Jump to content
IGNORED

FK Crvena zvezda 2016/17


Nemanja Posrbica

Recommended Posts

sto se gazproma tice, tu bi prvo trebalo imati informaciju od cijeg dela profita se na kraju odbija lova koju zvezda dobija a tek onda komentarisati dal je rec o ruskom ili srpskom sponzorstvu. koliko sam ja cuo (ne o ovom zvezdinom ugovoru vec genaralno), tamo je situacija sledeca - drzava srbija se obrati kompaniji sa zahtevom da se pare ili nafrta daju za ovo ili ono, rusi kazu nema problema i daju, al na kraju godine sve to odbiju od dela profita koji pripada srbiji a svoju zaradu salju u rusiju jer tek tamo mora da se namiri i kurta i murta. ne znam dal je informacija 100% tacna, al tako sam cuo...

Link to comment
  • Replies 6.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    725

  • katamaran

    632

  • Apollo Creed

    410

  • Bright Billy

    356

dobro, dakle mislis da vuciceva pojava nema nikakvo dejstvo, i da on nista ne odlucuje kada su sponzorstva i funkcionisanje klubova u pitanju, i ambijent nije neregularan, klubovi se nicega ne plase posto ne moze nista da im uradi, jer se on ne mesa u te stvari, itd.... ne slazem se

 

Prestani da lupetas gluposti, majke ti, glava me zabolela od tvog detinjeg shvatanja prilika u srpskom fudbalu. Nema Vucic pik na Miskovica zbog njegovih milijardi i uticaja nego ce da se ostrvi ako Napredak uzme bod ili dva Zvezdi. Citas li ti uopste sta pises? Uzimali su vec klubovi bodove Zvezdi ove godine pa im Vucic nije radio nista. Ta budalastina o omnipotentnosti srpskih politicara koji nocu licno idu da zapusavaju septicke jame ljudima po provinciji koji glasaju za opoziciju i rade slicne stvari nije nikakva novina u Srbiji ali nimalo nije pametnija danas nego sto je bila ranije. Da se zavrsilo, ne znam 1:1 u Krusevcu ne bi se Napretku desilo nista, a najmanje bi mu se desilo nesto jer se Vucic iznervirao gledajuci utakmicu u kabinetu i poslao smrtonosne zrake na Krusevac da srusi stadion.

Link to comment

cuj, detinje shvatanje srpskog fudbala. pitam se kako odrastao shvata srpski fudbal? tako kao ti? ili ce pre biti da neko odrastao ne trosi 5 minuta svog vremena na srpski fudbal, ni da ga gleda ni da se bavi njime na bilo koji drugi nacin.

Link to comment

"Mislim da je Partizan klub koji ima najmanje moralnog prava da priča o poštenju. Pamtimo vrlo dobro njihovih šest titula i vrlo dobro znamo mnogo klubova sa kojima su igrali prijateljske utakmice i da su počinjali i sa dvadeset i nešto bodova prednosti u odnosu na Zvezdu", kaže Terzić. 

Link to comment

"Mislim da je Partizan klub koji ima najmanje moralnog prava da priča o poštenju. Pamtimo vrlo dobro njihovih šest titula i vrlo dobro znamo mnogo klubova sa kojima su igrali prijateljske utakmice i da su počinjali i sa dvadeset i nešto bodova prednosti u odnosu na Zvezdu", kaže Terzić. 

 

"i sada mi nastavljamo tom oprobanom praksom, posto je to jedini put ka uspehu u srpskom fudbalu", zakljucio je terzic

Link to comment

"Mislim da je Partizan klub koji ima najmanje moralnog prava da priča o poštenju. Pamtimo vrlo dobro njihovih šest titula i vrlo dobro znamo mnogo klubova sa kojima su igrali prijateljske utakmice i da su počinjali i sa dvadeset i nešto bodova prednosti u odnosu na Zvezdu", kaže Terzić.

Zvezda opet pokradena.

 

Dokle Tole dokle :(

Link to comment

"i sada mi nastavljamo tom oprobanom praksom, posto je to jedini put ka uspehu u srpskom fudbalu", zakljucio je terzic

A Partizan nevin kao francuska sobarica? Tri ili cetiri kola iz 2 u 1 20 i kusur pobeda u nizu... sve je to do nadmocnosti, a nista do zatvaranja?
Link to comment

A Partizan nevin kao francuska sobarica? Tri ili cetiri kola iz 2 u 1 20 i kusur pobeda u nizu... sve je to do nadmocnosti, a nista do zatvaranja?

