Jump to content
IGNORED

KK Partizan 2015/16


Lezilebovich

  

69 members have voted

  1. 1. U novoj sezoni ...

    • Osvajamo sve
    • Uzećemo bar nešto
    • Još veći raspad nego ove sezone
  2. 2. DV I PSD

    • Ostaju obojica
    • DV ostaje PSD odlazi
    • DV odlazi PSD ostaje
    • Odlaze obojica


Recommended Posts

  • Replies 5.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Timmy

    654

  • Geo

    343

  • Jimmy Kowalski

    244

  • theanswer

    238

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jadno ti je kao prvo ovo prozivanje dal ja ili ostali koji se sa tobom ne slažu uopšte navijamo za Partizan. Pogotovo kada se ima u vidu tvoje pisanje dok je dvojac bio tu. 

 

Kako šta hoću da dokažem? Hoću da ti dokažem da su se svi košarkaški klubovi koji su iole nešto značili tokom tih 15god ugasili. Ne postoje više. To govori o ambijentu u Srbiji. I generalno u regionu pogledaj kako stoje ostali klubovi Cibona, Split, Zadar, da ne pričam sad o Bosni i ostalima. Očigledno je da klub sa nekim pristojnim budžetom i konkurentan za najviši evropski nivo u ovom trenutku može da se ima u ovom delu Evrope samo ako je klub privatan potpuno kao Cedevita ili ako ima ogromnu podršku države kao što je Zvezda. Potpuno je jasno da para ima samo od države i njenih satelita i da bez političkih veza nije moguće ostvariti ništa specijalno i sa tog aspekta PSD-u idu kritike što se nije slizao sa naprednjacima kao što je bio dobar sa demokratama i socijalistima.

bolela kita demokrate i slobu i naslednike za sport

pickousti sve to gleda kroz brojke i kroz zal za mlados

sta je mogao tu psd?al mogo je da napravi dvorance za nasu decu

znaci odlicni smo i bicemo bolji a ovi nesretnjici pa pusti ih nek san-jaja-ju o fajnal cetri i nizu 

Link to comment

Nisu odgovorili. Dakle, sta su dobro uradili za ovih par nedelja? Ne kazem da je to dovoljno vremena, ali ti insistiras na tome da su nesto uradili i da ste ti i ljudi™ vec to primetili. Predsednik u Americi, nema novih sponzora, igracki kadar jadan, trener pocetnik, poslovni direktor SNS pijavica... Tu ne vidim nista dobro.

Ja nacuo da su otpisali oko milion evra dugova. Izvor krajnje nepouzdan.

Link to comment

Da se umešam u raspravu od sinoć. 

 

Ja ne znam šta konkretno radi nova uprava, ali mogu da pretpostavim da novce obezbeđene ranije, kroz sponzorstva, sada koriste za vraćanje dugova. Ako mene pitate, to je dobro. Dug mora da se vrati, i bolje je da se to uradi pre nego kasnije. Prvo - zato što u sadašnjosti opterećuje klub, drugo - zato što bi dug verovatno s vremenom porastao. Ako sam dobro razumeo, mi imamo najmanje šest vrsta poverilaca: bivši igrači, država, banke, sadašnji igrači, zaposleni, bivši trener. 

 

Tako da, ako imamo važeće sponzorske ugovore, verovatno najveći deo tih para ide da se Vujoševiću isplati dugovanje da ne bi doživeo nisku tačku topljenja, a zatim i isplata svih ovih drugih dugova. U tom smislu, neizvodljivo je da se napravi tim koji će biti skuplji od ovoga što trenutno imamo.

 

Još jedan odgovor na pitanje, šta je nova uprava do sada uradila, je i to da se prave stvarni a ne fiktivni budžeti zbog kojih smo do sada dolazili u situaciju da nam je račun u blokadi.

 

Što se tiče zasluga pretgodnih uprava, ako ćemo da im se klanjamo zbog rezultata, što i činimo, moramo da imamo u vidu i to do kakvog finansijskog stanja su doveli klub u leto 2015. Prosto, ne može se to razdvajati.

