Jump to content
IGNORED

BrExit?


jms_uk

Recommended Posts

Ja mislim suprotno.

 

Samo gledaj reakciju evropske desnice ako se, na ovaj ili onaj način "pogazi referendumska volja". Plus ceo politički klasterfak koji će nastati ako ne ispoštuju ovo. Svi će u EU to videti kao kršenje pravila, kao izvrdavanja, a sve to treba da vodi elita koja je za 4 dana izgubila svaki kredibilitet.

 

Sa kakvim će autoritetom sutra UK premijer da govori o integracijama, po širini i dubini? Kako će ga gledati ostali za stolom?

 

Fundamentalne evropske teme se vrte oko Evrozone i u njima je UK po svojoj volji potpuno odsutna, i time ne predstavlja nikakvu korist. EU sa takvom Britanijom, koja toliko snažno ne želi da bude ni na ovom redukovanom nivou u EU nema šta dalje da traži. Ostanak ove i ovakve UK će vezati EU i ruke i noge nadalje, politički i idejno.

 

Ukratko - dobar razvod i loš brak.

 

postujem ja te argumente, ali...nemam sta da kazem, osim - videcemo

 

edit: 

 

 

 

gledaj reakciju evropske desnice ako se, na ovaj ili onaj način "pogazi referendumska volja

 

pa to bi im bio najbolji i konacan dokaz da sa referendumima mogu da se slikaju. 

 

svidjalo se to nekom ili ne, EU postoji jos malo pa 60 godina. mislim da je cista iluzija da se to moze seckati (posebno te velike zemlje) nekim referendumima bez teskih posledica po sve. Uostalom, prva reakcija lidera ovih 6 core zemalja je i bila - ok, sad stvarno moramo da napravimo kombinaciju koja nikako ne moze da se rasturi pa koliko zemalja - toliko. To znaci da za tipa 10 godina, ako oni uspeju u tom naumu - nema vise referenduma o tim pitanjima u tim zemljama. 

 

Da li je trebalo ici ovoliko brzo? Nije. Slazem se. Ali sad je gotovo...

Edited by MancMellow
Link to comment

De Gaulle je bio mudar čovek.

 

Dobro, to je druga stvar. Da nikad nisu usli, ne bi bilo ni ovoga. Sad je to potpuno deseta situacija

Link to comment

stari britanski prijatelj

Au kako preterujete sa Sorosem

 

Covek se nije kladio protiv funte kao '92.

Dobio je zato sto veruje da je svetskoj ekonomiji sudjen pad iz drugih razloga, pa je ulagao u stvari koje su safe heaven i inace je verovao da ce Britanija ostati u EU.

Edited by Ravanelli
Link to comment

postujem ja te argumente, ali...nemam sta da kazem, osim - videcemo

:D

 

Svakako nismo Ljubiše Trgovčevići

 

 

 

pa to bi im bio najbolji i konacan dokaz da sa referendumima mogu da se slikaju. 

 

svidjalo se to nekom ili ne, EU postoji jos malo pa 60 godina. mislim da je cista iluzija da se to moze seckati (posebno te velike zemlje) nekim referendumima bez teskih posledica po sve. Uostalom, prva reakcija lidera ovih 6 core zemalja je i bila - ok, sad stvarno moramo da napravimo kombinaciju koja nikako ne moze da se rasturi pa koliko zemalja - toliko. To znaci da za tipa 10 godina, ako oni uspeju u tom naumu - nema vise referenduma o tim pitanjima u tim zemljama. 

 

Da li je trebalo ici ovoliko brzo? Nije. Slazem se. Ali sad je gotovo...

Tržišta već sada proživljavaju Brexit, ona već kalkulišu "seckanje", i nastaviće to da rade narednih meseci.

 

Jasno je da UK nije deo jezgra, sve i da ostane ona apsolutno neće biti motor boljih (ne kažem većih) integracija nego posmatrač koji je u vodu umočio 1 prst. Biće u EU u manjoj meri nego što su sada, a saga o njihovom učešću, nivou učešća, "dajte mi bolji dil ili idem" pristupu, će se i dalje nastaviti.

Link to comment

Bice u dve brzine, i vuk siti i ovce na broju. Nego, Baba je trebalo da obuje simike ali ona tera suprotno..

Edited by Friend
Link to comment

Kameron u parlamentu, kaže:

 

"da pregovori sa EU o napuštanju moraju što pre da počnu, formira se nova jedinica pri vladi koja će tehnički voditi pregovore; interesi svih delova UK moraju biti zaštićeni.

 

"Neki poslovi će sačekati novo rukovodstvo, ali mnogi poslovi mogu da počnu već sada."

 

"Naša je, i samo naša, suverena odluka kada ćemo aktivirati Čl 50... ali Britanija napušta EU ali i ostaje deo Evrope"

Link to comment

Sa Guardiana:

 

Cameron says the result is not the one he wanted. But he and the cabinet have agreed it must be respected.

He says hate crimes and attacks on foreigners must be stamped out. These people have come here and made a wonderful contribution, he says.

He says there will be no immediate changes to people’s rights.

The withdrawal negotiations will start under a new prime minister, he says.

He says the economy is well placed to face the challenges ahead.

Link to comment

"Before we trigger Article 50 we need to determine the kind of relationship we want with the EU. That is something for the next prime minister and his or her cabinet to decide."

 

 

Mislim da je ovo besmisleno, pozicija UK prema EU će biti plod pregovora dve strane a ne samo internog dogovora UK vlade.

 

 

 

Korbin hoće da laburisti budu uključeni u pregovore. Još poručuje Kameronu da sutra kaže EUCO-u da "pregovori mogu što pre da počnu i da se ne čeka jesen" ali ne pominje Čl.50.

Edited by Prospero
Link to comment

Cameron is replying to Corbyn.

 

He says it is not right to fight the campaign again. All he knows, he says, is that he put everything into it.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...