Jump to content
IGNORED

Asimilacija i integracija u Jugoslaviji


Dr Arslanagić

Recommended Posts

Interesantno, hvala. Samo ne vidim logiku ovog odvajanja Banata od Bačke i Srema, sve ostalo ima smisla. Ovo CG + Hercegovina dosta liči na zetsku banovinu. Kad bolje razmislim, da je samo banovinama iz 1929. data široka autonomija, verovatno bi dosta toga rešilo...

 

Pa jbg, "samo". Rešenje je bilo mnoooogo daleko od toga

Link to comment
  • Replies 361
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MancMellow

    54

  • hazard

    42

  • Dr Arslanagić

    35

  • Tribun_Populi

    20

@manc/hazard

 

Hvala. Znam da je Vuk koristio taj izraz, mada ne znam odakle je to preuzeo. Hocu reci, je l verovatnije da je taj izraz bio odomacen "u narodu" ili potice iz nekih istorijskih spisa i slicno?

Link to comment

@manc/hazard

 

Hvala. Znam da je Vuk koristio taj izraz, mada ne znam odakle je to preuzeo. Hocu reci, je l verovatnije da je taj izraz bio odomacen "u narodu" ili potice iz nekih istorijskih spisa i slicno?

 

Verovatnije je da je preuzet iz naroda. Pa je onda prešao u "ozbiljne" knjege

Link to comment

Koja tuga na zadnjih par strana, Hrvati vam se smeju.

 

Možda ipak ima nešto u tome da bismo mogli malo da zakočimo sa generalizacijama. Prvo zabole me ko se smeje, drugo, otkud ti to znaš, i treće ko su "Hrvati" koji se "smeju"?

Link to comment

Čuj ko su Hrvati, pa zna se ko su Hrvati

 

Evo i Hrvat izmene poručuje: ''Fala dragom Franji da smo se riješili ovih paćenika pa nek si tamo u svojoj prćiji prave Acinu Jugoslaviju.''

Link to comment

Јао јеботе када ће те проћи ова плима цинизма? :)

 

Мислим океј је, разумем те, све ти се попело, тролујеш и имаш супер аватар али ипак... Стани мало, мајку му.

Link to comment

Čuj ko su Hrvati, pa zna se ko su Hrvati

 

Evo i Hrvat izmene poručuje: ''Fala dragom Franji da smo se riješili ovih paćenika pa nek si tamo u svojoj prćiji prave Acinu Jugoslaviju.''

 

Sve i da je to 100% tako (a ne verujem), šta to, npr, mene briga? Ili bilo koga ko piše na temi?

Edited by MancMellow
Link to comment

Pa zato što je ovo možda 20. tema koja kad tad dođe na povratak u 1918. i promišljanje kako smo trebali praviti lepšu i trajniju Jugoslaviju. Na desničarskim forumima bave se istim vremenom na isti način ali sa drugim ciljem: oni prave postojanu Veliku Srbiju a mi Jugoslaviju.

 

 

Pretužno je sve to i zapravo govori u kakvoj ozbiljnoj i dubokoj identitetskoj krizi nalazi se ova nacija

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...