Jump to content
IGNORED

Teroristički napad u Parizu


Nesh

Recommended Posts

Na prvi pogled i da je srece - mozda.

U praksi, ta sprecavanja, razbijanja, hapsenja i nestajanja su povecan broj racija, maltretiranja i ostalih rabota kojima se zandari svih fela bave i koja ne resevaju nista osim povecanja antagonizama svih vrsta i usmerenja.

Ali, ima nesto jos opasnije: dizu cenu sluzbama™, a opste je poznato koliko su sluzbe tome sklone, povecavaju do u nebesa mogucnosti zloupotreba i vaninstitucionalnog delovanja, pomazu uterivanju para i povecanju budzete sluzbi, mistifikuju stvari i omogocavaju prikrivanje neuspeha onim cuvenim sluzbovskim™ sakrivanjem iza svakojakih tajni sto se najcesce koristi ne bi li se prikrila sopstvena nesposobnost.

Zverka se ganja do u jazbinu, a uzroci terorizma sigurno ne leze u cetvrtima evropskih gradova, samo sto ganjanje mora biti nazvano pravim imenom i podrazumeva okrvavljene gace, beskompromisnost i - iznad svega - politicki pristup resavanju problema.

Doslo je, dolazi, vreme placanja racuna za svaku dosadasnju nepodopstinu: od dvostrukih standarda po kojima je SA rezim dobar, a neki drugi nije, lakoce koriscenje danasnjih terorista, a nekadasnjih boraca za slobodu za sopstvene potrebe, tolerisanja dobrog Izraela nasuprot zlim komsija, itd, itd, dakle sve postupcima koji su bez po muke povecavali broj regruta i spremnih da se nafiluju dinamitom.

Otprilike, problem je sistemski, put terorizmu nove sorte je sirom otvoren i to ne samo onom sa islamskim predznakom: obrazac po kome ce svaki nezadovoljnik da se dohvati oruzja i da upuca par desetina sugradjana se precesto ponavlja da be bi bio ili bi barem morao da bude dovoljan indikator delovanja mehanizama o kojima govorimo.

Moderna drzava, sa svim svojim sredstvima jednostavno odgovor nema i pokusava da ga nadje u klasicnim sredstvima koja se - apsolutno sva - nalaze u okvirima jacanja drzavnog aparata, davanja apsurdno velikih ovlascenja policijama i sluzbama, ogranicavanju sloboda i prava...

I tako u krug.

Sve stoji, osim jedne stvari.

Te razne službe jesu sprečile poprilično terorističkih akcija.

Naravno, uvek možeš reći "Ma to oni prodaju maglu i sami sebi dižu cenu" ali ja dosta jako™ verujem da su sprečene na desetine akcija kao u Parizu, Briselu.

E da, nisam neki zaluđenik i ljubitelj tajnih službi niti gledam na njih kao na magična udruženja, to su što su i rade što rade.

Ovo sve pišem jer mi se čini da nisamo ni svesni pod kojim se talasom terorizma Evropa nalazi.

Link to comment
  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • borris_

    173

  • wall

    168

  • Prospero

    165

  • Аврам Гојић

    125

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sve stoji, osim jedne stvari.

Te razne službe jesu sprečile poprilično terorističkih akcija.

Naravno, uvek možeš reći "Ma to oni prodaju maglu i sami sebi dižu cenu" ali ja dosta jako™ verujem da su sprečene na desetine akcija kao u Parizu, Briselu.

E da, nisam neki zaluđenik i ljubitelj tajnih službi niti gledam na njih kao na magična udruženja, to su što su i rade što rade.

Ovo sve pišem jer mi se čini da nisamo ni svesni pod kojim se talasom terorizma Evropa nalazi.

Ma koliko akcija da su sprecile - ako jesu - nedovoljno je.

Inace, slazem se sa tvojom tvrdnjom da nismo svesni, ali - nisu svesne ni sluzbe.

A nisu ni politicari.

Link to comment

Ma koliko akcija da su sprecile - ako jesu - nedovoljno je.

Inace, slazem se sa tvojom tvrdnjom da nismo svesni, ali - nisu svesne ni sluzbe.

A nisu ni politicari.

Naravno nama je nedovoljno ali kako se dešava za našeg vakata i kako smo mi žrtve, nismo baš objektivni.

