Jump to content
IGNORED

NATO


bigvlada

Recommended Posts

ne znam, znam samo da smo mi najsrecnije godine u XX veku i sa jedne i sa druge strane WW2 proziveli kad ni jedni ni drugi nisu imali preterano (do nimalo) stvarnog uticaja na to sta se s nama zbiva. cim je krenula da ojacava Nemacka, pa potom i Rusija to je znatno losije izgledalo i izgleda. Naravno, nije pomoglo ni to sto smo svoje karte odigrali otprilike tako sto smo ih zavrljacili u ventilator, odakle su se izrezane na komade vratile direktno u lice.

 

tja™, ja sam subjektivan pa mislim da su mi najsrecnije godine bile u detinjstvu i mladosti, nesto je do vremena u kojem sam ziveo a bogme nesto je i u detinjstvu i mladosti :D

 

a za bold samo  :Hail:

Link to comment

Rusija se menja, industrijski posmatrano, namerno ne kazem privredno, a te promene su zapocele bliskom saradnjom sa Nemackom, ja sam pratio svega jedan deo, ali je puno toga zapoceto sto ce dati prve rezultate u narednih dvadesetak godina. Te promene pacifikuju Rusiju, ali prave promene nece biti vidljive skoro, izmedju ostalog i zato sto je i kancelarka morala da prikoci, a samim tim i veliki broj jakih kompanija koje prilicno blisko saradjuju na ruskom trzistu. Rusija jeste anahrona u mnogo segmenata, ali je greska posmatrati je iz XX veka i bez uticaja koje na industrijskom planu na nju imaju Nemacka, Finska, pa cak i Poljska uz jos nekoliko evropskih zemalja. Suzavanje obruca Nato-a oko Rusije, kao i slicni pritisci, usporavaju ove promene, ali su one ipak neminovne. Na sta ce na kraju da izadju, jebem li ga.

Link to comment

Rusija se menja, industrijski posmatrano, namerno ne kazem privredno, a te promene su zapocele bliskom saradnjom sa Nemackom, ja sam pratio svega jedan deo, ali je puno toga zapoceto sto ce dati prve rezultate u narednih dvadesetak godina. Te promene pacifikuju Rusiju, ali prave promene nece biti vidljive skoro, izmedju ostalog i zato sto je i kancelarka morala da prikoci, a samim tim i veliki broj jakih kompanija koje prilicno blisko saradjuju na ruskom trzistu. Rusija jeste anahrona u mnogo segmenata, ali je greska posmatrati je iz XX veka i bez uticaja koje na industrijskom planu na nju imaju Nemacka, Finska, pa cak i Poljska uz jos nekoliko evropskih zemalja. Suzavanje obruca Nato-a oko Rusije, kao i slicni pritisci, usporavaju ove promene, ali su one ipak neminovne. Na sta ce na kraju da izadju, jebem li ga.

 

da, ti si covek iz industrije™ i privrede™ i mnogo bolje razumes neke stvari od kojih se zivi :)

 

tja™ ja bih da na kraju to izadje u germansko-rusku uniju :D mnogo bolje tako nego da se svi okliznu i grandiozno poubijaju po modelu 20. veka

Link to comment

Ne razumem, daleko sam od toga, mislim da su Kina i Rusija jako komplikovane, znam samo delove i slucajno sam pratio njihov razvoj. Sve silom prilike.

Link to comment

Ne razumem, daleko sam od toga, mislim da su Kina i Rusija jako komplikovane, znam samo delove i slucajno sam pratio njihov razvoj. Sve silom prilike.

 

pod razumevanjem, mislio sam na to da mozes da pratis razvoj na toj nekoj industrijskoj ravni jer si poznavalac industrijskih procesa, koliko shvatam iz tvojih postova to ti je i profesija tj. u proizvodnji™ si :)

Link to comment

+

 

Momci, vi od stabla ne vidite sumu. 

 

Rujke su iskoristile guzvu da dzornu deo Ukrajine koji im iz raznoraznih razloga treba, a etnicki sastav je takav da se stanovnici nece preterano buniti. 

 

To isto moze da se dogodi i Srbiji, samo je potrebno da dodje na vlast osoba koja ce biti percepirana kao nekooperativni troublemaker, a da pri tome jos i zagovara Srbiju van institucija kao sto su EU i NATO, a blize Rusiji. Btw, narativ o Backoj u Madjarskoj se poslednji put pojavio u zapadnoj stampi u leto 1999. Mislite da je to zauvek ostalo u XX veku?

