Jump to content
IGNORED

Igre na sreću i njihovo nameštanje (ovde je, nije, ovde je)


Frank Pembleton

Recommended Posts

lol

ljudi da li ste vi videli kojom brzinom te loptice udaraju u vrh bubnja,  u svakom sekundu barem 6-7 loptica, kakve crne lakše i teže loptice, ovde je neki drugi mehanizam u pitanju

Link to comment
  • Replies 460
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kud u maglu Simoviću

    28

  • rajka

    28

  • Skyhighatrist

    25

  • JozoMujica

    23

Што се тиче да ли је намештено или није, једино је питање да ли је бубањ/лоптице намештен. Оно што је писало на екрану нема везе са тим.

Значи ако се прегледом машине утврди недостатак, било је варања.

У противном је изгледа несретни оператер био уједно слабовид и видовит, па је погрешио...

 

Ако је било намештања, потпуно је сумануто да су направили такву грешку, и непотребно у целој шеми.

Али како је вероватноћа да се тако случајно десила онаква погрешка ипак мала, онда остаје сумња да није намерно направљен скандал, такав да га сви виде, уживо у програму кад сви гледају извлачење, како би било драматичније.

Link to comment

Све савремене лото лутрије наравно и даље раде аналогно, какво црно дигитално.

Далеко је лакше контролисати тежину и димензије лоптица, него некакав софтвер.

И шта ће некако аутоматско очитавање, кад може да се лепо прочита шта пише на лоптици.

 

Ево како ради амерички Пауербол, који даје огромне награде:

 

Тежина може да буде битна код неких механизама, као што се и код нас користи. Ако је лопта тежа, теже ће је вентилатор подићи где треба.

 

sta ce automatsko ocitavanje? pa zato sto je glupo da placas zivog coveka da sedi u studiju svake nedelje, ako mozes to da odradis automatski (s obzirom da je prepoznavanje brojeva na tipskoj slici u pitanju, treba ciglo pola sata da se to isprogramira)

 

na kretanje loptice mnogo vise uticu sudari sa drugim lopticama nego sam ventilator. u svakom slucaju nema garancije da ces izvuci pravo samo po tezini. i dalje jedino sto vidim kao mogucnost je da su izabrane loptice manje, (ili eventualno namagnetisane sto opet ne bi garantovalo da nenamagnetisana loptica uleti).

Link to comment

namagnetisane loptice, hm možda ako je otvor namagnetisan pa da odbija nepoželjne loptice...

- možda se loptice koje treba izvući nalaze van bubnja i nama nevidljivim mehanizmom ubacuju tako da izgleda da su izletele iz bubnja, onda je ova greška sa upisivanjem brojeva vrlo logična, neko je pogrešio kod slaganja loptica po redosledu kojim treba da budu "izvučene"

Link to comment

namagnetisane loptice, hm možda ako je otvor namagnetisan pa da odbija nepoželjne loptice...

- možda se loptice koje treba izvući nalaze van bubnja i nama nevidljivim mehanizmom ubacuju tako da izgleda da su izletele iz bubnja, onda je ova greška sa upisivanjem brojeva vrlo logična, neko je pogrešio kod slaganja loptica po redosledu kojim treba da budu "izvučene"

 

ja ne razumem kako greska sa upisivanjem brojeva moze ikad da bude logicna, s obzirom da ne vidim logiku da operateru uopste das brojeve unapred. bilo da je fer ili namesteno izvlacenje, operaterov posao je isti, da saceka da izadje loptica i upise broj koji vidi. koja je logika da mu dajes unapred brojeve?

Link to comment

Na osnovu snimka nema indicija da pistoji prevara, ja ne razumem sta su se svi zajapurili. Ocigledno je da postoji ljudska greska a sto kaze rajka verovatnocae greske i prevare su obrnuto proporcionalne.

 

Ako cemo da racunamo izvuceni 21 kao sumnjiv nek mi neko objasni koji kriminalan naum stoji iza toga da bas tada izadje 21

 

Ako pored ljudske greske postoji i eror masine sto je izvukla broj van kombinacije onda naknadno izvlacenje 21 nikako ne moze da se objasni kroz kriminalni naum jer je plan vec propo skupa s kombinacijom a to se desilo kad se u krupnom planu na ekranu pojavila loptica 27 i to je ljudima u studiju moralo momentalno biti jasno. I najgori kriminalac bi uspeo da shvati da je pisi propalo i ne bi mu padalo na pamet forsiranje broja 21 kao da to nesto resava.

