Jump to content
IGNORED

Teroristički napad u Parizu


Nesh

Recommended Posts

Valjda je jasno da nisam mislio na zanimljivo nego kao primedbu da se uzima u obzir broj žrtava na tlu Evrope a Bliski Istok, Afrika... Daleko je to, to su njihove stvari i sl. Pogrešan pristup.

 

ma znam da nisi mislio na zanimljivo u tom kontekstu ali mi ovde palamudimo o necemu sto se desava negde drugde™ nekom drugom)tm) a kako je krenulo rastu sanse da neko ko nije drugi™ i apstraktan™ postane zrtva teorristickog napada, mislim, pola foruma zivi u zapadnoj evropi aman, imamo i forumasa koji zivi u istanbulu koji je bio meta teroristickih napada sa zrtvama a nesto i nema forumasa u iraku ili siriji

 

ne dao bog da frustirani migrant™ popizdi na srpske vlasti sto mu ne pomazu u secenju madjarske zice ili da se dodje do situacije da iz bilo kojih razloga i ovde bude pogodno tlo za slanje politickih poruka recnikom terora pa se napravi neko sranje ovde tipa ovog u nici, onda ce nam optika postati malo drugacija

Edited by Pontijak
Link to comment
  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • borris_

    173

  • wall

    168

  • Prospero

    165

  • Аврам Гојић

    125

Top Posters In This Topic

Posted Images

ma znam da nisi mislio na zanimljivo u tom kontekstu ali mi ovde palamudimo o necemu sto se desava negde drugde™ nekom drugom)tm) a kako je krenulo rastu sanse da neko ko nije drugi™ i apstraktan™ postane zrtva teorristickog napada, mislim, pola foruma zivi u zapadnoj evropi aman, imamo i forumasa koji zivi u istanbulu koji je bio meta teroristickih napada sa zrtvama a nesto i nema forumasa u iraku ili siriji

 

ne dao bog da frustirani migrant™ popizdi na srpske vlasti sto mu ne pomazu u secenju madjarske zice ili da se dodje do situacije da iz bilo kojih razloga i ovde bude pogodno tlo za slanje politickih poruka recnikom terora pa se napravi neko sranje ovde tipa ovog u nici, onda ce nam optika postati malo drugacija

Naravno da se menja, ljudski je da ti je gore što ti je bliže ali žrtve ovih zlikovaca su svuda i to treba uzeti u obzir kada se već pravi ne znam kakva forumaška kalkulacija i analiza.
Link to comment

ne dao bog da frustirani migrant™ popizdi na srpske vlasti sto mu ne pomazu u secenju madjarske zice ili da se dodje do situacije da iz bilo kojih razloga i ovde bude pogodno tlo za slanje politickih poruka recnikom terora pa se napravi neko sranje ovde tipa ovog u nici, onda ce nam optika postati malo drugacija

 

Šanse za tako nešto se mere u promilima, ako i toliko.

 

Za ovako nešto je potrebno ozbiljno planiranje (ma koliko tebi to možda izgledao jednostavno, seo u kamion i krenuo da gazi), a nisam siguran koliko migranti mogu da imaju ovde uslove i resurse za tako nešto, kad već teoretišemo na tu stranu.

Link to comment

Naravno da se menja, ljudski je da ti je gore što ti je bliže ali žrtve ovih zlikovaca su svuda i to treba uzeti u obzir kada se već pravi ne znam kakva forumaška kalkulacija i analiza.

 

naravno ali nisam odoleo da podsetim na ljudsku prirodu™ kojoj je ono daleko™ nekako strano™ te je manja motivacija za obracanje paznje na zrtve koje su daleko™ i jos da kazem da su posredne zrtve tih zlikovaca i arapsko stanovnistvo u evropi a bogme i izbeglice jer se zbog teroristickih akata polagano okrece raspolozenje evropskih domorodaca™ protiv njih i desnicarske stranke postaju sve popularnije a njihova resenja su, tja. uvek konacna

Link to comment

Šanse za tako nešto se mere u promilima, ako i toliko.

 

Za ovako nešto je potrebno ozbiljno planiranje (ma koliko tebi to možda izgledao jednostavno, seo u kamion i krenuo da gazi), a nisam siguran koliko migranti mogu da imaju ovde uslove i resurse za tako nešto, kad već teoretišemo na tu stranu.

Za ovaj slučaj možda i ne.

Pre bih rekao veliki propust kod organizovanja obezbeđenja... Jbg kako može šleper da priđe i uđe u toliku masu?

Link to comment

Njut nudi rešenje™ po Slow-u:
 
 
http://www.youtube.com/watch?v=G-byNJXSHYI
 

Former House Speaker Newt Gingrich called for every American Muslim on Thursday to be “tested” in the wake of the fatal attack in Nice, France.

“Western civilization is in a war,” Gingrich told Fox News host Sean Hannity. “We should, frankly, test every person here who is of a Muslim background, and if they believe in Sharia, they should be deported. Sharia is incompatible with Western civilization. Modern Muslims who have given up Sharia? Glad to have them as citizens. Perfectly happy to have them next door. But we need to be fairly relentless about defining who our enemies are.”

Gingrich, who is reportedly being considered as a running mate for Republican presidential candidate Donald Trump, did not offer any specifics as to the nature of the “test.” The interview aired a day after CNN reported that Hannity provided the private jet Gingrich used to meet with Trump in Indianapolis.

