Jump to content
IGNORED

BrExit?


jms_uk

Recommended Posts

a inache kako je bilo, a london - a socijalna pomoc? :unsure:

bilo je da mozes da zivis i radis bilo gde u eu ako si eu gradjanin - osim za rumune i bugare koji su morali cekati da prodje 7 godina od ulaska da dobiju tu sansu. to su ostali uradili i sa poljacima ali uk i svedska nisu. poljaci su dobili ista prava kao i ostale clanice eu od momenta kad su primljeni. a poljaci, umesto da se prostru diljem eu, nisu imali gde drugde nego da dodju ovde, bar oni kojima se dolazilo. dobro, imali su svedsku al tamo je ladno pa nisu bas bili previse zainteresovani. i sad svima bodu oci. pa su oni krivi sto se ceka kod lekara, sto nema dovoljno mesta u skolama koje roditelji izaberu, sto nema dovoljno kuca i stanova, sto ukidaju biblioteke itd. nikom, naravno, ne pada na pamet da malo prozove ove gore za bahacenje. al na koju stranu stvari idu, izgleda ce morati bar malo da opuste kais. videcemo... 

 

a sad evo gubimo od islanda u fuzbalu, ako nas izbace, cenim da ce i za to poljaci biti krivi. 

Link to comment

ma imamo iste medijske podatke pred sobom, a dobrim dijelom i opste informacije koje pominjes. moja je teza da se rizik precjenjuje, a ne da ga nema, i da se skace na svaku promo izjavu kao da je projekcija na naucnoj bazi, a nije. dvije godine za proces radzruzivanja je period dovoljno dug i da eu istrenira strogocu nad uk, a i da se uk prilagodi. ne ocekujem ekstreme, dobrim dijelom prognoza je, koliko znam, smanjen rast za uk van eu, sto je lose, ali nije lose koliko ovo sto slusamo posljednjih dana.

 

VIše od pola godine su pregovarali zadnji paket opt-aut aranžmana (a 3 godine je prošlo od najave do završetka), koji je samo delić ukupnih odnosa. PRoečni trgovački pregovori, recimo o slobodnoj trgovini, traju 4-5 godina. EU i Kanada pregovaraju mislim 7 godina i još nije ratifikovan dogovor. Ogroman je to posao a dve godine su.... kratke.

 

Jedino što malo pomaže je što je UK u sklopu tih pregovora o opt-out paketu odradila relativno detaljan administrativni pregled regulacija i njihovog uticaja pa bi se na to moglo nadgraditi kako bi se ubrzao proces.

Link to comment

da neam emigranata NHS bi odavno morao da stavi ključ u bravu - od pakistanskih lekara do poljskih baba-sera, ceo sistem leži na njima.

 

što se škola tiče, i dalje oko 85% dece u Britaniji upiše first chioce školu. takođe, ne vidim gde je problem da je povremeno i izgradi neka nova škola i zaposle novi nastavnici.

 

za kuće i stanove... sramotno je koliko investitori zapravo koče bržu gradnju, kako bi održali bezobrazno visoke cene a torijevci krešu izdatke za socijalnu i komunalnu stanogradnju. ne pomažu ni mesne zajednice, koje se sastaju da odlučuju o gradnji nekoliko puta godišnje.

 

iimigranti nisu krivi za sranje u UK. tačka.

Link to comment

eu bez brita nista nece valjati

mnogo ozbiljnija stvar od toga da li ce biti recesije ili beg novca iz jebenog sitija.

britanija je pored svega pijemont razuma,uzor,i primer drugim drzavama i jos mnogo toga..

kako ce na sve reagovati francuska?ne mislim na prve reakcije vlade onog sivog kancelarijskog misa olanda.

osim centralizacije nemci nisu spremni na druge reforme.koji ce im to kurac?plivaju i sad dobro.napravice se jako i zatvoreno jezgro sa teskm posledicama kod ovih perifernih i siromasnih clanica.cak mislim da ce ih brisel tj berlin ohrabrivati na razna lokalna saveznistva zbog jednostavnije kontrole.a jebat ce im se kakva ce to biti drustva.

ne razumem ni jebenu usa.mogu misliti kad dodje prostakusa ili prostak na vlast..

Link to comment

da neam emigranata NHS bi odavno morao da stavi ključ u bravu - od pakistanskih lekara do poljskih baba-sera, ceo sistem leži na njima.