Edited by Krošek
Link to comment

prokleto djubre vec objasnio koja je to pamet koja je dovela do forsiranja broja 21, post o planeti majmuna i njihovom koriscenju ves masine :lolol:

Edited by Pontijak
Link to comment

a u čemu je smisao skidanja svih snimaka sa tjuba? vidi se nešto što ne treba, guda™ pobesneo što mu je supruga u negližeu, minimizacija nekontrolisane marketinške štete - lako će se sprečiti pisanje, ali gledaće sve više i više ljudi, ili nešto četvrto?

 

čitajući ovaj topik, a i razmišljajući o svemu, dolazim do zaključka da je najmanje neverovatna konstrukcija da je nekome™, iz nekog™ razloga, sve ovo odgovaralo. kako se god okrene, nešto nema smisla.

Edited by Malvo
Link to comment

a u čemu je smisao skidanja svih snimaka sa tjuba? vidi se nešto što ne treba, guda™ pobesneo što mu je supruga u negližeu, minimizacija nekontrolisane marketinške štete - lako će se sprečiti pisanje, ali gledaće sve više i više ljudi, ili nešto četvrto?

 

čitajući ovaj topik, a i razmišljajući o svemu, dolazim do zaključka da je najmanje neverovatna konstrukcija da je nekome™, iz nekog™ razloga, sve ovo odgovaralo. kako se god okrene, nešto nema smisla.

 

DLS treba da postane PLS?

Link to comment

koliko god zvučalo kao teorija miće posle trećeg lava ispred prodavnice, to mi najmanje nema smisla - da je neko nanjušio da se tu vrti dobra kinta, moguće je i da radnici i posebno menadžment™ redovno omaste brk (a zašto bi oni ako može neko drugi) i radi se najdirektnije moguće sa parama, nema ne znam kakve mogućnosti za poslovnu propast, a i onaj bizon se odmah potom javio da objasni™. zašto bi bilo u državnom vlasništvu ako može da se prepusti nekom redovnom gostu savanove?

 

doduše, i ovu lakrdiju je trebalo isplanirati, dokle, moguće je, kenjači u veš mašinu ne dobacuju.

Link to comment

Pitao ja nekoga ko je dosta dugo radio u lutriji dok nije otišao dalje svojim poslom... njegova dva centa kažu da su bilmezi dobili ono što im pripada... lutrija se uništava dobar br godina i to pre svega dovođenjem stranačkih ljudi, apsolutnih nemača pojma, još od Dinkića pa sve do Đuke i aktuelnih. Progresivno su lošiji i lošiji. Kaže bilo je sastanaka sa nekim dobavljačima gde ekipa iz lutrije bukvalno nije znala šta će tu i šta im je posao...

 

Pričao mi je više o gen stanju nego o minulom incidentu za koji smatra da je prosto "kec na deset" budalama koji zaslužuju da ih iskidaju svi mogući mediji. Po njegovom mišljenju vrlo ozbiljan posao bi bio lažiranje loto izvlačenja koje bi tražilo još ozbiljniju ekipu a još više ozbiljnu pripremu.

 

Sve u svemu - meh. Ja i dalje ne znam šta tačno da mislim o svemu...

Edited by Singer
Link to comment

prokletstvo Hrasta.

 

elem, pre par meseci su im se zaglavile dve kuglice na izlazu i lik je ladno rukom "otpušio" i ponovo su izvlačili .....bilo uživo u programu.

jedva sam ubedio staru da ne uplaćuje više.....

Link to comment

A što se softvera tiče priča ide da je radikal Đuka odma po dolasku u DLS obustavio razvoj softvera koji su radili Hrvati (jer neće nama neke tamo us... imamo mi domaću pamet) i tenderski™ dodelio VTI

Link to comment

biće ko i uvek, pojeo vuk magarca. verovatno će biti rekordna uplata za sutra "možda su krali al sad će morati da podele 3-4-5 da se izvade".

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...