Jump to content
IGNORED

Fantasy Premier League 2015/2016


Recommended Posts

Ljudi, jel vi shvatate da ja nemam pojma kako funkcioniše fantasy, nemam blagu predstavu, nikad nisam igrao, samo znam da postoji i da se sastavlja neki tim od svih mogućih igrača :D

Link to comment
  • Replies 4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Прслин

    362

  • malkin

    302

  • ducca

    259

  • Pokojni Ruxin

    192

Eto nam ga idealan za L1   :naughty:

 

Za početak idi ovde i registruj svoj tim: http://fantasy.premierleague.com/

 

Giggsy će ti poslati šifru za pristup PPP ligama na PM (h2h i classic liga).

 

Sve ti je manje-više self explanatory. Pročitaj pravila i do subote u podne sastavi tim za 100 milki. Ostatak ćeš da rešavaš u hodu.

Link to comment

@Manc

 

tako i ja pre dve godine, a onda sam imao 1k plasman u maju :fantom:

ajde imaš skoro 48 sati, sasvim dovoljno da se najgore navučeš. rado pomažemo u odvlačenju novih žrtava u dubine fpl zavisnosti.

Edited by malkin
Link to comment

@Manc

 

tako i ja pre dve godine, a onda sam imao 1k plasman u maju :fantom:

ajde imaš skoro 48 sati, sasvim dovoljno da se najgore navučeš. rado pomažemo h odvlačenju novih žrtava u dubine fpl zavisnosti.

 

ne smem to da radim. zbog toga sam prestao da igram FM. Ako je nešto što mogu samo da jednom nedeljno sastavim 11 nekih PL igrača onda ok, ako je nešto više onda jbg. Dakle - nek neko na pm pošalje ondako od 101 kako i šta

Link to comment

ma realno može da se igra sasvim opušteno. ozbiljno. ako si i najmanje zainteresovan, najiskrenije ti preporučujem da probaš, nećeš zažaliti. najgore što može da se desi je da se smoriš posle nekog vremena, ali iskreno sumnjam da nekome ko prati PL kao ti igra može da postane dosadna.

Link to comment

Ovo sto malkin kaze. Apsolutno moze opusteno da se igra, da izdvojis sat vremena nedeljno (a i manje, meni nekad treba 15 minuta) da namestis tim za to kolo. Mozda ce ti trebati par sati da izaberes sad ceo tim, procitas pravila i to, a posle je tu pred svako kolo samo po koji transfer i prebacivanje igraca s klupe i na klupu pred deadline.

 

Posle je sve samo u pracenju utakmica i nerviranju zbog tvojih igraca. :)

Edited by Tolaa
Link to comment

tih sat nedeljno je ok, naravno, više potprošim na forum

 

ali ovih par sati do prekosutra jesu problem :( videcu da pitam nekog ko ima vise iskustva da mi zbrza to i sažvaće sa ja samo da "piknem" igrače

Link to comment

a sa druge strane, problem navlake se ne ogleda u tome da ćeš ti puno vremena provesti u samoj igri, nego u neophodnosti da se detaljno isprate sve PL utakmice, pogleda statistika za sve utakmice i slično. Ako to već radiš jer te zanima PL, onda ti neće oduzeti puno da pogledaš ko s kim igra sledeće kolo, izbaciš jednog ili dvojicu i ubaciš isto toliko novih.

Link to comment

Ne lažite čoveka, mogao je on da igra i FM pola sata dnevno pa sam siguran da ga ne bi obrisao da je bilo tako. Ovo što Lezileb kaže, navlakuša.

Link to comment

a sa druge strane, problem navlake se ne ogleda u tome da ćeš ti puno vremena provesti u samoj igri, nego u neophodnosti da se detaljno isprate sve PL utakmice, pogleda statistika za sve utakmice i slično. Ako to već radiš jer te zanima PL, onda ti neće oduzeti puno da pogledaš ko s kim igra sledeće kolo, izbaciš jednog ili dvojicu i ubaciš isto toliko novih.

