Jump to content
IGNORED

Hoću da sviram i pevam


MayDay

Recommended Posts

  • Replies 381
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    54

  • Bujodrag

    52

  • James Marshall

    34

  • MayDay

    31

Akustara je osnov, električna traži kablove, osnovno znanje oko magneta, podešavanja zvuka itd. Akustara svira čim je uzmeš u ruke, električna traži više vremena za podešavanje, struju, pojačalo (mada imaju i ona neka mini pojačala na baterije za vježbanje što idu za pojas i sa sluškama) ali akustična je osnov u svakom slučaju. I jeftinija varijanta svakako.

Edited by James Marshall
Link to comment

E da, i traži sa plastičnim žicama, mnogo su lakše za sviranje i ugodnije za ruku. Ne daju toliko zvuka kao obične žice ali su lakše za učenje, nema toliko napora za vrhove prstiju. I gledaj da gitara ima uži vrat, koji možeš da obuhvatiš šakom, pošto si djevojčica. Možda će ti biti teže u početku (jer će žice biti bliže jedna drugoj) ali će ti poslije eventualni prelazak na električnu biti lakši.

Link to comment

Ja sam prosto mnenja da je bolje kupiti muzički instrument nego pušku. 

Stoga svakog ohrabrujem da svira. Nije teško, ako mogu ja onda može svako.

 

Zamislite kako bi bilo lepo kad bismo svi svirali: izadjemo napolje i, umesto da blejimo i češemo jezike, izvadimo instrumente i zasviramo. To bi bila super komunikacija.

Da su nas od malih nogu učili da sviramo umesto što su nam preporučivali fudbal, ratne igračke i lutke, sad bi nam bilo sasvim razumljivo da sviruckamo manje ili više tokom druženja.

Link to comment

Ja sam prosto mnenja da je bolje kupiti muzički instrument nego pušku.

Stoga svakog ohrabrujem da svira. Nije teško, ako mogu ja onda može svako.

 

Zamislite kako bi bilo lepo kad bismo svi svirali: izadjemo napolje i, umesto da blejimo i češemo jezike, izvadimo instrumente i zasviramo. To bi bila super komunikacija.

Da su nas od malih nogu učili da sviramo umesto što su nam preporučivali fudbal, ratne igračke i lutke, sad bi nam bilo sasvim razumljivo da sviruckamo manje ili više tokom druženja.

Tako je Billy Bang otišao da kupi sačmaru u zalagaonicu za isplaniranu pljačku pa je tamo ugledao violinu. Ostalo je istorija Edited by maheem
Link to comment

@md

Ta asimetričnost tj. izrezan donji dio tijela služi da se lakše svira lijevom rukom, tačnije da lijeva ima lakši prilaz donjim pragovima (visokim tonovima) koji se koriste uglavnom za bijesne solaže, na akustičnoj se nešto puno ni ne koriste ti "najdonji" pragovi, to je već neki advanced level

Edited by James Marshall
Link to comment

ima li bas gitara za žene od metar i po?

Traži bas gitare sa kratkom skalom (short scale).

Kod njih je vrat kraći, pa je i razmak između pragova proporcionalno manji.

Poređenja radi, levo na slici je Fender Mustang short scale, desno je standardni Jazz Bass long scale.

 

090630whitefenders.jpg

 

Hofner violin, koji su ti već ranije preporučili,  je takođe bas sa kratkom skalom.

Ako naginjete ka fenderolikim gitarama, kod nas se može u prodaji naći ovaj Squier Jaguar (meni se baš sviđa):

 

DV016_Jpg_Large_H72938.001.003_rw_silver

 

Izvinte za off-topic.

Edited by Reaktor
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...