 

Ono što je posebno važan doprinos prethodne uprave je i to što mi sada imamo situaciju da je veći broj bivših igrača na različite načine vezan za klub, počevši od Pekovića kome ova nova avantura verovatno ne donosi kratkoročnu finansijsku korist, pa preko novih trenera, do igrača koji će u uslovima besparice igrati u Partizanu dok ne pronađu bolji klub.

Edited by pacey defender
Link to comment

Što se tiče zasluga pretgodnih uprava, ako ćemo da im se klanjamo zbog rezultata, što i činimo, moramo da imamo u vidu i to do kakvog finansijskog stanja su doveli klub u leto 2015. Prosto, ne može se to razdvajati.

Bas zato sto se ne moze razdvajati treba realno sagledati da li je taj dug toliko katastrofalan kako se ovde predstavlja. Sa druge strane tog duga stoje sportski rezultati koji vrede mnogo vise od tih 5 miliona evra.

Od tih 5 miliona evra duga prethodna uprava je napravila 3 miliona, a ostavila je 600-700k sponzorski ugovor i bar jednog igraca koji vredi 300-500k. Znaci da je za 15 godina prethodna uprava imala minus od 2 miliona evra i odlicne sportske rezultate.

Ali hajde da se slozimo da je prethodna uprava bila nesposobna. Oni su tako nesposobni 15 godina uspevali da obezbede budzet od 2-3 miliona evra. Covic tvrdi da je obezbedio budzet od 5.6 miliona evra. Koliko su novca obezbedili ljudi iz nove uprave? Ako su obezbedili 3 miliona, od cega ce 2.5 da bude iskorisceno za sanaciju duga, onda im svaka cast. Ali ako im se sanacija duga svodi na pare od NIS-a i donacije clanova uprave, onda ja ne vidim kako ce Partizan za 2-3 sezone da bude kandidat za EL.

Link to comment

Bas zato sto se ne moze razdvajati treba realno sagledati da li je taj dug toliko katastrofalan kako se ovde predstavlja. Sa druge strane tog duga stoje sportski rezultati koji vrede mnogo vise od tih 5 miliona evra.

Od tih 5 miliona evra duga prethodna uprava je napravila 3 miliona, a ostavila je 600-700k sponzorski ugovor i bar jednog igraca koji vredi 300-500k. Znaci da je za 15 godina prethodna uprava imala minus od 2 miliona evra i odlicne sportske rezultate.

Ali hajde da se slozimo da je prethodna uprava bila nesposobna. Oni su tako nesposobni 15 godina uspevali da obezbede budzet od 2-3 miliona evra. Covic tvrdi da je obezbedio budzet od 5.6 miliona evra. Koliko su novca obezbedili ljudi iz nove uprave? Ako su obezbedili 3 miliona, od cega ce 2.5 da bude iskorisceno za sanaciju duga, onda im svaka cast. Ali ako im se sanacija duga svodi na pare od NIS-a i donacije clanova uprave, onda ja ne vidim kako ce Partizan za 2-3 sezone da bude kandidat za EL.

Koji to igrač vredi 300+ hiljada?

Dug se konstantno uvećavao: Računi su već u par navrata bili u blokadi. A dug bi samo rastao da se nastavilo sa praksom da se Musliju daje 100+ k€, za koje se unapred znalo da su nepostojeće pare. Pored toga, epizoda Klobučar je valjda jasan pokazatelj koliko smo nesposobnu upravu imali.

 

Dalje, mali iznos novih sponzorstava je verovatno uslovljen činjenicom da igramo samo domaćicu i jadransku.

 

Kako ćemo u EL? Ne znam. I ja sam skeptičan po pitanju šansi da 2017-18 igramo EL. Što se mene tiče, takva obaćanja nije ni trebalo da se daju, nego da se jednostavno kaže, idemo polako, svake godine sve bolje, dok smanjujemo dugove, pravimo dugoročno stabilan klub. No, to verovatno nije očekivanje većeg dela navijača, te sam u manjini.

Link to comment

Bas zato sto se ne moze razdvajati treba realno sagledati da li je taj dug toliko katastrofalan kako se ovde predstavlja. Sa druge strane tog duga stoje sportski rezultati koji vrede mnogo vise od tih 5 miliona evra.