Ovo drugo ili nisu ili se prave ludi dok ne prođe njihova smena (shift).

Link to comment

 

...

Police are searching phone and other records after raiding the home of the killer, Mohamed Lahouaiej Bouhlel. French media reported that three of his associates had been taken into custody, joining his ex-wife and one other person who were detained on Friday.

In the aftermath of the Bastille Day atrocity, senior French ministers have appeared unsure whether the Tunisian should be branded a terrorist. He apparently made no claim of allegiance.

The top prosecutor, François Molins, said on Friday evening that investigators had yet to find any link to a jihadi group, though he added that the attack “corresponds exactly” to other terrorist acts.

Bouhlel, whose rampage ended when he was shot dead by police, had a conviction for affray but had not been to jail, unlike other French jihadis who were radicalised in prison.

His former layer told French radio: “I can’t tell you he was a terrorist, an Islamist, a radical. He was a normal guy with a home life. That could be you or me.”

...

 

 

 

Normalno... Veća opasnost od islamskih terorista su jebene budale koje ih nigde ne vide. Čuj, that could be you or me...

 

Oland još uvek nije izvršio samoubistvo davljenjem u WC šolji?

Link to comment

Sluzbe su kao golman u fuzbalu, mogu da sprece desetine napada ali ako im samo jedan promakne, one su krive.

Po samoj prirodi posla sluzbe moraju da rade tajno, i tada se ljudi pitaju sta oni to rade. Ako se stvari rade senzacionalisticki, onda to postaje glumatanje i steti radu sluzbe. Da nema sluzbi u gradovima zapadne Evrope bi bilo svakodnevnih napada kao u Bagdadu posle uterivanja demokratije i pro-zapadnih vrednosti.

 

Sto se tice odnosa izmedju sloboda i bezbednosti, to je velika pijaca i svako trguje onim sto ima. Ako u jednom drustvu postoji sloboda, onda su gradjani/vlast spremni da je zrtvuju za povecanje bezbednosti. To se najbolje vidi na primeru Brisela ili Frankcuske, posle svakog dogadjaja vojska izlazi na ulice i narod je srecan sto je "bezbedan". Prodali su deo slobode za osecaj sigurnosti zato sto se oko njih nalaze muskarcici u zelenim uniformama sa pucama na gotovs i onim veliki vozilima sto imaju razne topove. Kao da vojska na ulicama, bez odgovarajuce obuke i koordinacije, moze da spreci nekoga ko se ne plasi (cak i zeli) da umre da napravi napad. 

Link to comment

Vojska na ulici u Francuskoj ne služi apsolutno ničemu, niti je to prava patrola, niti stupaju u formaciji, uglavnom bleje u izloge i drkaju mobilne telefone. Prilično sam siguran i da nemaju bojevu municiju. Verujem da se sa onima koji stražare ispred sinagoge i jevrejskog obdaništa druga priča.

Link to comment

Normalno... Veća opasnost od islamskih terorista su jebene budale koje ih nigde ne vide. Čuj, that could be you or me...

 

Oland još uvek nije izvršio samoubistvo davljenjem u WC šolji?

 

Ne samo da nijedan musliman koji počini masovno ubistvo ne može biti bilo šta sem klasičnog teroriste, nego ni bilo koji hrišćanin. Sad je npr već prilično dobro dokazano da je onaj pilot GermanWingsa prešao na islam nedugo pre obaranja aviona.

 

Ali dobro, histerija mode on, i da svi budemo veći Francuzi od Francuza.

Link to comment

Da, ok, ostavila ga žena.

 

Samo hrišćani mogu biti ostavljeni, ludi, sadisti, anything. Musliman može biti samo klasičan terorista. Sem kad se bore protiv Rusa. Onda su militanti.

 

Bombonice ste kako upijate zapadnjačku propagandu. Da su druga vremena, bili biste najbolji Titovi pioniri :heart:

Link to comment

nije svaki musliman terorista, ali je svaki terorista musliman!

Opasna simplifikacija. Ima terorista koji su drugih religija, ali i onih koji nisu verujuci (komunisti). Ideoloska osnova za terorizam moze biti religija, ideologija, nacionalizam/separatizam.

ISIL je patoloska ideologija koja se direktno sukobljava sam osnovama islama..

Edited by x500
Link to comment
×
×
  • Create New...