Jump to content
IGNORED

Serie A 2016/17


crtamOrasi

Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • crtamOrasi

    270

  • Meazza

    178

  • MiddleClass

    138

  • gervasius twinkleminkleson

    96

Nemam pojma, 99% da Spalletti ide i 99,9% da ulogu sd-a preuzima Monchi. On je na prst u pedu sa Emeryjem sto znacajno povecava sanse da ovaj dodje, ali vidim da se pominju i neki drugi likovi. Poslednji koji je isplivao u stampi je Marcelino, pre njega su se spominjali i Di Francesco i Gasperini (daleko bilo). Rekao bih da ce na kraju sve zavisiti od PSG-a, ako ga sutnu ide kod nas sigurno, ako ne radije ce ostace tamo. Jab bio skroz zadovoljan, da budem iskren.

Link to comment

Kakva utakmica. Jos idiotski penal Bernardeschija... Steta sto je otprilike najnebitnija utakmica ikad. Ne bi me sokiralo da ova 2 tima naprave rokadu sa trenerima naredne sezone [mada nisam siguran da bi to bilo dobro ni za jedne ni za druge]. Sousa je dobar trener, samo mu se ocigledno nije ostajalo ove sezone, i to se vidi. 

 

Podsjetimo se da sam prognozirao plasman izmedju 8. i 12. mjesta. Ne sto sam vizionar, nego je bilo totalno ocigledno. Sezona je prakticno zavrsena u februaru posle ispadanja od Gladbacha. 

 

Sad na ljeto bi trebalo totalna rekonstrukcija. 

 

 

Sto se Emeryja tice, sta znam. U sustini, mislim da je daleko bitnije Romi da definitino uzme Monchija, a za trenera ce lako.

Link to comment

Foggia i Venezia izborili ulazak u Serie B, još ostaje da se vidi ko će ući iz girone A. Cremonese i Alessandria se bore za jedno preostalo mesto koje vodi direktno.

Venezia, nekada simpatični klub, sada ima novoga vlasnika, američkog advokata Joe Tacopinu, koji je ranije bio potpredsednik Rome i predsednik Bologne. On vrlo otvoreno priča o tome kako mu je motiv za ulazak u klub bila činjenica da je iz Venezie i da nosi to ime, koje je brand samo po sebi.

Nešto poput isticanja imena Paris u novom grbu PSG ili London u novom grbu West Hama.

Inače, trener Venezie je Pippo Inzaghi.

 

Iz Serie B ispadaju 4 ekipe, među kojima su gotovo sigurne za ispadanje Latina i Pisa, a u opasnoj situaciji su i poznata imena IT fudbala Vicenza i Brescia i bila bi zaista šteta da neki od ovih klubova završi u Lega Pro.

Pogotovo Brescia koja je, iako ne mnogo trofejni, ipak klub sa velikom tradicijom nastupa u Serie A, velikom podrškom, a i klub za koji su nastupali Baggio, Pirlo, Guardiola i Gheorghe Hagi.

 

Još nije poznato ko ide u A, najveće šanse za direktan plasman imaju SPAL i Verona.

Link to comment

Vicenza je mozda i jos vazniji klub od Brescie, bili su drugi kad je za njih igrao Paolo Rossi (cuvena Real Vicenza), upravo kod njih je Baggio poceo karijeru. Bas mi je drago zbog Fodje i Venecije, voleo bih da upadne i Alesandrija, a nemam nista protiv ni da gledam Kremoneze u Seriji A...

Link to comment

Vicenza je imala i krajem 90ih jedan blistavi period kad su u onoj super jakoj seriji A bili prvi (ili pri samom vrhu) na kraju jesenjeg dela prvenstva. Posle su malo pali u formi i sa rezultatima. Cuda su tada pravile vedete poput Djusepea Kardonea i Djanpjetro Mainija i jos nekih, vecina ih je posle toga zavrsila u Milanu i drugim velikanima, needless to say da niko nikada nije postao ozbiljan igrac.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...