Jump to content
IGNORED

Permanentna kriza domaće ekonomije


Lord Protector

Recommended Posts

Moj je utisak da je Dagmarkina moralna pozicija Rendicina, da su "kreatori" bogatstva „bolji“ od ostatka društva te da stoga treba manje da ih oporezuju. Iako naravno nisu nekakvi kreatori, već je produktivnost svakog člana modernog društva najvećim delom kolektivni poduhvat.

 

Vrlo grešiš. Kažem da je ok imati incentives za konkretno programere jer je to prosto u interesu društva. Za nekog ko pravi toalet papir pored magistrale u Ljigu nema potrebe, taj em nema gde da ide, em ako i ode negde doći će već neko drugi umesto njega da pravi toalet papir. Ima pravljenja para i pravljenja para.

Link to comment
  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Tribun_Populi

    485

  • Luther

    345

  • Prospero

    230

  • Lord Protector

    215

Top Posters In This Topic

Posted Images

@Mau

 

Jel imaš info ko je umešan iz vlasti? Može i na PM...

Ma nemam, tek sam malopre čula za događaj. Ako uspem, istražiću. Moram da se raspitam da li je neko odavde radio financial advisory prilikom spajanja, pa da odatle počnem.

Link to comment

Ma nemam, tek sam malopre čula za događaj. Ako uspem, istražiću. Moram da se raspitam da li je neko odavde radio financial advisory prilikom spajanja, pa da odatle počnem.

Thanx, ako ja saznam, javim ti...

Link to comment

Pa to je sad zamena teza, jer ja ne kažem da znam o ovom koliko i ti, ali daleko je od toga da ne razumem koncept. Ko što i ti vrlo dobro razumeš koncept toga da postoji neka materija oko tebe, neki molekuli i neka jedinjenja, te da voda ne može da postane benzin itd.

A što se tiče toga da ja samo kapiram šta je feudalno društvo, to koliko ti lično razumeš ono što pišem vidi se po tome što si implicirao da ne treba poštovati nastavnike likovnog jer oni valljda ne uče kako se prave pare šta li itd. ti tu više vidiš nešto svoje, ono koliko para praviš toliko vrediš ili tako nešto. A počelo je od toga gde ja objašnjavam zašto prosto nije tačna tvrdnja da neko na minimalcu održava sistem nasuprot nekog ITerca koji ima foru kako da plati manji porez.

 

to o likovnom je bio trol, mislio sam da ćeš to skapirati. 

 

ne znam za "nasuprot", ali, i ponovo, država (a posebno društvo) nije (n i j e) firma i kompanija, njeno "održavanje" se ne meri samo novcem, nego na još hiljadu drugih načina. Inače to nije ni država ni društvo, i mi već jesmo ne-društvo, a na dobrom smo putu da postanemo i ne-država. Zato sam na osnovu onoga što si napisala rekao da (ok, da mi se čini) da ne razumeš koncepte jednog i drugog.

Link to comment

to o likovnom je bio trol, mislio sam da ćeš to skapirati. 

 

ne znam za "nasuprot", ali, i ponovo, država (a posebno društvo) nije (n i j e) firma i kompanija, njeno "održavanje" se ne meri samo novcem, nego na još hiljadu drugih načina. Inače to nije ni država ni društvo, i mi već jesmo ne-društvo, a na dobrom smo putu da postanemo i ne-država. Zato sam na osnovu onoga što si napisala rekao da (ok, da mi se čini) da ne razumeš koncepte jednog i drugog.

Ti si dobro zabo ono sa elitom... To je suština... Mi vidmo svi da se naša, pre svega, politička elita ponaša već 25+ godina neodgovorno prema društvu i državi... Zašto onda da se očekuje od bilo koga da se drugačije ponaša, ako ne mora?

 

Uzgred, interesantno je ovde da su ljudi iz ITja krivi jer poštouju zakon i rupu u njemu, koja je napravljena za advokate.. A njih niko ovde da malo jače ošine... Nego IT, pa IT... :fantom:

Link to comment

pa ok, naslućuješ to da. nije mi cilj da vređam, nego prosto neko ko napiše ono jasno je da ne zna šta je društvo (mislim, bar društvo koje nije feudalno). i naravno da postoji razlika u znanju o nečemu, ne pričamo mi ovde na ravnoj nozi. jel moguće da pričamo o hemiji, fizici, čime se već baviš na ravnoj nozi? pa naravno da nije. isto je i ovde. 

 

MancMellow, nesto cu da te pitam sto mozda deluje napadno, ali zaista to radim zato sto me interesuje.

 

Ocigledno je iz diskusije da si po obrazovanju iz neke "drustvenjacke" oblasti. Sad, dal je sociologija, filozofija ili nesto trece nije bitno. Uglavnom, obrazovan si, dobro poznajes teoriju (pretpostavljam), imas jake stavove koje mozes da branis u diskusijama itd. itd.

 

Pitanje: da li si na nekoj poziciji u offline svetu na kojoj si imao prilike da zaista testiras i proveris koliko su stavovi za koje se zalazes zaista upotrebljivi? Da li si imao prilike da budes u poziciji da odlucujes o necemu, i odlucio si na osnovu svog znanja, i ta odluka je imala realan i opipljiv efekat na to sto radis?

 

Ili samo ucestvujes u diskusijama, ubedjujes neistomisljenike u svoje, oni tebe u njihovo, tapses se po ramenu sa istomisljenicima, i na kraju balade, kad se vratite kuci, pojedes veceru, pa legnes i mastas o tome kakav bi svet bio raj, samo kad bi se svi slozili sa tobom?

