Jump to content
IGNORED

Нетфликс


Прслин

Recommended Posts

  • Replies 439
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    30

  • dragance

    28

  • Прслин

    27

  • Prokleto Djubre

    26

Meni ja danas rekao da hoc nije dostupan za striming. Doduse nije spominjao državu kao razlog, niti je dao bilo kakav rzlog :(

Jeste država tj otkup prava, u ovom slučaju od strane RTV. U suštini najveći problem sa Netflixom u zemljama poput Srbije (a i u mnogo većim zemljama) će biti slabija ponuda u odnosu na američki domen. Ja ga u Turskoj gledam preko VPNa koji mi još uvek treba za sport pa ću tako i da nastavim jer mogu da simuliram US geography.

 

Ali da ponovim, ovo je IMHO najava mnogo boljih dana za stream TV i nas kao korisnike.

Link to comment

I meni je to palo na pamet, ali mogu li preko IP adrese da kontrolišu to?

 

još jedna potvrda da ne kontrolišu. delim netflix već više godina. može da se formira par profila pod jednim nalogom, tako da svaki profil može da kreira svoje omiljene liste za gledanje, da dobija različite preporuke od netflixa šta da gleda itd. netflix u kanadi je 7.99 kanadskih dolara. 

Link to comment

Jeste država tj otkup prava, u ovom slučaju od strane RTV. U suštini najveći problem sa Netflixom u zemljama poput Srbije (a i u mnogo većim zemljama) će biti slabija ponuda u odnosu na američki domen. Ja ga u Turskoj gledam preko VPNa koji mi još uvek treba za sport pa ću tako i da nastavim jer mogu da simuliram US geography.

 

Ali da ponovim, ovo je IMHO najava mnogo boljih dana za stream TV i nas kao korisnike.

 

A zašto samo House of Cards i RTV? Vidim da na netflixu ima nekoliko serija i filmova koji se prikazuju na raznim kablovskim kanalima kod nas (razni foxovi i sl.)? Nije mi to baš najjasnije.

Link to comment

Kablovske tv (fox i dr.) nisu vlasnici ekskluzivnih prava za teritoriju Srbije koliko ja shvatam. A kad RTV plati ona plati i to da niko drugi ne smije da emituje. Zato se zatamnjuju i kanali koji emituju identičan sadržaj na kablovskoj (tipa LŠ)

Edited by James Marshall
Link to comment

Kapiram ja to ali evo ti večeras na b92 The Bucket List a imaš ga i na netflixu? A i taj RTV, emituju 4:3 u 260p i imaju ekskluzivu na House of Cards. :D Baš ću preko njih da gledam.

Link to comment

Vjerovatno Netflix vodi računa kome je šta prodao, ionako je HoC njihova serija, a ovo što pušta b92 je vjerovatno kupljeno u nekom neekskluzivnom paketu pa imaju pravo da ga vrte i Netflix i B92. Vjerovatno je zato i koštalo skoro za džabe.

Link to comment

 

Btw drugi put, ovaj srednji paket od 10 € može na dva uređaja što znači da možeš sa nekim da podeliš račun..

Dva uredjaj na istoj ip adresi :)

 

I mene zanima da li je moguce serovati naloge. Idealno bi bilo izmedju dve razlicite zemlje.

Link to comment

Dva uredjaj na istoj ip adresi :)

 

I mene zanima da li je moguce serovati naloge. Idealno bi bilo izmedju dve razlicite zemlje.

ja sherujem izmedju US i Kanade: dva razlicita uredjaja, razlicite ip adrese (jedan nalog i password, dva profila sa razlicitom istorijom).

Edited by mei
Link to comment

Koji procenat ima n1?

 

Pre će biti koji promil. Nisu skoro objavljivani javno udeli kablovskih kanala, ali najgledaniji (obično dečji tipa Minimaxa ili Ultre) retko prelaze 1%, a N1 prilično izvesno nije u vrhu, tim pre što ga nema ni kod Telekoma ni kod PTT-a ni kod Vektora ni kod Kopernikusa, dakle od 6 najvećih operatera dostupan je samo kod SBB-a i Ikoma.

 

oni kao kablovski kanal nisu u sistemu merenja agb-a.

 

Meri AGB i gledanost pojedinačnih kablovskih kanala, recimo Foxovi kanali su se svojevremeno hvalili svojim dobrim rezultatima u mlađoj starosnoj grupi pozivajući se na AGB-ove podatke. Evo nekih bajatih udela (pre pokretanja Pinkovog paketa i N1), čisto kao ilustracija:

 

eJ9StdR.png

http://www.danas.tv/upload/documents/2013/6/5/AGBNielsen.pptx

 

A i taj RTV, emituju 4:3 u 260p i imaju ekskluzivu na House of Cards. :D

 

Mislim, tj. prilično sam uveren da HoC nema na verziji Netflixa za Srbiju zbog ovoga, a ne zbog RTV-a.

 

http://www.pickbox.rs/tag/kuca-od-karata-house-of-cards/

 

Nije Netflix prvi striming servis sa svežim serijama legalno dostupan u Srbiji, već je to Pickbox (dostupan i kod Telekomovog IPTV-a kao VOD servis direktno na prijemniku uz doplatu), koji nudi titlovane sadržaje.

 

 

Naravno, ovo su dečje bolesti i Netflix će svakako vratiti svoje sadržaje pod svoje okrilje nakon isteka ugovora, posebno kad jednog dana bude ponudio lokalne titlove. Dok ih ne ponudi, verovatno će postojati neekskluzivnost, tj. da prodaju prava na strimove sa lokalnim titlom, a zadrže za one s engleskim.

Edited by vememah
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...