 

Sta je zajednicko za oba ova slucaja? Zajednicko je to da si jebena stranka ako imas manjine na granici a nisi u NATO. To je bila moja poenta i zato je NATO potreban za Srbiju, a u njegovo predvorje ce ga dovesti moj pulen Alek Vucko. A vi nastavite da mastate o Srbiji koja je vojno neutralna kao Austrija, a cenjena u svetu kao Svajcarska. 

 

Ne, prekopiramo li savet koji ti daješ Srbiji na ukrajinsku krizu, zaključak je: Ukrajina da bi bila celovita morala bi biti u ODKB, tj Ukrajinci nisu smeli smeniti Janukoviča nakon njegovog odlaganja sporazuma sa EU.

Odabrali su da se kurče u zoni interesa Rusije kao što to Srbija radi u NATO obruču, i oboji popušiše.

Edited by dillinger
Link to comment

Ne znam, ima mnogo uglova iz kojih na to moze da se gleda. Ako gledam iz srpskog ili balkanskog ugla nema mnogo razloga da se zali za tim. U konacnici, izvedeno do samog kraja, to dovodi do podele interesnih sfera na Balkanu izmedju te dve zemlje, iskreno nije mi bas jasno what's in it for us.

 

Pa na Ruse smo se redovno oslanjali u odbrani od Germana, to je to što je bilo za nas. Kao i Turaka pre toga.

Link to comment

Ne, prekopiramo li savet koji ti daješ Srbiji na ukrajinsku krizu, zaključak je: Ukrajina da bi bila celovita morala bi biti u ODKB, tj Ukrajinci nisu smeli smeniti Janukoviča nakon njegovog odlaganja sporazuma sa EU.

Odabrali su da se kurče u zoni interesa Rusije kao što to Srbija radi u NATO obruču, i oboji popušiše.

Pitanje je bilo "cemu NATO sad, kad nema problema u Evropi"?

 

Poenta je da problema ima, i da su zemlje koje su usle u NATO uspele da probleme eskiviraju. 

Link to comment

Odabrali su da se kurče u zoni interesa Rusije kao što to Srbija radi u NATO obruču, i oboji popušiše.

 

OK onda smo tu pricu zatvorili nadam se jednom za svagda.

Link to comment

Pa na Ruse smo se redovno oslanjali u odbrani od Germana, to je to što je bilo za nas. Kao i Turaka pre toga.

 

Odgovarao sam na pitanje o pozeljnosti bliskih rusko-nemackih kombinacija. 

Link to comment

 

Odabrali su da se kurče u zoni interesa Rusije kao što to Srbija radi u NATO obruču, i oboji popušiše.

 

to ti je ono o pogresnom vozu i pravoj stanici

Link to comment

Ako neko trazi dobro placen i stabilan posao:

 

 

 

May 16, 2016

 

Serbian & Croatian Linguists

 

Employer:  Atlas Advisors

 

Location: Balkan

 

 

 

Position Description 

 

Atlas Advisors is actively seeking Serbian and Croatian linguists to perform the following functions: 

 

• Provide operational contract language support to US Coalition operations in the Balkans

• Provide general language support for military operations and interpret during interviews, meetings, and conferences

• Interpret and translate written and spoken communications

• Transcribe and analyze communications

• Scan, research, and analyze foreign language documents for key information

• Translate foreign language documents

• Identify and extract information components meeting military information requirements

• Provide input to reports

Job Type Contract

Location Balkans

 

 

Positions Available Limited

Minimum Qualifications • US Military post-9/11 service period honorably discharged veterans are strongly recommended to apply.

• US citizen fluent in speaking Serbian, Croatian, and English

• Willing to obtain a Security Clearance

• Willing to travel overseas to the Balkans

Desired Qualifications • US Citizens

• Fluent in Serbian and Croatian

• Able to speak, read, and write Serbian and Croatian fluently

• Speaks English

• Able/willing to obtain a secret clearance

• Able/willing to work in the Balkans

Language Requirements • Speak, read, and write Serbian and Croatian fluently

• Speak, read, and write English

Benefits • Competitive compensation package

• Dynamic and rewarding growth opportunities with an emerging industry leading firm

• Company provided DBA (Defense Base Act) Coverage

• Company provided Medical Care while Deployed

• Paid Training and Professional Development

• Short-Term & Long-Term Disability

• AD&D War Risk Coverage

• Life Insurance

• Paid Time Off

 

 

APPLY ONLINE

 

http://internationalsecurityjobs.blogspot.com/2016/05/serbian-croatian-linguists.html?m=1

Link to comment
×
×
  • Create New...