Officials in France have not identified the parties responsible for the Bastille Day attack, which killed 80 people and caused critical injuries to 20 others.

But Gingrich directed his remarks toward the Islamic State terrorist group, blaming the Nice assault on President Barack Obama and “Western elites who lack the guts to do what is right.”

“I am sick and tired of being told that the wealthiest, most powerful civilization in history — all of Western civilization — is helpless in the face of a group of medieval barbarians,” he told Hannity.[/center]
Watch Gingrich’s remarks, as posted online on Thursday, below.

Link to comment

a oni tamo podivljali nakon svega par stotina hiljada mrtvih i šaćice od par miliona proteranih.

 

+1

tako jednog isprovocirali kravicom i bratuncem i šta će čovek podivljao treba ga razumeti :fantom:

Link to comment

Mnogo veći mač i veliki Guantanamo. Ja odavno ne verujem da se ovo može smiriti bez opšteg krvoprolića i sa jednim pobednikom.

 

Na to sam mislio, ne vidim način da se reši bez tog radikalnog™ pristupa, sve sumnjivo mačem ili iza žice, ukidanje osnovnih ljudskih prava i tamo i vamo pa ko izgura.

Očigledno je da se druga zemlja eu ne može izboriti s terorizmom na standardni način i da neće biti bolje.

Ne mislim da je to dobro, još manje mi se sviđa ali sve mi liči da razvoj događaja ide u tom smeru.

Sada mi je više pitanje ko će s kakve pozicije krenuti.

 

Znači double-down metod, vidiš da ne ide tim putem pa zato kreneš da guraš još jače?

 

Prvo što je logistički neizvodljivo, "sve sumnjivo" su milijarde ljudi a "mač" ti je eksplozivno neprecizan. Drugo što je kontraproduktivno, ukidanjem ljudskih prava i uvođenjem konc logora samo se izjednačavaš sa protivnikom i garantuješ mu da će još par generacija imati gde da regrutuje mlado meso.

 

Nisam optimista nikad bio, ali stvarno ne verujem da je svet baš do te mere otišao u kurac. 

Link to comment

ako kanis pobijediti, ne smijes izgubiti ...

 

istorija nas je bar jedno naucila, suroviji, brutalniji, bezobzirniji uvek pobedjuju, od huna i avara do bombe u hirosimi. prema tome macku o rep tu pc, ne treba se izjednaciti sa protivnikom vec ga nadmasiti u nabrojanom ... surovosti, bezobzirnosti itd. naravno ako zelis pobediti, ako ne mozemo da kritikujemo kolonijalizam, izvoz demokratije, hirosimu, gvantanama i sl. super moralna pozicija i bogougodna dok ne sevne mac iznad glave, ili neki avion ili kamion ili ranac.

Link to comment

U tome je i stvar, ovo nije rat ma koliko retardi u medijima pokušavali da nas ubede da jeste. Ovo je ozbiljniji, širi, i kompleksniji sukob civilizacija. "Pobijem govna i gotova stvar" pristup neće ništa rešiti.

Link to comment

Znači double-down metod, vidiš da ne ide tim putem pa zato kreneš da guraš još jače?

Prvo što je logistički neizvodljivo, "sve sumnjivo" su milijarde ljudi a "mač" ti je eksplozivno neprecizan. Drugo što je kontraproduktivno, ukidanjem ljudskih prava i uvođenjem konc logora samo se izjednačavaš sa protivnikom i garantuješ mu da će još par generacija imati gde da regrutuje mlado meso.

 

Nisam optimista nikad bio, ali stvarno ne verujem da je svet baš do te mere otišao u kurac.

 

Opet, ne guram ništa, niti zagovaram, samo dajem moje viđenje u kom smeru i pravcu liči da se ide.

Obrati pažnju na:

Očigledno je da se druga zemlja eu ne može izboriti s terorizmom na standardni način i da neće biti bolje.

"Ne mislim da je to dobro, još manje mi se sviđa ali sve mi liči da razvoj događaja ide u tom smeru.

Sada mi je više pitanje ko će s kakve pozicije krenuti."

Ako sam bio nejasan, moja krivica.

Link to comment

super moralna pozicija i bogougodna dok ne sevne mac iznad glave, ili neki avion ili kamion ili ranac.

-1

ni to nije dovoljno da Korisni Idiot skapira :fantom:

 

CnXzMmUWYAEINK_.jpg

Edited by Hella
Link to comment

Znam da ne guraš ti, guraju oni kojima je posao. Samo kažem da meni ipak ne deluje da razvoj događaja ide u tom smeru. Svet, tj. USA, je još u fazi sporog oporavka od interventnog pristupa borbi protiv terorizma prošle decenije koja nije donela ništa pozitivno, deluje mi da je rano da se predomisle i krenu ponovo na brute force pristup. Mada nije nemoguće, isto kao što tehnički nije nemoguće da Trump dobije izbore...

 

@wall

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

U tome je i stvar, ovo nije rat ma koliko retardi u medijima pokušavali da nas ubede da jeste. Ovo je ozbiljniji, širi, i kompleksniji sukob civilizacija. "Pobijem govna i gotova stvar" pristup neće ništa rešiti.

Teroristima je baš takav pristup mio.

Da mogu lanisrali bi nuklearku na Pariz, a i šire. E sada kojom metodom se s takvim boriti...

Link to comment
×
×
  • Create New...