Jump to content
IGNORED

BrExit?


jms_uk

Recommended Posts

Nego, evo za Tibuna nešto:

Mnogo lepo zvuči, samo više liči na spisak lepih želja dva odlazeća šefa diplomatije iz socdem stranaka.

 

Aj da vidimo šta će usvojiti.

Link to comment

Siguran sam da će Škotska boksovati jako i do samog kraja. Da se ne zajebavamo oko kapaciteta Srbije i Škotske da budu deo EU u ovom trenutku.

 

Ma znam, ali ne moze. Jednom ako izadju (ako izadju) mora sve ispocetka. Pa makar trajalo sve zajedno i samo 5 godina mora ceo proces da se formalno prodje

Link to comment

Ma kakva Škotska, koji Gibraltar. To tamo haos ludilo pa sad se ne zna ko gde i za koga bije.

 

Vrlo brzo će im postati jasno da od svega toga nema ništa i da svi zajedno idu napolje. Pa će onda racionalno razmišljati da li im se isplati da izlaze, ili ne.

Link to comment

hahaha, ako bi mogao i london nekako da ostane u eu. carevi :D

a cg da bude 53. drzava usa.

eh, pa vec je oko 150,000 ljudi potpisalo peticiju da london bude nezavistan i ostane u eu. internet bruji. decja posla. 

Link to comment

Sve se slazem, ali nemam pojma kako ce da prihvate slobodan protok radne snage za EEA drzavljane. A EU ako oko toga popusti raspasce se na severu Evrope i to s pravom. 

 

Pa ne mislim da ce EU popustiti, moze da popusti jedino Britanija ili da se jebu.

 

Evt. EU moze da im da taj cetvorogodisnji "emergency brake" koji su hteli da daju Kameronu i to je to.

Link to comment

hahaha, ako bi mogao i london nekako da ostane u eu. carevi :D

a cg da bude 53. drzava usa.

shta?! :o

 

vec ih ima 52! :o

 

a jelda da bi bilo lepo :(

 

 

 

edip. chekaj bre, i sad shvate da ce da bude bash komplikovao teshko i shtetno i onda reshe da su se shalili? a da su reshili na referendumu da ostaju, jel su se i onda shalili? ili drndali vunu do sudnjeg dana :unsure:

 

 

to je ipak onda o jupterima i volovima. makar se jupiteri i zaigrali s vremena na vreme?

Edited by gospa buba
Link to comment

Ma kakva Škotska, koji Gibraltar. To tamo haos ludilo pa sad se ne zna ko gde i za koga bije.

 

Vrlo brzo će im postati jasno da od svega toga nema ništa i da svi zajedno idu napolje. Pa će onda racionalno razmišljati da li im se isplati da izlaze, ili ne.

Jeste, jeste, racionalno razmisljanje je opste mesto, takoreci obaveza u ovakvim prilikama, tako je od pamtiveka...

Eno, odmah posle bijenja na Zapadnom Balkanu, tamo negde pocetkom 90-ih, svi se, sve do danas, ubise od racionalnog razmisljanja oko toga da li im se isplatilo ili nije.

Link to comment

Pa ne mislim da ce EU popustiti, moze da popusti jedino Britanija ili da se jebu.

 

Evt. EU moze da im da taj cetvorogodisnji "emergency brake" koji su hteli da daju Kameronu i to je to.

 

sta je to?

Link to comment

Jeste, jeste, racionalno razmisljanje je opste mesto, takoreci obaveza u ovakvim prilikama, tako je od pamtiveka...

Eno, odmah posle bijenja na Zapadnom Balkanu, tamo negde pocetkom 90-ih, svi se, sve do danas, ubise od racionalnog razmisljanja oko toga da li im se isplatilo ili nije.

Ovaj, mi smo se krljali međusobno uz razne navijače sa raznim motivima. Ovi se susreću sa blokom koji im pokazuje vrata.

Link to comment

pa nije ni do toga doshlo tek tako ^_^

Ma naravno, i treba. Nego samo kažem da će svi u paketu biti ispedalirani, a posle neka se cepaju do mile volje.

Link to comment

 

:D

 

Pre neki, razmisljam o Brexitu, i padne mi na pamet scenario da pored izlaska cele UK iz EU, S. Irska i Gibraltar ostanu u EEA, ovi prvi da ne budu odseceni skroz od Irske i da se ne dovode u pitanje mirovni proces, a ovi drugi da ne budu odseceni od Spanije.

 

Znaci nije samo meni palo na pamet tako nesto :D

Link to comment

sta je to?

 

Pa u ovom dilu s kojim je Kameron isao na referendum, dobio je da na 4 godine ogranici socijalne beneficije koje mogu da ,,naplacuju" drugi gradjani EU koji dolaze u UK (to bi se odnosilo samo na novopridosle tokom te 4 godine, ne na one koji se vec tamo).

Link to comment
×
×
  • Create New...