 

(kazem: nije mi namera bila da prozivam. interesuje me perspektiva iz koje nastupas, a ako ne zelis da odgovoris, kazi i to je ok)

Edited by Zupermen
Link to comment

to o likovnom je bio trol, mislio sam da ćeš to skapirati. 

 

ne znam za "nasuprot", ali, i ponovo, država (a posebno društvo) nije (n i j e) firma i kompanija, njeno "održavanje" se ne meri samo novcem, nego na još hiljadu drugih načina. Inače to nije ni država ni društvo, i mi već jesmo ne-društvo, a na dobrom smo putu da postanemo i ne-država. Zato sam na osnovu onoga što si napisala rekao da (ok, da mi se čini) da ne razumeš koncepte jednog i drugog.

 

Naravno da se održavanje države ne meri samo novcem to nisam ni tvrdila. Ali ovde sam govorila o tom jako bitnom delu održavanja države, jer se ITevcima nije prebacivalo to što ne ulažu dovoljno pevanja u društvo, niti to što ne daju dovoljan broj radnih sati na opštu polzu kroz rad sa decom, političko angažovanje, davanje ličnog primera, nego da ne daju dovoljno novca u zajedničku kasu.

Link to comment

Vrlo grešiš. Kažem da je ok imati incentives za konkretno programere jer je to prosto u interesu društva. Za nekog ko pravi toalet papir pored magistrale u Ljigu nema potrebe, taj em nema gde da ide, em ako i ode negde doći će već neko drugi umesto njega da pravi toalet papir. Ima pravljenja para i pravljenja para.

Incentives za šta, nalaženje rupa i izvrdavanje? U fazonu, ako to mogu da rade i Jabučari globalno, što ne bi i ostali na nižem nivou.

Edited by miki.bg
Link to comment

Ti si dobro zabo ono sa elitom... To je suština... Mi vidmo svi da se naša, pre svega, politička elita ponaša već 25+ godina neodgovorno prema društvu i državi... Zašto onda da se očekuje od bilo koga da se drugačije ponaša, ako ne mora?

 

Uzgred, interesantno je ovde da su ljudi iz ITja krivi jer poštouju zakon i rupu u njemu, koja je napravljena za advokate.. A njih niko ovde da malo jače ošine... Nego IT, pa IT... :fantom:

 

Netačno, u više navrata sam spomenuo advokata i zubare koji me nerviraju zbog poreza mnogo pre ovih IT likova.

Link to comment

Napisao sam i dao podatak za  voće ne za maline. Pažljivije čitaj i ne podmeći. 

 

Dao si podatak da se izvezevoća za 580 miliona, a uveze voća za 200 miliona, a ja ti navodim na to članka gde piše da se izveze softvera za 200 registrovanih i 500 procenjenih miliona. Ne piše za koliko se uveze, nekako mislim da nije nešto spektakularno. Cela poenta je da je softver vrlo uporediv sa tim voćem, te da nijedno nije za zanemariti.

Link to comment

Incentives za šta, nalaženje rupa i izvrdavanje? U fazonu, ako to mogu da rade i Jabučari globalno, što ne bi i ostali na nižem nivou.

 

Incentives za to da tii ostanu u zemlji i donesu pare umesto da ih izjuriš iz zemlje i ostaneš bez tih ljudi i bez tih para, samo to.

Link to comment

MancMellow, nesto cu da te pitam sto mozda deluje napadno, ali zaista to radim zato sto me interesuje.

 

Ocigledno je iz diskusije da si po obrazovanju iz neke "drustvenjacke" oblasti. Sad, dal je sociologija, filozofija ili nesto trece nije bitno. Uglavnom, obrazovan si, dobro poznajes teoriju (pretpostavljam), imas jake stavove koje mozes da branis u diskusijama itd. itd.

 

Pitanje: da li si na nekoj poziciji u offline svetu na kojoj si imao prilike da zaista testiras i proveris koliko su stavovi za koje se zalazes zaista upotrebljivi? Da li si imao prilike da budes u poziciji da odlucujes o necemu, i odlucio si na osnovu svog znanja, i ta odluka je imala realan i opipljiv efekat na to sto radis?

 

Ili samo ucestvujes u diskusijama, ubedjujes neistomisljenike u svoje, oni tebe u njihovo, tapses se po ramenu sa istomisljenicima, i na kraju balade, kad se vratite kuci, pojedes veceru, pa legnes i mastas o tome kakav bi svet bio raj, samo kad bi se svi slozili sa tobom?

 

(kazem: nije mi namera bila da prozivam. interesuje me perspektiva iz koje nastupas, a ako ne zelis da odgovoris, kazi i to je ok)

 

poenta je da se svi slažu sa mnom. tačnije, ja se slažem sa tim kakav je svet realno. ja se ni za šta ne "zalažem" u ovoj diskusiji, samo objašnjavam kakav je svet (i društvo) u stvarnosti. misionarenje, ako postoji, može samo da bude ovo što druga strana u diskusiji radi. Svet prosto ne funkcioniše tako da ljudi u društvu u kome malo šta radi kako treba posebno poštuju ljude koji zarađuju puno, ko god to bio. To je toliko prosto da ne znam zašto moram da objašnjavam. Logika je najjednostavnija moguća: ništa ne fercera kako treba, ergo ko ima velike pare ("velike" je relativan pojam) 99% nije čist.  

Edited by MancMellow
Link to comment

Samo ti...

 

Ostali jok..

Ostali ispravno shvataju da su advokati neophodni, jer kako ces inace da se sudis sa komsijom. A i zubar je potreban, jer sirotinja nema para za zubnu pastu, pa mora neko da izvadi zub kad zaboli. Ali programeri, pa koji ce nam oni kurac, samo gledaju u te kompjutere, stize im gomila para iz tih Amerika, a nisu dovoljno solidarni.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...