 

nema nevinih. posebno to nije partizan, koji je verovatno namestio najvise utakmica u evropi u poslednjih 70 godina.

Link to comment

cuj, detinje shvatanje srpskog fudbala. pitam se kako odrastao shvata srpski fudbal? tako kao ti? ili ce pre biti da neko odrastao ne trosi 5 minuta svog vremena na srpski fudbal, ni da ga gleda ni da se bavi njime na bilo koji drugi nacin.

 

Ideja koju si ti razvio (da te podsetim) i koja se sastoji iz toga da se klubovi namerno sklanjaju Zvezdi iako to niko od njih ne trazi jer su u strahu od neke misteriozne potencijalne odmazde dikatora jeste nesto oko cega bi se vec dete od 6-7 godina starosti zamislilo i ako je malo inteligentnije zakljucilo da se radi o najobicnijoj besmislici. U pitanju je potpuno bizarno pojednostavljivanje stvarnosti kroz davanje natprirodnih moci diktatoru. To niti funkcionise na takav nacin, niti je moguce da funkcionise, niti iko ima interesa da tako funkcionise, niti Vucic uopste ima potrebu, ni korist, ni vremena da obezbedi da to tako funkcionise. Vucic ima interesa da namiri gomilu svojih glavoseca i oni su vec pozicionirani tamo gde treba da namicu i za sebe i za stranku, nema to nikakve veze sa njegovim ili bilo cijim navijackim opredeljenjem.

 

Kao sto rekoh, Zvezdi su ove godine klubovi vec uzimali bodove i nista lose im se nije desilo. Odakle ti ideja da bi se nesto desilo Napretku?

Link to comment

To bi bilo to. Nikodije je dugo mlatio svetom vodicom i glogovim kocem ali ga ipak ugrizoše i odvukoše na mračnu stranu.

 

svi su isti

 

Ideja koju si ti razvio (da te podsetim) i koja se sastoji iz toga da se klubovi namerno sklanjaju Zvezdi iako to niko od njih ne trazi jer su u strahu od neke misteriozne potencijalne odmazde dikatora jeste nesto oko cega bi se vec dete od 6-7 godina starosti zamislilo i ako je malo inteligentnije zakljucilo da se radi o najobicnijoj besmislici. U pitanju je potpuno bizarno pojednostavljivanje stvarnosti kroz davanje natprirodnih moci diktatoru. To niti funkcionise na takav nacin, niti je moguce da funkcionise, niti iko ima interesa da tako funkcionise, niti Vucic uopste ima potrebu, ni korist, ni vremena da obezbedi da to tako funkcionise. Vucic ima interesa da namiri gomilu svojih glavoseca i oni su vec pozicionirani tamo gde treba da namicu i za sebe i za stranku, nema to nikakve veze sa njegovim ili bilo cijim navijackim opredeljenjem.

 

Kao sto rekoh, Zvezdi su ove godine klubovi vec uzimali bodove i nista lose im se nije desilo. Odakle ti ideja da bi se nesto desilo Napretku?

 

ne znam sta bi se desilo napretku, ali pretpostavljam da oni, kao ni drugi klubovi, ne zele da se zameraju. kazem pretpostavljam, posto stvarno nemam informaciju da li bi im se nesto desilo da su slucajno uzeli bod u subotu. mozda ne bi nista, i mozda sam ja sklon teorijama zavere, i umisljam neke neregularnosti koje ne postoje. ali nekako se suvise sve to ponavlja po istoj matrici pobednickih serija kluba koji je trenutno u boljoj poziciji, da bi bas bilo slucajno.

 

doduse, ti si izneo tezu da je partizan taj koji je privilegovaniji cak i sada, zbog veceg upliva sns kadra ( i valjda bolje kontrole novcanih tokova nego sto je slucaj u zvezdi), ali to onda znaci da mozemo ocekivati da neko™ namerno saplete zvezdu narednim kolima, a da bi partizan bio prvak. ajde praticemo sta ce se desavati, ukoliko se to stvarno desi bicu prvi koji ce priznati da si bio u pravu.

