Jump to content
IGNORED

FK Crvena zvezda 2016/17


Nemanja Posrbica

Recommended Posts

Da se ogradim, gledao sam preko strima pola sata, a posle "zanimljive" trenutke. Pominje se i cist gol Plavsica koji je ponisten.

Ogromna vecina sudija u JSL su neznalice i to je jedan od vecih problema u nasem fudbalu.

E sad, da li je Ruiz pao bez razloga ili ga je vukao igrac sa obe ruke, to je stvar percepcije sudije koji vidi situaciju jednom i nas koji to gledamo iz vise uglova usporeno.

Nego sta mislis o nedosudjenom penalu za Vosu?

Link to comment
  • Replies 6.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    725

  • katamaran

    632

  • Apollo Creed

    410

  • Bright Billy

    356

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ako pitas mene, koga zabole za to ko ce da osvoji titulu, jer mi dodje isto, penal za Vosu ne bih svirao jer je Trujic morao da se odluci, hoce penal ili da sutne, a on nije uradio ni jedno ni drugo... Hteo kos plus dodatno bacanje:)

Link to comment

Penal i crveni i potencijalnih 1-1... sam pred golmanom, povlacen duze vreme... reklo bi se cist penal. Ali kao sto rekoh i sudije u LS grese...

Link to comment

Da je sudio Šurbatović, verovatno bi bilo penala. I isključenje golmana Partizana pred izvođenje, za svaki slučaj. I ponavljanje za slučaj da nekako uspe da prebaci prazan gol.

Nema tu šta da se priča. Medijski mrak, kupljene diplome, Savamala, naknadno punjenje glasačkih kutija, Zvezdine titule u fudbalu... to je slika vučićevske Srbije.

Link to comment

Videćeš sledeće sezone, kad budu uveli pravilo da se svaki gol dat Zvezdi sankcioniše kaznom zatvora od 30 dana a ti u decembru budeš komentarisao "I neko stvarno misli da to ima veze sa tim što Zvezda nije primila nijedan gol, štaviše ni nema golmana među 18? Naprotiv, to može samo dodatno da motiviše rivala. Ko nije bio u zatvoru, taj kao da nije ni živeo."

Link to comment

Nekad nebo bilo otvoreno, a danas se sve zatvara.

 

Je l' ti uopste gledas utakmice ili prosto drljas opsta mesta jer nista pametnije ne uspevas da smislis? Mislim, ako verujes da je sve zatvoreno i namesteno valjda je prirodno da ces tih sat i po potrositi na neki nepredvidiv i zanimljiv sadrzaj umesto da gledas utakmicu za koju unapred znas kako ce da se zavrsi. A ako ipak gledas te zatvorene utakmice ima li to sto se na njima desi neki uticaj na tvoje unapred pripremljeno misljenje ili nema? Ja sam, na primer, gledao nekoliko Zvezdinih utakmica ovog proleca i tvrdim da se samo na jednoj od njih po ponasanju igraca i dogadjanjima na terenu moglo zakljuciti da postoji opravdana sumnja da je utakmica unapred dogovorena. Na svim ostalim utakmicama igraci oba tima, treneri i, na zalost, sudije su se ponasali kao da nije postojalo nikakvog dogovora pre utakmice u vezi sa rezultatom. Sto je, valjda, neki pokazatelj da dogovora pre utakmice nije ni bilo.

Link to comment

Ne gledam utakmice mimo derbija i evrope, tako da si verovatno u pravu.

 

A ako je samo jedna utakmica sumnjiva, onda je liga stvarno nikad regularnija. Oprostite kokeza i terzicu na sumnjama. Milose i katamaran takodje, slazem se da je glupo da komentarisem ono sto ne gledam, pa cu nastaviti da ne gledam, ali i ne komentarisem.

Link to comment

A sto Kokeza i Terzic ? Zadto ne Kokeza, Terzic. Vucelic, Toncev,,, pa nabroj svih 15-16 predsednika i direktora klubova... sto se ogranicavas na 2 barabe kad ih ima mnogo vise?

 

Meni ne moras da se izvinjavas. nigde nisam napisao da je Prvenstvo najregularnije ikada, samo da se mnogo manje namesta i zatvara nego sto se misli. Da je to postalo moda da se unapred proglasava utakmica "zatvorenom" a da se na terenu vidi potpuno drugaciaj slika, to je ovo sto harper pise.

