Jump to content
IGNORED

Liberté, égalité, fraternité


bigvlada

Recommended Posts

CH подиже улог и у сутрашњем броју доноси султанисимуса на насловној страни. Колико видим, карикатура помиње и Пророка. Биће квалитетног пичвајза, медијска машина је већ сатима у шестој брзини. Срећа па ми је ауто правио швабо а по кући немам ништа што је галског порекла.

Link to comment

I nije neka, naslovna mislim. Ali garantuje dalju reakciju Erdoana?

 

Spoiler

spacer.png

 

Tri članka sa detaljima, hronološki: France reacts to boycott calls; Erdogan ups Macron insults (25. X) Muslims call for French goods boycott to protest caricatures (26. X) Thousands in Bangladesh protest against French cartoons (27. X) 

 

Izdvajam: "The 57-nation Organization of Islamic Cooperation, headquartered in Saudi Arabia, on Friday condemned the “ongoing practice of running satirical caricatures depicting the Prophet Muhammad” and “will continue to decry justification for blasphemy of any religion in the name of freedom of expression." 

Link to comment
18 minutes ago, SNARC said:

Jel se nasa emigracija ponasala ovako tokom pocetka 90-ih...Bejah jako mlad i ne secam se.

 

 

MIslim da je prvo definicija "naše" emigracije 90ih bila daleko širi pojam od nacionalnog na način na koji se to definisalo početkom 90ih.

Linija Beograd-Zagreb-Sarajevo je često u emigraciji bila zajedno, srećna da je pobegla daleko od ludaka.

 

Znači, potpuno neverovatno, ali i "mi" smo jednom ispali civilizovaniji od nekoga :)

Link to comment
 
 
 
 
Jel se nasa emigracija ponasala ovako tokom pocetka 90-ih...Bejah jako mlad i ne secam se.
 
 
Još malo pa će tražiti francuze

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
9 minutes ago, mlatko said:

Još malo pa će tražiti francuze

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk
 

A zatim če biti povika na ljudska prava emigranata i zle francuske fašiste koji biju mirne protestante...

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, radisa said:

A zatim če biti povika na ljudska prava emigranata i zle francuske fašiste koji biju mirne protestante...

Edit: Doduše, ne razumem šta francuska država čeka vać sad, da mirnim desmonstrantima se najeba milosne majke?

  • +1 2
Link to comment

Dobro je pa nas ex yu turci gotive. 

 

Prije nekoliko godina, na korzici se desio jedan incident. U jednom "vrucem" predgradju vatrogasci su bili napadnuti, napravljena im je prava zamka. Zapaljena je bila jedna kanta, ovi dosli da je ugase i onda su ih sasuli kamenjem sa okolnih zgrada vicuci im da ovo nije njihova zemlja. Od tada nisam cuo da je bilo nekih problema.

 

Sutradan je citav grad dosao u to naselje da im kaze cija je ovo zemlja, Korzika :D Nije bilo nikakvog nasilja ni razbijanja, ali jesu prijetili da nece vise dopustiti onakvo ponasanje.

 

Naravno to je bilo okarakteritisano kao rasiticki napad kod ekih medija dok je vecina oko mene (i korzikanski politicari) podrzala ovu akciju.

Edited by borris_
  • +1 1
Link to comment

Novi napad nožem u Nici, pred crkvom, bar jedan strdali, gradonačelnik karakteriše kao teroristički. 

 

Pitanje, ako neko zna: kako se u F klasifikuje samo nošenje noža? Lakši prekršaj ili može da dođe i do robije?

Link to comment
8 minutes ago, borris_ said:

Dvoje mrtvih. Erdogan reagovao...

Hoćete vi malo u rat?

 

Kakvo vam je stanje mornarice u Mediteranu? Jel imate neku odbranu od dronova? :)

 

Jesu patriotski mediji počeli da podsećaju na Martela i bitku kod Poatijea?

Link to comment

Bojm da se u jednom trenutku ne desi bartelemejska noc. 

 

Ipak poslije svih atentata i napada i incidenata cinjenica je da nije bio nijedan veci incident protiv muslimana. 

 

Link to comment
14 minutes ago, borris_ said:

Bojm da se u jednom trenutku ne desi bartelemejska noc. 

 

Ipak poslije svih atentata i napada i incidenata cinjenica je da nije bio nijedan veci incident protiv muslimana. 

 

Pa da, ali stvarno šta misliš, dokele će to tako da traje?

 

Šta ti kolege Francuzi misle o svemu tome? Ako te ne mrzi da pišeš, naravno, ali baš me zanima kako ljudi u FRA gledaju na celu tu situaciju...

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...