Jump to content
IGNORED

Igre na sreću i njihovo nameštanje (ovde je, nije, ovde je)


Frank Pembleton

Recommended Posts

  • Replies 460
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kud u maglu Simoviću

    28

  • rajka

    28

  • Skyhighatrist

    25

  • JozoMujica

    23

prvo da mi je neko rekao da postoji operater koji ocitava broj sa kuglice, tj. 

da u 2015 nemaju softver koji to radi...

 

Jenom sam i ja voleo bio operater pa znam. Mora analogno iz više razloga a način očitavanja nije samo vizuelni nego i slušni, ali eto ko za inat parovi 1-7, 21-27 i 31-37 ne samo da izgledaju nego i zvuče najsličnije. Recimo da je u pitanju samo greška operatera, smešan momenat da tročlana komisija + voditeljka + verovatno još jedno ili dvoje lica iz lutrije "iza" kamere + tzv. kokičar (čovek od bubnja) ne primećuju ništa nit intervenišu već gospodin Škorić gura priču o pet izvučenih brojeva nakon 4 izvlačenja. :P   Verovatno bi tako terali do kraja sve i da nije izašao 21. Taj momenat je i najsumnjiviji ali pre će biti pomenuti Planeta Majmuna sindrom, a nesretni izvučeni 21 samo karmička osveta za idiotluk i (sigurno) muljanje na nekom drugom nivou.

 

Šlag na tortu je kad operater pokušavajući da pegla u jednom momentu ukluca četiri 27-ce a softver automatski izračuna solidan broj kombinacija sa 3 i 4 pogotka :isuse:

Edited by francuski sobar
Link to comment

I

ali koja je po tebi uopste logika da operateru daju unapred brojeve? tako imas potencijalnu slabu kariku, a nikakv upside.

To nikome nije jasno, ali većina zna da je bilo namešteno.

 

Zato što zna.

 

Srbija.

Link to comment

Šlag na tortu je kad operater pokušavajući da pegla u jednom momentu ukluca četiri 27-imice a softver automatski izračuna solidan broj kombinacija sa 3 i 4 pogotka :isuse:

meni je ovo detalj koji dodatno ukazuje na muljavinu. možda isto kao i 21/27

 

edit

ima dobar skeč u novoj top listi nadrealista kada iz ministarstva prosvete čekaju keca na čelzi da isplate plate. ovo mu dodje na to.

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

meni je ovo detalj koji dodatno ukazuje na muljavinu. možda isto kao i 21/27

 

edit

ima dobar skeč u novoj top listi nadrealista kada iz ministarstva prosvete čekaju keca na čelzi da isplate plate. ovo mu dodje na to.

 

 

Ovaj detalj, je l ovo neko objasnio, pokušao da objasni, ili uopšte primetio?

loto.jpg

Link to comment

Ovaj detalj, je l ovo neko objasnio, pokušao da objasni, ili uopšte primetio?

 

ispisivanje dvadeset sedmica jesmo, kao pokusaj da se odglumi kvar, ali ovo za izracunate kombinacije nisam primetio.  :D

Link to comment

Da, ali upravo su kombinacije ono što je sumnjivo.

Kako rekoše, softver automatski učitava kombinacije kad se ukucaju brojevi, kako sad ovo?

:)

Link to comment

Da, ali upravo su kombinacije ono što je sumnjivo.

Kako rekoše, softver automatski učitava kombinacije kad se ukucaju brojevi, kako sad ovo?

:)

 

A kako ovaj broj trojki i cetvorki uz kombinaciju 27-27-27-27 ide uz teoriju namestanja?

 

Planeta majmuna je pri preuzimanju Lutrije unistila softver, pa se sada rucno unapred prebroje trojke, cetvorke, itd. za namesteni tok izvlacenja i onda se broj pogodaka rucno ukucava na ekran i tako je sada doslo do greske?

Link to comment

Ma jok, nego je verovatno u pitanju krš od softvera koji se zaglupi kad mu se ukuca više od jedanput isti broj pa izbacuje nebuloze.

Loš eror hendling.

Link to comment

Da, ali upravo su kombinacije ono što je sumnjivo.

Kako rekoše, softver automatski učitava kombinacije kad se ukucaju brojevi, kako sad ovo?

:)

 

Mislim da je Jozo ovde na dobrom tragu, softver je jednostavno zabagovao kada je dobio nelogičan unos jer je neka jeftina kanta.