 

što se škola tiče, i dalje oko 85% dece u Britaniji upiše first chioce školu. takođe, ne vidim gde je problem da je povremeno i izgradi neka nova škola i zaposle novi nastavnici.

 

za kuće i stanove... sramotno je koliko investitori zapravo koče bržu gradnju, kako bi održali bezobrazno visoke cene a torijevci krešu izdatke za socijalnu i komunalnu stanogradnju. ne pomažu ni mesne zajednice, koje se sastaju da odlučuju o gradnji nekoliko puta godišnje.

 

iimigranti nisu krivi za sranje u UK. tačka.

 

Bogato pa besno ^_^

 

Sa druge strane nesrećnim Grcima nije palo napamet da naprave korak kojim bi izašli iz EU

Link to comment

eu bez brita nista nece valjati

 

S njima ne valja bez njih ne valja.

 

Taaamni vilajet ^_^

Edited by Tribun_Populi
Link to comment

ma imamo iste medijske podatke pred sobom, a dobrim dijelom i opste informacije koje pominjes. moja je teza da se rizik precjenjuje, a ne da ga nema, i da se skace na svaku promo izjavu kao da je projekcija na naucnoj bazi, a nije. dvije godine za proces radzruzivanja je period dovoljno dug i da eu istrenira strogocu nad uk, a i da se uk prilagodi. ne ocekujem ekstreme, dobrim dijelom prognoza je, koliko znam, smanjen rast za uk van eu, sto je lose, ali nije lose koliko ovo sto slusamo posljednjih dana.

 

i aj da dodam, navijam da britanija ostane u eu, ukoliko je moguce, bas volim ideju eu

 

navijam i ja, ali...

 

EU voleo ne voleo tu je. Razbijanje EU, ozbilljan sam, ima potencijal da na kraju procesa dovede i do oruzanih sukoba ili gradjanskih ratova. Ne moze, spojis nesto, pustis da slobodno "tece krv" (roba, novac, ljudi) izmedju tih delova...ne moze to uvek mirno da se rascivija.  Ima tu mnogo zemalja i otvorenih pitanja koja EU drzi pod krovom i anestezirane.

 

bold - nije, objasnio prospero. Oko 200 ugovora je u pitanju. to je fantasticno veliki posao.

Edited by MancMellow
Link to comment

da neam emigranata NHS bi odavno morao da stavi ključ u bravu - od pakistanskih lekara do poljskih baba-sera, ceo sistem leži na njima.

 

što se škola tiče, i dalje oko 85% dece u Britaniji upiše first chioce školu. takođe, ne vidim gde je problem da je povremeno i izgradi neka nova škola i zaposle novi nastavnici.

 

za kuće i stanove... sramotno je koliko investitori zapravo koče bržu gradnju, kako bi održali bezobrazno visoke cene a torijevci krešu izdatke za socijalnu i komunalnu stanogradnju. ne pomažu ni mesne zajednice, koje se sastaju da odlučuju o gradnji nekoliko puta godišnje.

 

iimigranti nisu krivi za sranje u UK. tačka.

pa naravno da nisu al sirotinji je objasnjeno drugacije i popusili su tu pricu. 

Link to comment

vi polazite sa stanovista da uk i eu pregovaraju od nule o periodu poslije razdruzivanja, a nemamo nikakvih dokaza da ce biti tako, tj da je medjurjesenje nemoguce, tim prije sto eu zakonska regulativa nije bas potpuna po ovim pitanjima. gledate na situaciju kao fiksiranu a ona to nije. pri tom, uk nije ni grcka ni madjarska.

Edited by morgana
Link to comment

kako mislis posle razdruzivanja? pregovori ce teci paralelno, ubedjen sam, ali to znaci da ce minimum 2 godine UK samo time da se bavi. U uslovima prilicne neizvesnosti za privredu. E da, i SCO. Ne zelim im ja lose, daleko bilo, ali ne vidim kako ce proci eto tek tako...

Edited by MancMellow
Link to comment

Oni moraju da ispregovaraju razlaz prvo, oko razvoda da se dogovore, da razdele bračnu tekovinu, u dve godine. A onda da vide šta će i kako.

 

Te parnice na sudu između ex supružnika traju po pet godina, kamo li između država.

Link to comment
×
×
  • Create New...