Jump to content
IGNORED

Teroristički napad u Parizu


Nesh

Recommended Posts

Mirno spavajte

Dok je Vladu Francuske i njihove službe bolelo dupe da zaštite svoje građane, te se ovo desilo.

 

Jbg. Kad nemaju vladu kao mi.

Link to comment
  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • borris_

    173

  • wall

    168

  • Prospero

    165

  • Аврам Гојић

    125

Top Posters In This Topic

Posted Images

Prema pisanju Parizijena koji se poziva na izvore iz M6, vozač kamiona Bulel je prevario policijske snage i tako upeo da izvrši napad. On je rekao da isporučuje led, i tako uspeo da prođe punktove koji su stajali na početku ulice. 

 

Ne verujem šta čitam... mogao je pun eksploziva da uđe među hiljade ljudi. Zar mu nisu ni proverili tvrdnju nego ga pustili na reč? A još je Arapin(ništa rasističko, samo bi se meni upalila svećica da dva  puta detaljno proverim kamion koji pokušava da uđe u pešačku zonu u kojoj je u tom trenutku nekoliko hiljada ljudi zbog vatrometa i proslave... prethodni napadi nisu bili pre sto godina pa da se bude opušten). 

Arheolog,

Generalno gledano si upravu. Postoji jedan mali stos, vecina poslova koji su losi rade upravo ljudi koji nisu Francuzi (Nemci, Englezi, beli Amerikanci, Svedjani, ... respektivno po odgovarajum zemljama). Tom logikom bi verovatno 90% vozaca kamiona, taksista, djubretara, cistaca na stanicama, kancelarijama i sl. bilo sumnjivo.

 

Po meni, kljuc problema lezi u sledecem pitanju - zasto neko ko zivi u Fra i ima drzavljanstvo Fra, dakle punopravan clan zajednice, ima potrebe da se samoubije i da sa sobom u smrt povede gominu random ljudi?

Imao sam prilike da se u svom poslu susrecem sa Francizima koji su muslimani i cije poreklo je iz Severne Afrike. Oni su kao premazani "teflonom", i nista od Fra kulture i nacina zivota se na njih nije primilo. Pritom su vecinom bili obrazovani i nisu radili bedne poslove za male pare, naprotiv. Pokazivali su ogromnu mrznju prema Fra i njihovim gradjanima. Pokusao sam da razumem u cemu je problem, ali nisam nikada uspeo do kraja da razumem sta im to ustvari smeta. Sve se svodilo na to da im smeta to sto ne zive u Alziru (Tunisu, Maroku, Libiji,...). Kao da bi Fra plakala kada bi se oni vratili tamo odakle su dosli.

 

Pozdrav,

X500

Link to comment

Sve sam utiska da je u službama bezbednosti bilo: "Ljudi samo da prođe EP pa možete na godišnji, pokrpićemo se..."

Nema logike da im kamion od 20t tako prođe i divlja 2km kroz masu ljudi.

Pa jebote prvo što se sprečava je da ti neko uleti u prostor s vozilom, imao-nemao exploziv...

Pre par meseci vežbaju intervenciju u slučaju napada prljavom bombom, hemijom i onda fulaju ovako.

Link to comment

Sve sam utiska da je u službama bezbednosti bilo: "Ljudi samo da prođe EP pa možete na godišnji, pokrpićemo se..."

Nema logike da im kamion od 20t tako prođe i divlja 2km kroz masu ljudi.

Pa jebote prvo što se sprečava je da ti neko uleti u prostor s vozilom, imao-nemao exploziv...

Pre par meseci vežbaju intervenciju u slučaju napada prljavom bombom, hemijom i onda fulaju ovako.

wall,

 

Napadac je, cisto vojno gledano, u ovom slucaju u mnogo vecoj prednosti. On bira 1 cilj i vreme napada. Jako dobro je maskiran, obican gradjanin u obicnom kamionu.

Odbrana ima na hiljade vrednih mesta koje treba brani: elektrane, trafo stanice, rafinerije, vodovod, pekare, restorani, stadioni, setalista, aerodromi, vozne stanice, pojedine firme, vladine zgrade, policijske stanice ...

 

U Jerusalimu se odrzava maraton svake godine u prolece, i to je ogoman problem za bezbednosne snage. Jako je karakteristicno da se autobusima i kamionima prave prepreke na putevima koji se ukrstaju sa trasom maratona. Imaju iskustva sa takvim stvarima. Prosle godine su tramvajske i autobuske stanice u Jerusalimu dobile neke vrste zapreka u vidu zardinjera, zato sto je bilo 2-3 zaletanja kola u ljude koji cekaju na stanici.