 

Da ponovim još jednom: na osnovu snimka i elementarne logike zaista deluje da je operater™ najpre pogrešno uneo 21 umesto 27 a zatim u napadu panike dodao i 27 ali zaboravio da ukloni 21 i tako napravio duplu grešku. Tu nastaje opšta konfuzija među majmunima (vidi se po neuobičajeno dugoj pauzi između četvrtog i petog broja - 30 sekundi umesto uobičajenih 10) koji odlučuju da nastave izvlačenje umesto da ugase i resetuju grafiku koja ima jedan broj viška. Šta su mislili da rade sa tim viškom kada im dođe peti broj, to je valjda samo njihovim mozgovima jasno. Tada se u priču uključuje sudba kleta i odmah po nastavku izvlačenja im against all odds udeljuje 21. Tu najzad neko viče: "Resetuj grafiku tako ti Velikog Šimpanze Aleka!" i grafika se resetuje uz par bagova (4x27) uzrokovanih kantom od softvera. Sve to može da se prihvati kao neverovatna ironija sudbine i lanac dešavanja koji je doveo do katastrofe.

 

Problem je u tome što su majmuni nakon svega toga, umesto da potanko objasne šta se desilo, odmah prešli na standardnu državno-prevarantsku igru poricanja, zataškavanja i agresvinog negiranja. Sutradan je druga grupa majmuna zaplenila svu opremu i odnela je negde da je zbunjeno posmatra dočim je Vrhovni Šimpanza Alek naredio sklanjanje glavnog majmuna iz lutrije.

 

Znači, imamo jednu majmunsku arhibrljotinu koja se dešava pred auditorijumom koji je naviknut na sve moguće vrste prevara, što pravih što izmišljenih. Umesto objašnjenja auditorijum dobija standardne majmunske nebuloze dok majmuni zaduženi za bezbednost zvanično otvaraju istragu, blenu u opremu i prizivaju Veliko Božanstvo Poligraf. Auditorijum masovno zaključuje da je u pitanju nameštaljka a par forumaša se ljuti na njih zbog toga. Kao, vidi budale šta su zaključili. Pa šta drugo da zaključe posle svog tog majmunisanja?

Edited by beowl
Link to comment

 

Da ponovim još jednom: na osnovu snimka i elementarne logike zaista deluje da je operater™ najpre pogrešno uneo 21 umesto 27 a zatim u napadu panike dodao i 27 ali zaboravio da ukloni 21 i tako napravio duplu grešku. Tu nastaje opšta konfuzija među majmunima (vidi se po neuobičajeno dugoj pauzi između četvrtog i petog broja - 30 sekundi umesto uobičajenih 10) koji odlučuju da nastave izvlačenje umesto da ugase i resetuju grafiku koja ima jedan broj viška. Šta su mislili da rade sa tim viškom kada im dođe peti broj, to je valjda samo njihovim mozgovima jasno. Tada se u priču uključuje sudba kleta i odmah po nastavku izvlačenja im against all odds udeljuje 21. Tu najzad neko viče: "Resetuj grafiku tako ti Velikog Šimpanze Aleka!" i grafika se resetuje uz par bagova (4x27) uzrokovanih kantom od softvera. Sve to može da se prihvati kao neverovatna ironija sudbine i lanac dešavanja koji je doveo do katastrofe.

 

Problem je u tome što su majmuni nakon svega toga, umesto da potanko objasne šta se desilo, odmah prešli na standardnu državno-prevarantsku igru poricanja, zataškavanja i agresvinog negiranja. Sutradan je druga grupa majmuna zaplenila svu opremu i odnela je negde da je zbunjeno posmatra dočim je Vrhovni Šimpanza Alek naredio sklanjanje glavnog majmuna iz lutrije.

 

Znači, imamo jednu majmunsku arhibrljotinu koja se dešava pred auditorijumom koji je naviknut na sve moguće vrste prevara, što pravih što izmišljenih. Umesto objašnjenja auditorijum dobija standardne majmunske nebuloze dok majmuni zaduženi za bezbednost zvanično otvaraju istragu, blenu u opremu i prizivaju Veliko Božanstvo Poligraf. Auditorijum masovno zaključuje da je u pitanju nameštaljka a par forumaša se ljuti na njih zbog toga. Kao, vidi budale šta su zaključili. Pa šta drugo da zaključe posle svog tog majmunisanja?

 

Priznajem da sam i sam sve više sklon da verujem u ovakav razvoj događaja.

Link to comment

Ništa me ne bi iznenadilo da je ekipa oko Đuke i šefa mu zaista pomislila da se tu može nešto muljati i štelovati i ajd' sad poteramo Slinu da istraži sve to. Ove stare i zatečene mrš, a mi se ubacujemo umesto njih. Vid' još se ukazala prazna radna mesta.

 

a posle par nedelja primete sledeće:

a što raja više neće da uplaćuje, čak ni botovi nam odani  smiley-think005.gif

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...