Jump to content
IGNORED

FK Crvena zvezda 2016/17


Nemanja Posrbica

Recommended Posts

Mozda je ideja da Kosanovic bude trener Omladinaca, a Jovan Stankovic prvog tima. Ali to bi znacilo da neko iz Uprave zaista razmislja o buducnosti kluba... tesko ce se to desiti

Link to comment
  • Replies 6.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    725

  • katamaran

    632

  • Apollo Creed

    410

  • Bright Billy

    356

Mozda je ideja da Kosanovic bude trener Omladinaca, a Jovan Stankovic prvog tima. Ali to bi znacilo da neko iz Uprave zaista razmislja o buducnosti kluba... tesko ce se to desiti

 

Kosanovic je doveden da bude koordinator mladjih kategorija, prvi covek do Mladenovica. Takodje bi trebalo da vodi B tim, tj. to je bila neka prica kad je dolazio. 

 

Joca Stankovic nikako nije spreman da bude trener prvog tima. Kosanovic je nesto sasvim drugo. Ali to je samo moje vidjenje moguceg resenja, sumnjam da iko u klubu uopste razmislja o tako necemu. Ako uopste Grof ode, ocekujem pravog Kosana, Murinja ili nekog slicnog Djoru...

Link to comment

Ne delim Harpere tvoje mišljenje o fantastičnoj generaciji. Ima par pojedinaca od kojih ponešto može biti, ostalo ništa. Konkurencija u toj omladinskoj je katastrofalna tako da oni na nešto lice.

Joca stankovic blage veze nema i ne može biti trener prvog tima. Iza kosanovića su rezultati i on može to raditi, mada je upitno u zvezdi kako će se snaći sa hodtaplerima. Trener prvog tima, mlad portugalac i to je to. Samo da premijer više se ne angažuje oko trenera. Sa bobijevog Murinja, na grofa pa..kao i sve u državi. Površno sa neznanjem i bezobrazlukom..

Link to comment

Ne delim Harpere tvoje mišljenje o fantastičnoj generaciji. Ima par pojedinaca od kojih ponešto može biti, ostalo ništa. Konkurencija u toj omladinskoj je katastrofalna tako da oni na nešto lice.

Joca stankovic blage veze nema i ne može biti trener prvog tima. Iza kosanovića su rezultati i on može to raditi, mada je upitno u zvezdi kako će se snaći sa hodtaplerima. Trener prvog tima, mlad portugalac i to je to. Samo da premijer više se ne angažuje oko trenera. Sa bobijevog Murinja, na grofa pa..kao i sve u državi. Površno sa neznanjem i bezobrazlukom..

 

Ovako se moze objasniti sta god hoces, mozes napisati i da Mesi izgleda kao najbolji igrac na svetu jer mu je konkurencija slabija od Peleove ili Maradonine. Naslusali smo se vec toga na tenisu u vezi sa Federerom. Sustina je da su nasi klinci daleko iznad konkurencije u svom uzrastu, sto implicira da je bolje posvetiti se njihovom razvoju nego kupovanju perjanica te slabije konkurencije iz drugih klubova. Uostalom, u tom uzrastu jos uvek postoje dva puta koji su podjednako moguci, put velike karijere ili put totalnog mediokritetstva, njihov talenat nista ne mora da znaci.

 

Ne pratim te klince u njihovim ligama jer igranje na tom nivou moze da bude previse zavodljivo ali razgovaram s ljudima koji se brinu o njihovom razvoju u ciji sud verujem. Sto se tice ove dvojice koji su vec ulazili u prvi tim, Racica i Adzica, pomesana su mi osecanja. Racic po meni jeste i ostace mediokritet ali Adzic ima ozbiljan potencijal i bice od njega nesto kad shvati da je fudbal kolektivni sport. Drzak je, brz, ima obe upotrebljive noge, nepredvidiv je u kretnji, ima dobru kontrolu lopte u valjku sto je za igraca njegovog profila mozda i najvaznije. Neke Nislije su mi za njegovog mladjeg brata pricali da takav talenat nisu videli od Piksija ali njega bas nikako nisam gledao, ne znam ni kako decko izgleda.