 

Kad sam vec kod IL, interesantno je pogledati broj ljudi iz Fra koji se useljavaju u IL

https://www.jewishvirtuallibrary.org/jsource/Immigration/immigration_by_country2.html

 

Pozdrav,

X500

Edited by x500
Link to comment

Arheolog,

Generalno gledano si upravu. Postoji jedan mali stos, vecina poslova koji su losi rade upravo ljudi koji nisu Francuzi (Nemci, Englezi, beli Amerikanci, Svedjani, ... respektivno po odgovarajum zemljama). Tom logikom bi verovatno 90% vozaca kamiona, taksista, djubretara, cistaca na stanicama, kancelarijama i sl. bilo sumnjivo.

 

Po meni, kljuc problema lezi u sledecem pitanju - zasto neko ko zivi u Fra i ima drzavljanstvo Fra, dakle punopravan clan zajednice, ima potrebe da se samoubije i da sa sobom u smrt povede gominu random ljudi?

Imao sam prilike da se u svom poslu susrecem sa Francizima koji su muslimani i cije poreklo je iz Severne Afrike. Oni su kao premazani "teflonom", i nista od Fra kulture i nacina zivota se na njih nije primilo. Pritom su vecinom bili obrazovani i nisu radili bedne poslove za male pare, naprotiv. Pokazivali su ogromnu mrznju prema Fra i njihovim gradjanima. Pokusao sam da razumem u cemu je problem, ali nisam nikada uspeo do kraja da razumem sta im to ustvari smeta. Sve se svodilo na to da im smeta to sto ne zive u Alziru (Tunisu, Maroku, Libiji,...). Kao da bi Fra plakala kada bi se oni vratili tamo odakle su dosli.

 

Pozdrav,

X500

Naravno da je tako... ali ovde nije reč o koloni kamiona već o jednom jedinom koji pokušava i uspeva da uđe u zabranjen prostor. Neko je tu zakazao... videćemo kada i ako se svi detalji otkriju.

 

Teks o mogućnosti odbrane od ovakvog napada http://www.bbc.com/news/uk-36806691

Link to comment

wall,

 

Napadac je, cisto vojno gledano, u ovom slucaju u mnogo vecoj prednosti. On bira 1 cilj i vreme napada. Jako dobro je maskiran, obican gradjanin u obicnom kamionu.

Odbrana ima na hiljade vrednih mesta koje treba brani: elektrane, trafo stanice, rafinerije, vodovod, pekare, restorani, stadioni, setalista, aerodromi, vozne stanice, pojedine firme, vladine zgrade, policijske stanice ...

 

U Jerusalimu se odrzava maraton svake godine u prolece, i to je ogoman problem za bezbednosne snage. Jako je karakteristicno da se autobusima i kamionima prave prepreke na putevima koji se ukrstaju sa trasom maratona. Imaju iskustva sa takvim stvarima. Prosle godine su tramvajske i autobuske stanice u Jerusalimu dobile neke vrste zapreka u vidu zardinjera, zato sto je bilo 2-3 zaletanja kola u ljude koji cekaju na stanici.

 

Pozdrav,

X500

X500

Nisu se ovde ljudi spontano okupili, koliko razumem, praznik&tradicija.

Poprilično elementarna stvar je zatvaranje prilaznih puteva ili ako se moraju ostaviti prohodne onda prepreke koje primoravaju vozilo da se kreće 5km/h.

Nije to ništa novo niti exkluziva u Jerusalimu.

Sve to možeš videti na prilazima aerodromima, ambasadama i sl gde se proceni da je potrebno.

A ako je procena da nema potrebe... Onda Fra živi u nekoj iluziji.

Edited by wall
Link to comment

Naravno da je tako... ali ovde nije reč o koloni kamiona već o jednom jedinom koji pokušava i uspeva da uđe u zabranjen prostor. Neko je tu zakazao... videćemo kada i ako se svi detalji otkriju.

 

Teks o mogućnosti odbrane od ovakvog napada http://www.bbc.com/news/uk-36806691

Ovo bi bilo sasvim dovoljno. Par komada stavi, skloni i rešeno.

img_Prod_Others_ConcreteRoadBarrier.png

Link to comment

Psiho zakazao biro ua koordinaciju službi bezbednosti za sutra u ranu zoru... Mora i on doprinos da da...

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Vec je poceo da uvozi teroriste i da ih sprema za srpsko drustvo. Za sad samo dvojicu al ne sumnjam da ce biti jos ako ambasador namigne  :ph34r:

 

"Najvažnije je da nađu način da počnu novi život u Srbiji", rekao je Skat i dodao da je Vlada Srbije već uradila nekoliko koraka u tom pravcu.

 

Edited by katamaran
Link to comment
Po meni, kljuc problema lezi u sledecem pitanju - zasto neko ko zivi u Fra i ima drzavljanstvo Fra, dakle punopravan clan zajednice, ima potrebe da se samoubije i da sa sobom u smrt povede gominu random ljudi?
 

Ovaj nije bio francuski državljanin, demantovano je to.

 

He was a legal resident of France, but not a French citizen, according to [Paris prosecutor François] Molins.