 

ne radim to. pratim detaljno MUFC, City, Arse, Chelski, Liverpool i pomalo Everton i Totte, ali...kako da kažem, ne toliko statstički, koliko izjave, odnose u klubu, finansije, politiku kluba, jbg, učenik sam SAF-a  :( Ama nema  veze, nek budem i poslednji, ajd obećao sam pa ako može nešto na brzinu da se zbudži a treba vam igrač...da pomognem

Edited by MancMellow
Link to comment

ne radim to. pratim detaljno MUFC, City, Arse, Chelski, Liverpool i pomalo Everton i Totte, ali...kako da kažem, ne toliko statstički, koliko izjave, odnose u klubu, finansije, politiku kluba, jbg, učenik sam SAF-a  :( Ama nema  veze, nek budem i poslednji, ajd obećao sam pa ako može nešto na brzinu da se zbudži a treba vam igrač...da pomognem

 

Samo to pratis?  :lolol: Ja sam u drugoj polovini prosle sezone ispratila samo LiveScore. I bila 6. u h2h u Premeru. Sa ovim pacerima ti ni ne treba vise nista. Oni prate, al' ne znaju.  :fantom:

Link to comment

Evo 1 evergreen od prosle sezone za Manca, autor kralj:

 

 

Lažeš čoveka bez razloga. Posle ćeš ti da mu budeš kriv kada ga ostavi žena.

 

Dakle, Svarože...

 

Fantazi nedelja započinje, apsurda li, pola sata pre prve utakmice u subotu. Jedan sat posle podneva (u početku ćeš morati i ranije da počneš dok se ne uhodaš) - jure se strimovi za utakmice lišene televizijskog kaveridža, sajtovi sa uredno ažuriranim live stats-ima, instalira se klopa, piće i kateter, stavi se peškir za vrat i nauči napamet sastav protivničkog tima. Prva utakmica je nonšalantni uvod u pakao koji počinje od 4 sata.

 

Tokom utakmice ti je potrebna koncentracija kakvu je otprilike imala Jasna Šekarić u Seulu. Pratiš sve statističke fakte, ali i tendencije na terenu koje se najbolje projektuju na licima igrača - melodiozna melanholija, nežna simpatija, elegična lirika, ali i letargičnost i bes na njihovim grimasama bude viziju glede njegovog veličanstva - transfera. Krešendo će se ipak desiti kad padne gol - prelivi štimunga, oko počne da igra, teme da svrbi, potiskuješ nelagodu što si strelca prodao pre tri dana, klevećeš asistenta koji je sa tvoje klupe isprljao posteljinu tvom golmanu i munjevito otvaraš rubliku transfers in na fantazi strani - ovonedeljno izdanje. Posmatraš kao akcije na berzi - kupuješ čim vidiš da su redovi, jer očas posla skoči cena. I tako otprilike za svaki gol. Bonuse dočekuješ u kafani, uredno rifrešujući telefon svaka 2-3 minuta i požuriš kući opet na transfers in da vidiš da li je neki bonus uslovio određenu masovnu kupovinu.

 

U ponedeljak, utorak i sredu, celodnevno praćenje tendencija, računanje koeficijenata koji se dobijaju iz odnosa procenta ljudi koji igrača već imaju i kupljenog kontigenta. Pomoću toga projektuješ kada će igraču da padne/skoči cena i u skladu sa time reaguješ, nipošto nemareći za veličinu minusa koji na taj način bilduješ. U četvrtak se igrači najčešće povređuju i s obzirom da si te igrače verovatno kupio prethodnog dana, prodaješ ih i kupuješ nove. Petak je dan odmora, mada opet 5-6 puta u toku dana izlistaš nekoliko sajtova, lineups predictions, previews, etc...

 

I tako skoro do kraja sezone kada zbog činjenice da je svaki protivnik baš protiv tebe divljao kartom ispadaš u baraž, koji naravno gubiš sa 4 razlike: 2203-2207. Probudiš se na rubu nervnog sloma, izađeš u grad, nasumično se šećeš i na šafl vičeš forumske nikove premijerligaških ekipa sve dok se neko ne odazove (kao što je meni pošlo za rukom sa Baba Džijem). Uradiš šta se mora, proslaviš opstanak i iščekivaš novu sezonu. 

Edited by Calavera
Link to comment

Samo to pratis?  :lolol: Ja sam u drugoj polovini prosle sezone ispratila samo LiveScore. I bila 6. u h2h u Premeru. Sa ovim pacerima ti ni ne treba vise nista. Oni prate, al' ne znaju.  :fantom:

 

Pazi, finansije recimo pratim detaljno svih tih klubova :) ali one goals per minute i ostalo slično ne pogledam mesecim :(

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...