Jump to content
IGNORED

Teroristički napad u Parizu


Nesh

Recommended Posts

Мислио сам на Блиц и Б92, код њих нисам нашао. Али, сада када сам и ово написао, сигуран сам да ће неко ископати два дана стар линк ка овој вести на њиховим порталима. :blush::isuse:

 

Blic je isto sto Alo, ista redakcija. Ako nisu objavili, to znaci da usmeravaju promet ka Alou.

 

A B92 portal uredjuju, cini mi se, nekakvi felericni roboti sa Aliexpressa.

Link to comment
  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • borris_

    173

  • wall

    168

  • Prospero

    165

  • Аврам Гојић

    125

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nego, i meni malo bode oci i prevrce stomak koliko se ceo svet solidarisao sada pa sve boji u francuske zastave a samo malo pre toga kad je oboren ruski avion sa 200 ljudi nikom nista. Oni su valjda niza rasa, zasluzili, sta li...

mislim da bi reakcije na pad ruskog aviona bile drugacije da se u startu znalo/objavilo da je u pitanju terorizam. zvanicna rusija je tek jutros priznala o cemu se radi. razlikovalo bi se to po intenzitetu, naravno, mozda i po nacinu iskazivanja podrske ali sumnjam da bi podrska potpuno izostala. 

Link to comment

imas istu dijagnozu od Dverjana i Radulovica, sa kojom se slazes u celosti. ok. 

 

ko nudi istu dijagnozu kao islamisti, a drugacija i bolja resenja? to bi morala biti dijagnoza sa kojom bi neki musliman u Marseju mogao da se slozi. koja bi pri tome obuhvatala ceo spektar pitanja po kojima on licno ima jake stavove, polazeci pre svega od njegovog licnog ekonomskog i drustvenog statusa, pa do manje bitnih Sirije, Egipta i Palestine? naime, ako istu dijagnozu licnog ekonomskog i drustvenog statusa nude islamisti i komunisti, ali mu komunisti nude i bajku o sekularnom Asadu, kojem ce se nas junak carstvu prikloniti? (pri tome, stav kako su sekularni momci dobri, sobom nosi i ne bas pozitivnu tezu o njemu kao muslimanu)

 

Ne znam ko drugi postoji. Verovatno postoji neko ali nema keš i podršku.

 

Uostalom i ne mora da postoji. Da nema hodža koji propovedaju mržnju i ekstremizam potpomognutim saudijskim (i drugim zalivskim) parama, možda bi ta mladež bila onako samo generičko nezadovoljna, možda bi se zadržala na iskaljivanju besa tako što jednom u 2 godine popali sto automobila i razbije 50 izloga. Ti kao da uzimaš za prirodnu matematičku datost da će nezadovoljstvo tinejdžera ili mladića odraslog na Zapadu (koji je, i pored svog porekla, zajednice i kulture svojih roditelja ipak daleko više izložen zapadnoj kulturi nego bilo kojoj drugoj) prerasti u neki salafizam ili džihadizam bez da ga neko pogura u tom pravcu.

 

Opet, ja ću ovde prvi da razumem bes muslimana i da kažem da Zapad nije trebao i ne treba da čeprka po bliskom istoku i da nakon što smisli način da malo počisti sranje koje je sam napravio treba da se spakuje odande i nikada ne vrati, kao i da kritikujem taj veliki fejl koji se zove imigraciona i integraciona politika zapadnoevropskih zemalja, ali to nije razlog da ignorišemo zlo (da, to je pravi naziv) koje po svetu seje Saudijska Arabija (i neke druge zalivske države kao i bogati pojedinci ili organizacije iz tih zemalja).

 

Kada Saudijska Arabija bude izgubila novac i uticaj koje danas ima, svet će biti daleko bolje mesto.

Link to comment

Ovo sa pasošima je potpuni cirkus. Nema šanse da se snađeš koji je pravi a koji lažan, a još manje da provališ da li je nosilac stvarno taj iz pasoša ili je vlasnik odavno poginuo u ratu pa mu pasoš cirkuliše na tržištu.

Link to comment

mislim da bi reakcije na pad ruskog aviona bile drugacije da se u startu znalo/objavilo da je u pitanju terorizam. zvanicna rusija je tek jutros priznala o cemu se radi. razlikovalo bi se to po intenzitetu, naravno, mozda i po nacinu iskazivanja podrske ali sumnjam da bi podrska potpuno izostala. 

 

Pa ne bi podrška potpuno izostala ali sigurno fejsbuk ne bi davao opciju da svaku svoju sliku obojiš u rusku trobojku. Jebiga Rusi nisu seksi a Putin je zao

Link to comment

A kako oni uopšte imaju neke muslimane, kada su rekli da nemaju nijednu džamiju, pa ne mogu nijednog muslimana da prime? :fantom:

 

Ili misle na članove diplomatskog kora iz muslimanskih zemalja i njihovu familiju?

 

Aj da čujem još nekog da nam zaziva hapsburšku prošlost :fantom:

Link to comment

Pa ne bi podrška potpuno izostala ali sigurno fejsbuk ne bi davao opciju da svaku svoju sliku obojiš u rusku trobojku. Jebiga Rusi nisu seksi a Putin je zao

 

Mislim da podrška ne bi bila tolika i da se napad dogodio u Rejkjaviku, Lisabonu ili Luksemburgu, ili čak Lionu i Marseju. Jednostavno za većinu (uslovno rečeno) zapadnog sveta Pariz ima posebnu simboliku. 

Link to comment

Ovo sa pasošima je potpuni cirkus. Nema šanse da se snađeš koji je pravi a koji lažan, a još manje da provališ da li je nosilac stvarno taj iz pasoša ili je vlasnik odavno poginuo u ratu pa mu pasoš cirkuliše na tržištu.

 

+1

Link to comment

Takodje razlika je i u nacinu na koji je zlocin izvresen. Ono sto se desilo u Parizu ima hiljade ucesnika i isto toliko prica dok je avion jedna prica od 28 minuta koja nije iza sebe ostaila ni jednog svedoka.

Link to comment

Koliko sam ukapirao, nasi su u Presevu uzimali otiske i jedan set otisaka se poklapa sa otiscima jednog od terorista. Ako laze pasos ne lazu otisci.

 

TT via LG G3

Link to comment

Gandalfe, barem na ovom forumu velika većina učesnika apsolutno razume položaj muslimana u Evropi i širom sveta. Ali uzeti na sebe ulogu advokata Kuće Sauda je stvarno ozbiljan wtf momenat.

 

Možeš li za početak da objasniš kako to da se Kurdi, pa čak i Hezbolah, ne okreću samoubilačkim akcijama u evropskim prestonicama iako u politici zapada generalno ne prolaze ništa bolje od Sunita? Kako to da su prvenstveno Suniti pronašli izlaz u krajnjem ekstremizmu?

 

I kako jbt možeš da braniš zemlju koja je vojno intervenisala u Bahreinu, trenutno poravnava Jemen i već pet godina je do lakata umešana u sirijsku klanicu? Da nisu i to možda uradili zbog tlačenja naroda u Mjanmaru ili getoizacije muslimana u Francuskoj?

 

Moj je utisak da nije u pitanju opravdavanje KSA, vec kritika Zapada koji je propustio priliku da pruzi ruku umerenim islamistima, pa se onda KSA i njeni obrasci sami po sebi prirodno namecu kao najjaci.

 

Ja mozda jesam dosadan, ali puc u Egiptu je jezivi fail zapadne kratkovide politike.

Link to comment
×
×
  • Create New...