Jump to content
IGNORED

Teroristički napad u Parizu


Nesh

Recommended Posts

Nisi uopšte dosadan, podrška Sisiju je druga najgluplja stvar koju je zapad uradio na Bliskom Istoku. Prva i (za sada) nedostižna je invazija Iraka.

 

 

Edit: problem sa KSA je u tome što su oni krenuli da se nameću™ godinama ako ne i decenijama pre nego što je zapad propustio priliku da pruži ruku Morsiju. Suniti su mnogo pre toga počeli da padaju u mučenički trip, već je Palestina do toga dovela a Irak je zakucao. Posle Iraka više nije bilo povratka, to je direktno izrodilo sva ova zla koja danas orgijaju po regionu.

Edited by beowl
Link to comment
  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • borris_

    173

  • wall

    168

  • Prospero

    165

  • Аврам Гојић

    125

Top Posters In This Topic

Posted Images

Takodje razlika je i u nacinu na koji je zlocin izvresen. Ono sto se desilo u Parizu ima hiljade ucesnika i isto toliko prica dok je avion jedna prica od 28 minuta koja nije iza sebe ostaila ni jednog svedoka.

ih, pa znali bi mediji da razvuku i to da je bio neki zapadnjacki avion, nema tu problema. familije, prijatelji, tuzne sudbine... ne bi bilo svedoka al lesinari se uvek snadju. 

Link to comment

 

 

Nisi uopšte dosadan, podrška Sisiju je druga najgluplja stvar koju je zapad uradio na Bliskom Istoku. Prva i (za sada) nedostižna je invazija Iraka.

To je zapravo nacin na koji su "popravili" Irak posle obaranja Sadama, Rubikon je predjen tek tada IMHO, mada je nebitno za siru raspravu.

 

TT via LG G3

Link to comment

Ovaj, jel se to sad kritikuju zapadni mediji sto vise zale za zapadnim zrtvama?

 

A ko brani Rusima, Libancima i ostalima da se organizuju, farbaju svoje slike u boje zastave, razvlace price i svedocenja... ?

Link to comment

Ovaj, jel se to sad kritikuju zapadni mediji sto vise zale za zapadnim zrtvama?

 

A ko brani Rusima, Libancima i ostalima da se organizuju, farbaju svoje slike u boje zastave, razvlace price i svedocenja... ?

ne verujem. bar meni to nije bila namera. normalno je da zapadni mediji vise pisu i narod vise reaguje kad su u pitanju zrtve u parizu. ja samo rekoh da bi bilo razumevanja i za ruske zrtve ali manjeg intenziteta sto nije nelogicno jer kao sto rekoh, svaki mediji vise isprate svoja desavanja. nisam uopste smatrao da je to za bilo kakvu kritiku.

Link to comment

jeste. svet je podeljen na prvi, treći i Rusiju. sve sem prvog sveta se ne pika, jebi ga...

istini za volju, nisu se nesto mnogo solidarisali i bojili ni kad je onaj avion oboren iznad ukrajine. drugo je avion. kad ti se desi bukvalno ispred nosa, tek se onda ljudi zamisle. tj ne zamisle, nego pocnu da panice i histerisu.
Link to comment

^Istina.

No treba nastaviti dalje. Da li su mediji tu priču stavili na prvu stranu?

Da li se okinu™ alerti na android i ios aplikacijama za par stotina mrtvih negde tamo?

Da li ti mediji rade specijale, pbp i sl?

Ne. Nema zarade tu.

Edited by wall
Link to comment

Ja prosto mislim da je mnogo vise kul solidarisati se sa Francuskom. Pariz, vino i tako to. A i neki sa zapada ocigledno pocnu da misle o teroristima tek kada gospoda stradaju.

Link to comment

Ja prosto mislim da je mnogo vise kul solidarisati se sa Francuskom. Pariz, vino i tako to. A i neki sa zapada ocigledno pocnu da misle o teroristima tek kada gospoda stradaju.

Ima i toga. Ne polivaju se više kantama vode pa su onda čarli ili sl.

Ima i onog iskonskog: To su naši-to smo mogli biti mi.

Link to comment

Samo na ovom forumu ima bar desetoro ljudi na koje je napad u Parizu direktno uticao jer su im se u tom trenutku tamo nalazili članovi porodice, rođaci, prijatelji, kolege. Još je više onih koji su u Parizu bili, opet još više onih koji bi tamo u nekom trenutku išli, a na kraju krajeva, za Pariz apsolutno svi znaju. 

Koliko bilo šta od toga važi za Bejrut, Keniju i Nigeriju? 

Link to comment

Pa, dobro, ovaj facebook nalog je patetican i nepodnosljivo vonja na "a sta ste vi nama radili" fazon ali tesko da je ovde bilo sta od iznetog netacno.

