Jump to content
IGNORED

Igre na sreću i njihovo nameštanje (ovde je, nije, ovde je)


Frank Pembleton

Recommended Posts

KLUPKO SE ODMOTAVA Loto operater priznao da je pogrešio :rolf:

 

Лебе мекани дали су они нормални.

 

Не очекивали смо признање намештате матер вам лоповску.

Link to comment
  • Replies 460
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kud u maglu Simoviću

    28

  • rajka

    28

  • Skyhighatrist

    25

  • JozoMujica

    23

pa mala je to cifra a posljedicno i mali rizik, zabava velika, ocekivanja da ce organizator imati petlje da krade 2x zaredom niska

uostalom, i namjestena igra ostavlja mogucnosti za dobitak 

Edited by morgana
Link to comment

pa mala je to cifra a posljedicno i mali rizik, zabava velika, ocekivanja da ce organizator imati petlje da krade 2x zaredom niska

uostalom, i namjestena igra ostavlja mogucnosti za dobitak 

 

dobro primeceno. tvoja verovatnoca da "pogodis" neku kombinaciju (ukljucujuci namestenu) je jednaka.

 

inace, palo mi je napamet. ako uzmemo da je u pitanju varanje i da je dobitna kombinacija unapred odlucena, oni ako su pametni koristili su generator slucajnih brojeva da izaberu kombinaciju u pitanju. ako nisu toliko pametni, lupali su brojeve napamet. zasto je ovo vazna razlika? zato sto su ljudi losi u fejkovanju tako slucajno izabranih brojeva. posto se govori o periodu od 10 godina, ima preko 500 izvlacenja. neki matematicar bi mogao da pogleda da li su izvuceni brojevi zaista random. ako jesu, to nije dokaz da nije bilo varanja, ali ako nisu to bi recimo bila jakatm indicija.

Link to comment

Nakon sto sam predvideo da niko ziv nece uplatiti a ono se tek malo smanjila uplata, moram reci da izgleda nemam jebene blage veze o ljudima.

Pa nije malo. Skoro petina. Meni to okej.

Mislim, koliko stvarno racionalnih ljudi i igra loto sa idejom da će da zabode sedam? Mislim da ovde postoji i efekat razonode.

 

Nego, da su izašli samo sa operaterom i njegovom greškom, meni bi to bilo i okej. Ovo što petljaju sa pokvarenom kuglicom je meni indicija da se tu ipak muljalo.

Link to comment

Nego, da su izašli samo sa operaterom i njegovom greškom, meni bi to bilo i okej. Ovo što petljaju sa pokvarenom kuglicom je meni indicija da se tu ipak muljalo.

мени то све личи на монти пајтонов скеч, да није кренуло од ђукановића и поквареним хрватима и полицијском истрагом, премијеровим изјавама, и осталим циркусом, можда би људи и прихватили да се просто десио догађај ниске вероватноће

Link to comment

dobro primeceno. tvoja verovatnoca da "pogodis" neku kombinaciju (ukljucujuci namestenu) je jednaka..

Jedina Loto nameštaljka koja eventualno može da postoji je ona u kojoj lutrija tj. država namešta kombinaciju koju niko nije uplatio, kako bi država uzela pare a narod uplaćivao još više. Dodatna zavera tu kaže da jednom u 20 izvlačenja izvuku neku "državnu" sedmicu u smislu da je srećni dobitnik zapravo država koja je vlasnik tiketa sa nekom kombinacijom koju (opet) niko drugi nije uplatio. U toj varijanti nema šanse da se pobedi u nameštenoj igri.

 

Cela ta zavera je malo verovatna ali je i takva 30x verovatnija od mogućnosti da neka ekipa unutar lutrije pokušava da namesti Loto sebi u pdže. To samo državi može da prodje.

Link to comment

a kako se uopste desava loto? ti kupis papiric, oznacis brojeve, odneses negde, oni to uzmu i neki operateritm  sve te brojeve unesu u softver, i onda ide izvlacenje? ili imaju skenere koji unose te brojeve?

 

kolika je tek tu verovatnoca greske kod unosa tih brojeva u softver.

 

Ako bi stvarno izvlacili samo kombinacije koje nisu uplacene, mislim da bi se to moglo otkriti, ono sto sam napred pricala o fejkovanju slucajnih kombinacija.