Edited by harper
Link to comment

Zvezda stvarno jeste pokupila skoro sve sto je valjalo u tim mladjim kategorijama. Po meni je tu najveci prospekt Veljko Nikolic. Opasan klinac. A uz talenat je i veliki radnik. Racic je i meni tu samo zbog fizike. Iako je bolje delovao pre godinu dana, tesko ce on da pravi neku veliku karijeru. Luka Ilic (stariji) je takodje intresantan igrac, ali je tu glavni problem sto dosta tih klinaca igra na slicnim pozicijama. I to sto su prospekti ko klinci ne mora da znaci da ce biti takvi i u seniorskom fudbalu jer mora mnogo toga da se poklopi kako u njihovom fizickom razvoju, tako i u uklapanju u seniorski fudbal. Svi oni igrac koje je Mocart pobrojao pre neki dan u nekom clanku imaju odredjeni potencijal i mogu da budu dobri, ili cak odlicni igraci, a tek cemo videti ko ce to i uspeti. 

 

Zato sam i pomenuo Kosanovica (ovog laznog), jer odlicno poznaje te mlade igrace i po svemu sto sam cuo o njemu, siguran sam da bi mladi igraci dobili priliku da se afirmisu i da donesu Zvezdi i instant u dugorocne rezultate na ovaj ili onaj nacin. 

 

Ova sezona je po meni pravi prototip kako ne treba Zvezda da funkcionise. Doveli smo gomilu stranaca, koji se bas i nisu pokazali, a minutazu su pored njih uglavnom krckali osrednji ili ispodprosecni domaci igraci u srednjim ili poznim igrackim godinama, umesto da se iskoristi prilika i da sansa nekim od tih klinaca. Ako izuzmemo Manojlovica, koji je standardan ove sezone, sansu je dobijao povremeno samo Racic i donekle Adziic. Tu su i Plavsic i Ristic, ali su cak i oni morali da imaju znacajniju ulogu ako se uzme u obzir kakve su uloge imali prethodne sezone. 

 

Na nekim mestima nismo imali ni alternativu (desni bek) a negde je bila prevelika guzva. Ako je Racic projektovan da bude igrac koji se uvodi u tim, onda to ne mogu da budu i Poletanovic i Andrija Lukovic i Ivan Ilic, a da pride mesta u vezi i onako dele Donald, Le Talek, Kanga, pa i Milijas, pre tog mladog igraca. 

 

Ne treba na silu gurati nekoga ko nije spreman, ali jos manje ovako davati sansu klincima, jer to i nije sansa. Sem Racica koji je tu i tamo znao i da pocne i da udje sa klupe, niko drugi nije to dobio, a bilo je prostora... Cak ni Luka Adzic, jer kooliko znam ni jednu utkamicu nije poceo kao starter... 

Link to comment

Kakva besmislena priča oko mladih nada...neće dobiti nikakvu šansu kod Božoa...

do kraja prvenstva cemo se stisnuti sa starim i još starijim kajlama...isto važi i za kvalifikacije...u novom prvenstvu valja gristi od samog početka+doćiće još desetak novih igrača...

Link to comment

https://www.youtube.com/watch?v=1gp1N_V79cQ

 

Crvena zvezda (4-2-3-1): Manojlović - Petković, Frimpong, Luković, Anđelković - Le Talek, Donald - Srnić, Kanga, Plavšić - Boaći.

 

Rezerve: Kahriman, Ruiz, Milijaš, Adžić, Ristić, Sikimić, Poletanović.

 

Sudi Mazic

 

 

Andjelko centarsut, LeTalek glavom = gol

 

1-0

Edited by Milosh76
Link to comment

Jovan Stankovic, Grozdic, Sarac, Djordjevic iz Panaten... Olempijakosa... 1-1 u sred Brazila.  :fantom:

Mislim da je bilo nerešeno, dakle 1-0 na kraju 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...