Jump to content
IGNORED

BrExit?


jms_uk

Recommended Posts

Neki SNP-ovac: "Mi smo evropska zemlja i ostaćemo evropska zemlja, ako to znači indyref2 onda neka tako bude, nemamo nameru da dozvolimo da nas Vestminster izvede iz Unije protiv naše volje"

Link to comment

Neki SNP-ovac: "Mi smo evropska zemlja i ostaćemo evropska zemlja, ako to znači indyref2 onda neka tako bude, nemamo nameru da dozvolimo da nas Vestminster izvede iz Unije protiv naše volje"

 

necu da kazem na sta me ovo podseca  ^_^

Link to comment

Kaže neka žena iz Lab-a "Nisam verovala da ću doživeti dan da žalim što torijevski premijer nije dobio podršku većine naroda..." :D

Edited by Prospero
Link to comment

Pa Kameron to nece uraditi, 100% a ine moze da uradi jer mora, da bi aktiviranje bilo pravno valjano po a.50  da to uradi u skladu sa konstitucijom svoje zemlje.

 

Ne govorim sad o opstem interesu nego o brtanskom. Ja da sam na njihovom mestu izglasao bi rezoluciju u parlemntu (u kome brexiteri nemaju vecinu) da primaju na znanje odluke referenduma u smislu da su gradjani za izlazak UK iz EU u sadasnjim uslovima. Usput nasao bih i neko pravno tumacenje kako se menjanje ustavnog statusa zemlje ne moze izmeniti bez pristanka Skotske (takvom izjavom bi i dobrano uticali na smanjenje procenta za nezavisnost u Skotskoj). S tim u vezi raspisao bih izbore za novu vlast koja bi pokrenula nove pregovore (posle nemackih, francuskih izbora, itd). Kad se onda trziste malo stabilizije, a secajuci se haosa ovih dana, Remain bi imao 60%. Neki pro forme pregovori, referendum na kome niko bitan osim Faraza ne bi bio za Leave, reci Murdochu da ce ga MI5mrak udaviti u Temzi ako previse zajebava i aj zdravo. Jer bezbednost i najvisi interesi drzave i jesu u pitanju. Nemackoj bi laknulo takodje. 

 

Ovo je ludilo sto sad rade.

 

 

Ja mislim da je najbolje sto UK moze da izvuce iz cele price je da ostane clan EEA a da izadje iz EU.

 

Znam, i ja sam rekao iks puta vec da je to politicko samoubistvo Leave kampanje, da ne radi nista po pitanju imigracije i sl. Ali to je jedino sto im preostaje sto nije ekonomsko samoubistvo. I jos EU da im dozvoli da odmah predju iz EU i EFTA i tako ostanu kontinualno u EEA, bez nekog ,,procepa" izmedju ta dva statusa. Ovo bi daleko povecalo sanse da sacuvaju Skotsku, jer je najblize ,,i funta i EU" mantri sa proslog referenduma. Kao zemlja sa tonom opt-outsa i van evrozone, koja cesto kontrira konsenzusu u EK i Savetu, clanstvo u EFTA i clanstvo u EU ne razlikuje se previse kada su mnoge stvari u pitanju - narocito one svakodnevne. Svakako, politicki status je daleko drugaciji, i to je kljucno, ali za privredu i prosecnog coveka nema mnogo razlike.

 

Boris Dzonson ce moci da uvede svoj points-based system, ali za drzavljane ne-EEA zemalja.

 

Ja mislim da evrozona prizeljkuje ovakav ishod. Onda jedina zemlja sa napismenim opt-outom iz evra ostaje Danska (a ona je dovoljno mala da to ne bude bitno na duze staze, narocito s obzirom na to da su clanica ERM II). Ekonomski se nece bog zna sta promeniti i privreda nece patiti, ostace i jedinstvo trzista i razmena i sve, a jedan ,,remetilacki faktor" bice uklonjen.

 

Za UK ce dugorocno pozicija biti politicki sve gora i gora, jer ce im se ispostavljati sve vise regulative koje ce kao clanovi EEA morati da implementiraju bez da pitaju ista oko toga. Ali bilo koja druga opcija ih vodi u bar kratkorocni ekonomski sunovrat a mozda i raspad drzave.

Link to comment

Bice u dve brzine, i vuk siti i ovce na broju. Nego, Baba je trebalo da obuje simike ali ona tera suprotno..

 

baba igra odlicno. i u grckom slucaju je jedno pricala a sasvim drugo radila. tako i sada.

 

ima ko umesto nje da nosi i simike i cokule pa i one rudarske sa metalnom kapicom napred.

 

ona zena voli udobnu obucu koju je nosila i moja baba, zepe (ako znate sta je to).

Link to comment

ona zena voli udobnu obucu koju je nosila i moja baba, zepe (ako znate sta je to).

 

Moja majka i danas nosi, kad joj je malo hladno...

Link to comment

ona zena voli udobnu obucu koju je nosila i moja baba, zepe (ako znate sta je to).

ko ne zna shta su zepe ne zna nishta. borovo proizvodilo, nosila cela slavonija, i mushkinje i zenskinje -_-

Link to comment

Inače kad je počela sednica pozdravili su novu ženu Lab MP (koja je valjda prvi put tu) i rekli su joj (mislim Kameron) da slobodno drži uključen tel na sednici jer će je možda zvati Korbin da popuni vladu u senci. :D

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...