Link to comment

svi su isti

 

 

ne znam sta bi se desilo napretku, ali pretpostavljam da oni, kao ni drugi klubovi, ne zele da se zameraju. kazem pretpostavljam, posto stvarno nemam informaciju da li bi im se nesto desilo da su slucajno uzeli bod u subotu. mozda ne bi nista, i mozda sam ja sklon teorijama zavere, i umisljam neke neregularnosti koje ne postoje. ali nekako se suvise sve to ponavlja po istoj matrici pobednickih serija kluba koji je trenutno u boljoj poziciji, da bi bas bilo slucajno.

 

doduse, ti si izneo tezu da je partizan taj koji je privilegovaniji cak i sada, zbog veceg upliva sns kadra ( i valjda bolje kontrole novcanih tokova nego sto je slucaj u zvezdi), ali to onda znaci da mozemo ocekivati da neko™ namerno saplete zvezdu narednim kolima, a da bi partizan bio prvak. ajde praticemo sta ce se desavati, ukoliko se to stvarno desi bicu prvi koji ce priznati da si bio u pravu.

 

Neregularnosti, naravno, postoje ali se ne desavaju tako kako zamisljas. Veze izmedju uprava klubova (koje su, inace, sve redom mafijaske ali se samo spominju ove dve u Zvezdi i Partizanu) su dovoljno kompleksne i proizvode dovoljnu kolicinu klijentelizma da nema nikakve potrebe ni smisla to svoditi na strah od nekakve misteriozne Vuciceve reakcije. Nije fudbalski kriminal skoncentrisan u Zvezdi i Partizanu a ostali se, jadni, nekako dovijaju. Da ta dva kluba nestanu sve bi se isto desavalo samo sto bi bi fudbal gledalo nekoliko slucajnih prolaznika i ovih nasih desetak drugara sa topika o FK Radnicki, a Delije i Grobari bi se udomili u nekakvim radovima, vozdovcima, cukarickima i slicnim klubovima.

 

Partizan u ovom trenutku jeste posebno privilegovan iz dva razloga 1. jer tamo ima vise para za otimanje a klub je, za razliku od Zvezde, pod potpunom kontrolom i 2. zato sto su Terzic i Kokeza u licnom sukobu jer je Terzic onomad ispalio dogovor da svi napuste klub i puste ga da se urusi da bi se oni potom pojavili kao spasioci. Nema tu nikakve posebne misterije, osim sto Kokezu trenutno i ne zanima previse Superliga koliko ga zanimaju omladinci gde svoju zlatnu koku, FK Brodarac, pokusava da pogura na LS omladinskih klubova. Juce je trener protivnika FK Brodarac izveo pola tima koji je vodio na poluvremenu kako bi Brodarac uzeo bodove, kolo ili dva pre toga su Kokezinci pobedili izmisljenim penalom u nadoknadi vremena. Time se on trenutno uglavnom bavi. Dovoljno je samo povrsno prelistati medije i razumeti da je Zvezda trenutno u defanzivi i da kolo vodi ratni zlocinac Milorad Vucelic koji iz kola u kolo po medijima optuzuje razne klubove da se sklanjanju Zvezdi jer je pervertiranje stvarnosti i manipulacija jedino sto Vucelic uopste zna da radi. Sad, sto je nama kriminalac broj 1 Terzic a ne generalni direktor RTS-a izmedju 1992. i 1995. ciji nas je informativni program dok je istorije obelezio kao genocidan narod to je pitanje nase kratke pameti i jos kraceg pamcenja. Do nase utakmice s Napretkom taj klub je bio na tapetu, sada se cepa Vojvodina, kad ta utakmica prodje, na tapetu ce biti koji god klub bude igrao protiv nas u sledecem kolu. To je ono sto se desava i tvoje guslanje o opstim mestima koje se godinama vrti na forumu kao pokvarena ploca tu nista ne moze promeniti.

Link to comment

Eh, novim generacijama će za X godina biti zanimljivo pratiti forumska "Sećanja" harpera i Miloša i čitati koliko su bili ogorčeni periodom 2014-20XX u kojem je Partizan bio državni miljenik zahvaljujući pregalaštvu njegovih nekadašnjih navijača sa šipke, braće Vučić.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...