 

Osim što je netačno™ objašnjenje, iz zadnja dva pasusa, a time i ton celog teksta:

 

 

 

 

Izvinite se. Rečeno nam je da se izvinimo. To se traži od nas. Mi se moramo izviniti za postupke varvara koji nama predugo čine sve ono najgore. Mi smo žrtve. Ono što ste vi sada iskusili od ekstremističke ruke je samo djelić onoga što preživljava Sirija, onoga kroz šta prolazi Liban. Mi se s time suočavamo svakog dana. I sada, kao u lošem vicu, nama traže da se izvinimo. Nas smatraju odgovornim. Glavne žrtve ove tragedije moraju platiti. Kao da nismo platili sa dovoljno krvi, gubitkom svojih zemalja i dostojanstva.

 
Oprostite. Žao nam je što ste okupirali naše zemlje, podijelili ih između sebe kao plijen. Žao nam je što ste opljačkali naše bogatstvo, ponos i slobodu. Žao nam je što ste iza sebe ostavili samo ruševine i bijes. Žao nam je što su se ti razočarani i obespravljeni ljudi koji su to postali zahvaljujući vama, bacili u naručje ekstremizma. Žao nam je što i dalje imate koristi od njihova varvarstva. Žao nam je što ste im omogućili da nam rade to što nam rade, što ih ohrabrujete u tome, što im obezbjeđujete resurse potrebne da nam to čine. Izvinjavamo se što su se oni na kraju okrenuli protiv vas. Žao nam je što su sad došli i po vas. Žao nam je. Nadamo se da ćete u sebi naći snage da nam oprostite.

 

 

 

 

Zapravo je njen rezon potpuno iracionalan. U njemu ima mesta samo za "nas/mi" koji su žrtve, "varvare" koji čine sranja i "vas" tj Evropljana koji su i danas krivi zbog kolonijalizma i saradnje sa "varvarima".

 

Pritom su ovi "mi" potpuno pasivni objekat, nemaju političko ja, nemaju nikakvu odgovornost za bilo šta, ne pitaju se ništa, tumaraju svojim životima po bivšim kolonijama. "Varvari" su nekakva iskonska datost a ne proizvod lokalnog društva, koji su pritom podržani od "njih", i to dvostruko - prvo su, implicitno, kolonijalizmom sprečili šansu da "varvari" ne postoje a potom su paktirali sa "varvarima" i pomagali im da se održavaju na poziciji moći.

 

Osim što u njenoj priči nema nikakvog ostatka u takvoj logički i istorijski siromašnoj podeli, osim što su ljudi danas isto što i njihovi preci čime implicitno negira šanse za progres a time i, ključna stvar, abolira "mi" faktor (tj. nama se sve desilo, mi nemamo snage, mi nemamo odgvornosti sem one koju nam vi nepravedno naturate, mi smo zajebani, mi ne možemo ništa), ona time negira kapacitet političkog činioca stotinama miliona ljudi u regionu. 

 

 

Jadni mi između čekića i nakovnja.

Link to comment

sve ocu nesto na tu temu, al ne ide kad je vec jedan moj drug na fezbuku napisao skoro 90% onog sto i ja mislim.

 

čekaj, ja sam uvek stavljao te vesti o mrtvima u bangladešu i kada izraelska voska tuče novinare i zamerao medijima na tome da su evropocentrični, ali aman ovo je sad otišlo predaleko. pa postoji i nešto sem zavere kapitalista i najstrašnijeg licemerja najstrašnijih ljudi na svetu a to smo mi sa "zapada". aman bre. pa sad kad bude festival autorskog filma, oce vise ljudi da gleda neki iz kambodže ili neki francuski? ako ti kum traži pozajmicu nije isto kao kada nepoznat čovek prosi na ulici. pariz je jedan strašno važan grad za istoriju civilizacije kojoj pripadamo, parižanima dugujemo za mnoge stvari koje nam život čini takvim kakav je sada. pariz je jedan od osnovnih temelja moje civilizacije, to je moj komšiluk, moji kumovi su malro, brel, brak, matis, godar, romer, rembo, prever, renoar, melvil, belmondo, delon, paster, egziperi, rubinštajn, stravinski... uz svu ljudsku empatiju, ja sam čovek a ne bog, nemam kapacitet da su mi svi podjednako dragi i bliski. sem toga jednom sam bio u indiji dok su trajale "azijske sportske igre", neki big time dogadjaj i na svim glavnim kanalima su bili neki čudni sportovi, bagminton, neko prebacivanje nogom preko mreže kao odbojka nogama, i voditelji i pune arene su otkidale zbog finala na primer vijetnam:kina. a niko u evropi nije o tome imao pojima. to nije medijska zavera, nego prosto neke stvari su normalne. tj takve kakve su. imam stinu u parizu, prijatelje u parizu, gledao sam neke beskrajno važne filmove koji su snimljeni u parizu. zaista ne mogu da budem baš toliko fini pa da me bombaš samoubica u džamiji nigeriji baš isto potrese kao onaj na konceru rok grupe u sali gde sam gledao tom veitsa. jebote svi su sad veće bude od bude. baš mi je krivo za libansku studentkinju iz brajtona, ali čini mi se da ima baš dosta pakosti i zlovolje u tom popovanju o pravdi i žrtvama, kolonijalizmu...

 

Link to comment
×
×
  • Create New...