masovno povjerenje i slaganje populacije, ali...

 

Za zlostavljanje i ubijanje, bilo profesora ili doktora u klinici za abortus, ne bi smjelo biti ''ali...''

Edited by Roger Sanchez
  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment

Eto ti ga sad.

Abortus je bas moralno pipavo pitanje, slozenije i sa vise varijeteta, nego, na primer, istopolni brakovi ili karikature.

Stoga je najgluplje moguce resenje ubrajati abortus u skup klasicnih ljudskih prava koja se ne dovode u pitanje.

 

Abortus je pitanje u koji se mora uci u dijalog sa religioznim zajednicama, karikature to nisu.

 

Ili, razvod. Danas to uopste nije pitanje identitetske borbe, a abortus jos uvek jeste. Mozda zato sto jeste slozenije pitanje?

 

Link to comment

Ne, abortus je samo posljednji rov u koji su se ukopali diehard kršćanski fundamentalisti, last line of defence. Ako ne izguraju suludi koncept duše odmah nakon začeća i osobnosti prije rođenja, i time izdominiraju i tijelima i životima vjernica i tijelima i životima nevjernica, konačno bi priznali da su nebitni za svjetovno društvo

  • +1 7
Link to comment
59 minutes ago, Budja said:

Abortus je pitanje u koji se mora uci u dijalog sa religioznim zajednicama

 

Ne, nije. I ne mogu da verujem da ovde to moram nekom da objašnjavam.

  • +1 3
Link to comment
6 hours ago, borris_ said:

Ovo je prvo lansilara jedne arapske novine sa ciljem da napravi jos vecu konfuziju i razdor.

 

Kao sto sam napisao, ovo je organizovan napad na francusku sa strane. 

 

 

Da, vidim da je fake - izvinjavam se, video vest na B92, pa sam pomislio da je tačna. 

 

Elem, neverovatno je šta se dešava i kojom brzinom eskalira sukob izmedju Francuske i dela muslimanskog sveta. 

Biće najludje kad se jedna Francuska nadje na tapetu /ili se već našla/ zbog ugnjetavanja manjina, i kršenja ludskih prava. Da ne govorim da sad mogu komotno da računaju na dodatne nerede i terorističke napade. 

Meni to neka vrsta kosmičke pravde, ili ironije. Brejv nju vrld se vraća da ujede za guzicu svoje kreatore. :jerry:

 

  • -1 1
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...