Jump to content
IGNORED

Sva vaša Windows 10 pitanja idu ovde


Recommended Posts

edge je preuzeo youtube od firefoxa, odlicno mu radi hardverska akceleracija, youtube na html5 ide od 3% do 5%

 

Ne kapiram šta hoćeš da kažeš, koristiš edge za gledanje youtubea?

 

Ne znam kakve to veze ima sa html5, ff podržava html5 mnogo pre nego što je edge ugledao svetlost dana.

 

Meni se inače sviđa kako radi edge, problem je samo što je pun bagova do neupotrebljivosti, moraće tu silni servis packovi da se rade.

 

edit: i da, veliki nedostatak, nema opcije da selektuješ tekst, desni klik, search...

Edited by JozoMujica
Link to comment

Da, izvinjavam se na nejasnoći...

 

Edge mi "bolje" pušta youtube.

Nema veze sa HTML5 nego samo da bude jasno da nije flash verzija.

Ne planiram da ga koristim kao prvi ali sam se malo zezao i probao razne stvari i, gle čuda, radi lepo.

Troši manje resursa, itd. Doduše, nema sve one dodatke koje ima firefox, ali samo za puštanje youtubet plejlisti, kako sada stoje stvari, rado ću ga koristiti.

 

Trenutni "otisak" mu je 3% CPU i 164MB memorije. Dok ide neka muzikica. Mislim da to zaista nije loše. Možda grešim. Ko zna.

Izvinjavam se još jednom.

Link to comment

@Vapad:

 

Nemaš se za šta izvinjavati, nego si me zbunio sa "preuzimanjem". :D

 

Da, to je i moj utisak, ono što radi, radi lepo i brzo, mali je potrošač resursa.

Fale neke opcije, fale plaginovi.

Krcat je bagovima - ja sam pokušao da ga par dana koristim kao primarni browser i došao do zaključka da ga je neupotrebljiv za većinu stvari, čak je problem ostaviti post na forumu.

 

U međuvremenu, sprema se prvi veliki update.,

 

@Zoe:

 

Kako ide postovanje iz edgea? :D

Link to comment

Zanimljivo nadasve!

Postala sam bez problema, a onda se je nakon toga zamrznuo. Pa sam se izlogirala, zatvorila stranicu, i eto me opet. :D

 

Edit: ali eto me ipak na Chromu jer se opet ukočio. Interesantno je da na nekim drugim forumima ne šteka, pa sam mislila da neće ni tu. Youtube i meni radi super, na FB idem bez problema, jedino što me ljuti jest što mi u ME Bing web stranica ne radi kako treba. Obožavam njihovu interaktivnu stranicu gdje se po cijeloj fotografiji pojavljuju oni prozirni prozorčići, pa klikom dobijaš više informacija o sadržaju na fotki, kao i prateće zvukove. Ali u Chromu Bing radi savršeno.  Ništa, stvarno se nadam da će to dotjerati, bila bi katastrofa da ovako potencijalno super proizvod upropaste. 

Edited by Zoe
Link to comment

Proba posta sa edge-a.

 

Pazi Zoe, već jesu zeznuli, W10 je out, trebalo je ovo biti upeglano već da bi imalo neke veće šanse. Neće ljudi posle svakog update-a da probaju ponovo. Da je moglo bolje, moglo je - i trebalo je, ali je verovatno bilo preskupo :lolol:

 

 

Edit: proba edita

 

 

edit edita:

hm...tek sa punog ediora prošlo ali edit radi sada

Edited by Vapad
Link to comment

test 2 - i sada radi i quick reply - ha - ali barem ne blokira - kakva su vam podešavanja?

 

EDIT:

da, quote ne vidi, dečko je više zbunjen od dva ludaka u buretu :lolol:

 

vratio se na FF za forum, imam dve greske...error "set point" i sada invalid argument... jej

Edited by Vapad
Link to comment

Meni je malopre stigao prvi update, evo sad ću ponovo da probam forum kako radi iz Edgea. Ovo je prvi post, a nastaviću iz njega. Ako se ponovo desi da zaglupi, odustajem. :D

 

Edit radi, ali quote ponekad... :(

 

P.S.

 

Ljubavni smajli sjebava Ivicu​:

 

capture.jpg

 

... a sliku sam uspeo da dodam iz petog puta. :D

 

Ne, ne, sorry Ivice...

Edited by JozoMujica
Link to comment

Meni se dešavalo i ovo:

 

DSC_0005.jpg

 

Restarti i ponovo logovanje nije pomagao.

Zaobilaženje "Critical error" i povratak sata i ostalog sam postigao uz jedan CTRL-ALT-DELETE.

 

Ništa nije bilo sumnjivo u task manageru ali se sve unormalilo.

 

Jako mi smeta i to što se sistem diže na poslednjeg usera koji je isključio kompjuter, bez opcije izbora na početku (jedan user nema pass za logovanje).

 

Ne znam šta da mislim, deluje mi da su pustili prilično nedovršenu verziju.

Link to comment

Ja pokrenuo upgrade sinoć na jednom kompu, i pojavio se onaj prozor sa tačkicama i "workin on it..." i trajalo to ihahaj ja ostavio preko noći ajd da vidim, on nije mrdnuo.

Ništa klik na X i više sreće nekada kasnije...

 

 

poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment

Hm, jedini problem koji sam do sad primjetio je da search za aplikacije [dole kod toolbara] zna da bude spor. 

 

meni radi odlično? pretpostavljam da ti sistem nije na ssd?

Link to comment

Nije :(

 

Mislim, laptop mi nije bas najbolja konfiguracija, plasio sam se da ce windows generalno da bude dosta sporiji.

 

Jedna od stvari koje su najociglednije poboljsane na laptopu je zvuk. Dosta bolji nego na sedmici. Osim ako ne umisljam.

Link to comment

Ja instalirao apdejt danas na desetku i, koliko vidim, za sad sve leti i ne baguje. A opet, i sedmica koju sam imao je 3-4 godine radila savrseno bez reinstalacije pa ne znam sta da mislim, sve mi je nekako slicno :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...