 

Dobar primer ti je Zvezda  - Vosa sledeceg vikenda... grobari digli frku jer im je neko "rekao" da ce pustiti Zvezdu namestno. Na snimku koji su objavili ne cuje se nista osim buke sa tribina, niko se ne okrece za tim sto prica, niko ne reaguje, kao da se nista i ne desava.

 

I sad, ako Zvezda dobije, bice namestaljka, ako Vosa dobije bice sve regularno.

 

I tako za skoro  svaku utakmicu koju igra Zvezda i to sve jer je mali Alek  navijac Zvezde

Edited by Milosh76
Link to comment

Ne gledam utakmice mimo derbija i evrope, tako da si verovatno u pravu.

 

A ako je samo jedna utakmica sumnjiva, onda je liga stvarno nikad regularnija. Oprostite kokeza i terzicu na sumnjama. Milose i katamaran takodje, slazem se da je glupo da komentarisem ono sto ne gledam, pa cu nastaviti da ne gledam, ali i ne komentarisem.

 

Liga nije i ne moze biti u potpunosti regularna sve dok postoje razliciti arsini za razlicite klubove, samo kazem da to sto na utakmici X sudije navuku za jedan tim, igraci i klupa tima koji je ostecen provedu pola utakmice svadjajuci se sa sudijama a treneri nakon zavrsetka ospu drvlje i kamenje da su opljackani ne mogu biti dobri indikatori unapred dogovorenih utakmica. Teorijski je moguce da je u pitanju samo gluma ali sanse za tako nesto su minimalne.

 

Takodje, ja govorim samo o Zvezdinim utakmicama posto utakmice drugih klubova ne gledam, tako da i ne mogu da tvrdim da nema namestanja generalno.

Link to comment

Liga nije i ne moze biti u potpunosti regularna sve dok postoje razliciti arsini za razlicite klubove, samo kazem da to sto na utakmici X sudije navuku za jedan tim, igraci i klupa tima koji je ostecen provedu pola utakmice svadjajuci se sa sudijama a treneri nakon zavrsetka ospu drvlje i kamenje da su opljackani ne mogu biti dobri indikatori unapred dogovorenih utakmica. Teorijski je moguce da je u pitanju samo gluma ali sanse za tako nesto su minimalne.

 

Takodje, ja govorim samo o Zvezdinim utakmicama posto utakmice drugih klubova ne gledam, tako da i ne mogu da tvrdim da nema namestanja generalno.

Steta sto nisi gledao reportazu sa utakmice vozdovac-partizan npr., gde su domaci igraci jasno sirili noge pri poslednjem slobodnjaku partizana, i gle cuda lopta tuda prosla i pao gol. I kako covek posle da sedne da gleda tako neku utakmicu? Tebi se ne prevrce stomak na takce stvari? Ne verujes da to i zvezda radi. Mislim, tehnicki si ti verovatno u pravu- nije bas sve namesteno, nesto verovatno bude i posteno. Ali ja nemam bas nikakvu volju da sedim i da gledam to i da razmisljam da li je nakon vodjstva vojvodine 2:0 zvezda regularno okrenula na 3:2 ili su bratske veze dva kluba proradile na poluvremenu. Sta ces, suvise je sve zagadjeno da bih se bas trudio da na citavu stvar gledam pozitivno analizirajaci od utakmice do utakmice, trazeci neku nadu da mozda ipak nije bas sve zatvoreno i namesteno.

Link to comment

A sto Kokeza i Terzic ?

 

Zato sto mora na silu da se odrzi lenja mantra o tome kako se beogradski blizanci isto ponasaju i imaju isti status. Posto se u tu mantru ne uklapaju neke bitne cinjenice onda moramo da ustolicimo jednog trecerazrednog fudbalskog krimosa kakav je Terzic kao dominantnu figuru u odnosu na "velicine" kao sto su naprednjacki bosanski svodnik i prvorazredni kriminalac na celu FSS i ratni zlocinac na celu SD Partizan, te tako dobijemo potrebni balans.

 

Odnos snaga se bitno promenio nakon one famozne skupstine u Partizanu kad je naprednjacka mafija preuzela taj klub ali posto niko ne gleda utakmice zasto bismo se time bavili. Lakse je reci da su svi isti, iako to najcesce nije slucaj. Zapravo se najcesce desava da je jedan od ta dva kluba posebno proteziran i ti periodi se smenjuju.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...