 

http://www.huffingtonpost.com/entry/mohamed-lahouaiej-bouhlel-driver-nice-attack_us_5788225ce4b08608d333e0c6

 
Kartica za strance sa pravom boravka - piše kojim profesijama može da se bavi i u kojim delovima Francuske:

CnaEpPGWIAAolIX.jpg

Edited by vememah
Link to comment

Ja koliko znam trenutno u Iraku i Siriji par stotina aviona iz više zemalja svako malo lupa ISIS-ove (a i mnoge druge) položaje; Iračka vojska, Kurdi i deo Asadovih snaga su boots on the ground u trenutno daleko najvećem ratu na kugli zemaljskoj. U drugim delovima (Mali npr) takođe traju manje ili više intenzivne borbe sa raznim islamističkim grupama.

 

ISIS nema industrijski kapacitet za bilo kakav domašaj uporediv sa Hitlerovom Nemačkom, a terorizam je i inače pokušaj očajnika a ne izraz nadmoći.

Ne znam odakle ti optimizam da moderni terorizam podvedes pod ocajnicki poduhvat: drzim da je cak i najtvrdjim i najtehnoloskijim glavama, vojnim posebno, postalo jasno - a ako nije, brzo ce - da se radi o novom fenomenu, globalnom takoreci.

Daleko je sve ovo sto se danas dogadja od ocajnickog: inicijativa, zavidan stepen tehnoloske i takticke inventivnosti (na primer, u Evropi bi bilo tesko obezbediti i spakovati eksploziv za punjenje kamiona, ali zato nije tesko obezbediti sam kamion), itd, itd...

Sve ideoloske, kulturne i sve druge razlike na stranu, ovde se ima posla sa neprijateljem koji tacno zna sta hoce, ima zavidnu pozadinsku podrsku sirom takozvanog razvijenog sveta, a sva je prilika da ima i odgovor na brojna sredstva koja su moderna drustva razvila da mu stanu na put i koja su se, sva od reda, sa sve dronovima i ostalim tehnoloskim cudesima, pokazala neefikasnim ili u najmanju ruku nedovoljnim.

I to iz jednog prostog razloga: nema odbrane od coveka, pojedinca spremnog i motivisanog da uradi ovo sto se vec radi: na pragu smo pojave neke vrste gerile 21. veka koja - bez greske - pokazuje sve osobine te vrste nacina borbe protiv poslovicnog nadmocnog neprijatelja: i kad gubi pojedinacne bitke - pobedjuje, pa je tako sprecen teroristicki napad po svim efektima ravan uspesnom; broj zrtava se - kao u uostalom svakom ratu - ne racunaju.

Racuna se efekat, a iznenadjujuca je i iznad svega zabrinjavajuca lakoca - ali nista sto nije vec vidjeno - kojom moderna tehnologizovana drustva pristaju, poput one cuvene zabe koja se postepeno kuva, na odricanje od bitnih odrednica na kojima su zasnivale i zasnivaju svoju civilizacijsku nadmoc i sve ono sto se u modernom svetu vidi kao takvo.

Paradoksalno je da se, na primer, teroristima ili 'teroristima' pripisuju obelezja fasizma, dok mu se - u pokusaju da se terorizmu doaka - sama ta drustva primicu koracima koji su do juce bili nezamislivi: od dobrovoljnog odricanja od elementarnih ljudskih prava i pristajanja na njihovo ogranicavanje, preko legalizacije torture i vansudskog tretmana osumnjicenih, preko nepojamnog naduvavanja znacaja svih mogucih tajnih sluzbi i ostalih specijalac skalamerija koje nikad ni jedan rat dobile nisu.

Niti ce.

Obaska sto sve to zajedno vodi sve vecem jacanju drzave i njene po pravilu tesko kontrolisane moci sto jos nikom dobra donelo nije.

Zajebano jeste, a jos je zajebanije sto se u jednom svetu danasnjice koji je dugo ziveo u ubedjenju da je sa prljavimtm ratovima gotovo, jos uvek govori jezikom jucerasnjice: floskulama kao sto su, na primer, prica o mogucnosti da se problem resi vazdusnim udarima, bez da se nasi momci kucama vracaju u dzakovima, pa do ubedjenja da ce mali specijalizovani timovi opasnih momaka da ocas posla rese stvar.

Nece, a rat konacno treba nazvati pravim imenom i ponasati se kao da si u ratu: naravno, daleko smo jos od toga da sagledamo sve konsekvence, prerano je govoriti o religijskim ratovima, sudarima civilizacija, novim fasizmima, itd, itd, ali - neki djavo ipak postoji i ne da se.

Edited by namenski
Link to comment

jebemu sve.

meni je u stvari najjezivije sto je ovo jedan potpuno nova dimenzija zverstva.

nekako je drugacije kad se ludak detonira i zavrsi sve u delicu sekunde.

ovaj je vozio kroz masu, i vozio, i vozio, i gazio, i gazio.

Link to comment
×
×
  • Create New...