Edited by rajka
Link to comment

Ako bi stvarno izvlacili samo kombinacije koje nisu uplacene, mislim da bi se to moglo otkriti, ono sto sam napred pricala o fejkovanju slucajnih kombinacija.

Imaj u vidu da se u proseku uplati tek 3% kombinacija (500k od mogućih 15M).

Link to comment

a kako se uopste desava loto? ti kupis papiric, oznacis brojeve, odneses negde, oni to uzmu i neki operateritm sve te brojeve unesu u softver, i onda ide izvlacenje? ili imaju skenere koji unose te brojeve?

 

 

Svako uplatno mesto ima mašinu koja skenira listić (može i ručni unos) i povezana je sa centralnim serverom. Oni koji igraju Loto više ne drže u rukama listiće kao nekada (tj. mogu da ih drže ali im oni ništa ne vrede) već tikete sa barkodom koje dobijaju kada im listić prodje kroz mašinu. Edited by beowl
Link to comment

pa znam, ali opet mislim da moze nesto da se zakljuci (doduse nisam skroz sigurna).

 

takodje, ako se uplati 3% kombinacija (ajde da ne racunamo mogucnost istovetnih), sada sam pogledala da je izvlacenje 2x nedeljno, znaci u poslednjih 10 godina je bilo 1040 izvlacenj i ocekivao bi oko 30 sedmica. koliko ih je bilo?

Link to comment

Лебе мекани дали су они нормални.

 

Не очекивали смо признање намештате матер вам лоповску.

 

pa i helikopter se srusio zbor pogresne procene pilota, sta tebi gradjanine nije jasno?

 

s ozbirom da ce narod i ovo da proguta i nastavi sa starim navikama uplacivanja lotoa kao sto je nastavio sa svojim zivotima posle svih idiotarija koje je slusao i gledao preko medija, sada je ivica kosmosa granica sta ce sve biti u stanju da rade po principu planete majmuna i koriscenja ves masine, ponavljam po treci put, jedva cekam predstojece pokrajinske i parlamentarne izbore, te bravure operatera™ ce nam uveseljavati dane i noci dok se i to ne proguta i zaboravi

 

i ovo je najbolji dokaz da opozicija ne postoji jer svaka ozbiljna tj postojeca opozicija ne bi propustila da na sve moguce nacine proziva vlast jer pobogu, brljotina se desila u drzavnoj lutriji kojojm, jel te, upravlja drzava, za politicko delovanje i borbu je potpuno nebitno da li je kuglica™ izasla jer je morala da izadje ili je operater™ pogresio

 

 

 

pa mala je to cifra a posljedicno i mali rizik, zabava velika, ocekivanja da ce organizator imati petlje da krade 2x zaredom niska

uostalom, i namjestena igra ostavlja mogucnosti za dobitak

 

upravo tako i ljudi, budimo realni, pa i igranje ruskog ruleta je zabava puna adrenalina i cak i puno burence ostavlja neku mogucnost za dobitak

Edited by Pontijak
Link to comment

pa znam, ali opet mislim da moze nesto da se zakljuci (doduse nisam skroz sigurna).

 

takodje, ako se uplati 3% kombinacija (ajde da ne racunamo mogucnost istovetnih), sada sam pogledala da je izvlacenje 2x nedeljno, znaci u poslednjih 10 godina je bilo 1040 izvlacenj i ocekivao bi oko 30 sedmica. koliko ih je bilo?

Malo guglah, ali slabe statistike. Prosle godine su bile 3. Obicno ide tako 2, 3, 4 godisnje. Mislim da za ovih 10 god da je tu oko 30, nema nekog drasticnog odstupanja. Ove godine bila samo 1, ali tek je preslo 1/2 predvidjenih kola.

Ovo sto je beowl napisao gore o percepciji igraca ili naroda je 100% tacno, za ogromnu vecinu, namesta drzava da ne bude sedmice (zasto posle 18h ne moze da se uplati, a izvlacenje je u 20h? pa da bi namestili nedobitnu kombinaciju :) i treba im za isplatu penzija  :)  to je jedan rezon, a druga stvar kad i bude sedmica, ko li je iz drzave "uzeo" nekad je bilo Dinkic (verovatno zbog onog Krista ili kako se zvao) sad ne znam koje se ime pominje.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...