Jump to content
IGNORED

Kako u inostranstvo...


Hamlet Strašni

Recommended Posts

Nije ti ovo bas tacno..

 

 

Nije baš ni netačno. Prvo ima ona dečija faza kad se jezik upija, i posle se gubi ta sposobnost. Ja sam recimo u petom imala neki smešan vokabular engleskog, al sve što sam znala da razumem, znala sam i da sama tečno kažem, iskoristim u rečenici, bez prevođenja u glavi nego trenutno. Posle mozak radi drugačije, a i ako nije neka promena od 20te do 30te što se same sposobnosti tiče, svakako da jeste što se vremena za takve stvari tiče, i stresa oko mnogo stvari koji nisi imao ranije (ne važi za sve naravno, ali mislim da važi za dobru većinu ljudi).

Link to comment

Deca uce drugacije, i deci se sipa u glavu jezik 12 godina. Odrasli uce drugacije, mozda malo sporije ali podjednako uspesno.

mislim, naravno, u zavisnosti od motivacije i vremena koje su spremni da odvoje za to.

Link to comment

Deca uce drugacije, i deci se sipa u glavu jezik 12 godina. Odrasli uce drugacije, mozda malo sporije ali podjednako uspesno.

mislim, naravno, u zavisnosti od motivacije i vremena koje su spremni da odvoje za to.

 

Pa uče sporije, a često imaju i posao koji im pojede energiju, i neke razne obaveze i tokom vikenda, i onda to ume da se razvuče i da se ne postigne dobar nivo u izgovoru.

Ono što je meni interesantno je da sam ja kao dete mogla da učim govor tako što sam slušala tv ili kasete ili šta god. Sad kad to radim napreduju samo slušanje i čitanje, govor ravna linija.

Link to comment

ova rasprava o jeziku manje vise, ali ovo sto gompitz rece svakako :D

 

gradenko, znam da ti nije lako da to prihvatis, ali neko ko ima 20 nije vise dete nego covek. koji obicno ima svoje planove i ideje sta zeli da radi, a jos cesce sta ne zeli da radi u svom zivotu :)

 

b1 je pickin dim, ako uci nemacki 12 godina u skoli, trebalo bi to da polozi ko od sale, eventualno ako je bas sve vreme imao dvojku trebalo bi mu max mesec dana rada.

 

a na crno u zdravstvu? to jos nisam cuo da moze u nemackoj... ono sto njemu treba je da trazi priznavanje diplome, pa kad to ima moze da trazi neku praksu u nemackoj. ali rekoh, zavisi sta on zeli :)

Edited by aram
Link to comment

U smislu da se vise plase da prave greske, nisu tolko opusteni i radije ce da cute nego da progovore netacno.

 

Ja sam imala dva časa od 45 minuta nedeljno, u razredu sa 30 đaka. Mislim da to nije više vremena potrošenog na priču nego to što svaki dan sa kolegama proćaskam malo, i već dve godine nema tu poboljšanja. I sad nekad je to bilo izgleda dovoljno, sad ne mičem.

Mada to su sve gluposti, nisam ni engleski naučila pričajući ga u Engleskoj sa Englezima, moram malo intenzivnije da se odam kućnom radu i biće i napretka.

Link to comment

Znam iz prve ruke da su nase medicinske sestre 2013-2014 mogle u Austriji dobiti radnu dozvolu bez znanja jezika. Priznavali su im nivo njegovatelja, a za medicinsku sestru su tamo slusale predavanja i polagale jos nekoliko ispita.

Ne znam da li je to i dalje moguce. Jedini je problem sto bez znanja jezika tad nije bilo posla ni za njegovateljice.

Link to comment

Nije Arame nemački učio 12 godina nego kao drugi strani samo 4 (od V - VIII razreda su imali pravo na još jedan strani   jezik)

Ma znam ja da on mora odlučiti šta hoće nego sam se ja vezao za post Аврам Гојићa o 3 meseca rada u italiji pa mesec kući pa me interesovalo kako, pošto su dva sinova druga i jedna drugarica iz osnovne već išli tako nešto slično. Nemaju medicinsku ali imaju rodbinu neku tamo i nešto rade pa se vrate (puni utisaka i hvale) i to ga je podstaklo da i on o tome razmišlja a ne o stalnom odlasku. U svakom slučaju nek volontira   pa neka gleda hoće li ovde raditi a istovremeno učiti nemački da bude spreman za otići ako bi se osećao nezadovoljnim ovde. 

Hvala  svima  na odgovorima i savetima :)

Edited by Gradenko
Link to comment
  • 2 months later...

Ne znam da li pitam na pravom mestu ali valjda ima neko ko moze da pomogne. Rodjaci hoce da idu sa troje dece u Klivlend kod svojih kumova na neko krstenje, krajem jula, i da ostanu tri nedelje. Trenutno rade ovaj neki formular na sajtu americke ambasade i zakucali smo na Purpose of trip to the U.S. jer ima dosta nekih nebuloznih ponudjenih opcija a nema neka obicna poseta nekome ili nesto slicno. Sta tu treba da se stavi?

Link to comment

Ne znam da li pitam na pravom mestu ali valjda ima neko ko moze da pomogne. Rodjaci hoce da idu sa troje dece u Klivlend kod svojih kumova na neko krstenje, krajem jula, i da ostanu tri nedelje. Trenutno rade ovaj neki formular na sajtu americke ambasade i zakucali smo na Purpose of trip to the U.S. jer ima dosta nekih nebuloznih ponudjenih opcija a nema neka obicna poseta nekome ili nesto slicno. Sta tu treba da se stavi?

 

to je test inteligencije. nek dopisu sa strane.

kao ono u vojsci kad udjes i zatvoris vrata a ovi iz komisije ti kazu... zatvori vrata :mellow:

Edited by garcia
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...