Od tih 5 miliona evra duga prethodna uprava je napravila 3 miliona, a ostavila je 600-700k sponzorski ugovor i bar jednog igraca koji vredi 300-500k. Znaci da je za 15 godina prethodna uprava imala minus od 2 miliona evra i odlicne sportske rezultate.

Ali hajde da se slozimo da je prethodna uprava bila nesposobna. Oni su tako nesposobni 15 godina uspevali da obezbede budzet od 2-3 miliona evra. Covic tvrdi da je obezbedio budzet od 5.6 miliona evra. Koliko su novca obezbedili ljudi iz nove uprave? Ako su obezbedili 3 miliona, od cega ce 2.5 da bude iskorisceno za sanaciju duga, onda im svaka cast. Ali ako im se sanacija duga svodi na pare od NIS-a i donacije clanova uprave, onda ja ne vidim kako ce Partizan za 2-3 sezone da bude kandidat za EL.

Koliko seres, neverovatno. Jebalo te 15 godina. Pricamo o ovom trenutku, o 2015oj godini. Pa prvi je vas Dulo vise puta pominjao da se ne sme ziveti od stare slave i starih rezultata. Danilovic je u poslednjih 5 godina mnogo vise zasrao nego sto je ucinio dobrog. I trebalo je da ode pre bar 2-3 godine. Kako vam to nije jasno stvarno ne razumem.

Link to comment

mislio sam da ću ove sezone da preskočim praćenje kk partizan...a sad jedva čekam 17h i meč sa mega frizurom :)

Zasto jbte :O Pa zar ne vidis kako nam je losa uprava, kako smo izgubili od Metalca, kako nam je dunster trener, a debili na terenu. I svi imaju SNS clanske karte... Nista ne valja, a ti hoces da pratis :(

Link to comment

@ Timmy, blamiraš se bezveze, ovo nije način na koji se diskutuje, očekivao sam više od tebe, ova zadnja dva posta su ti potpuno bezveze, a i neki ranije. Što ne pišeš lepo kao čovek, mani se ovih gluposti i učitavanja.

 

@ pejsi

 

Upravo je moja teza da imamo u vidu oba stanja i sportske rezultate na terenu i dug koji je napravljen. Ja se zalažem da se to ne razdvaja a to je bio moj odgovor Timiju koji je posmatrao samo ovu jednu stranu kao da svet stoji u 2015. i da je ta 2015. godina jedino bitna. Još je rano naravno ali ja od nove uprave očekujem da ona obezbedi neki sponzorski ugovor, ne na nivou NIS-a ali neki koji će omogućiti funkcionisanje kluba na nivou koji zaslužuje jer opet kažem ovo do sada po pitanju finansiranja je neka crkavica koju su sami članovi uneli plus se koriste te pare od NIS-a koje bi svakako bile tu.

Link to comment

Mislim da vecina vas nema ni najblazeg pojma u kakvom je rasulu bio KK Partizan kad je dosla ova uprava. Nisu cak toliko u pitanju ni dugovi koliko je u pitanju to sto je Vujosevic iz kluba prakticno oterao svakog ko nije hteo da mu gladi jaja, a mnogi od njih su bili itekako zasluzni za Partizanovu dugogodisnju dominaciju u srpskoj kosarci.

 

Ova uprava je zavrsila mnogo underground posla koji je morao biti zavrsen da bi uopste nesto moglo da pocne da se iznova pravi. Usle su neke pare za gasenje najvecih pozara (ukljucujuci i za masivnu prvu ratu duga prema Vujosevicu), dosta toga je isplaceno ljudima koji rade u klubu a nisu primali skoro nista godinama, uredjeni su odnosi sa svim znacajnim menadzerima sa kojima je Dule bio u zavadi sto je skinulo pretnju za jos nekoliko BAT-ova koji su bili izvesni, poceli su razgovori o otpisivanju ostatka poreskog duga, vracen je dug ABA ligi da bi Partizan uopste mogao da se takmici u njoj, skrpljen je kakav-takav tim koji moze da igra a ocekuje se jos dva ili tri pojacanja, dobavljeno je i kupljeno brdo nekih stvari koje su nedostajale, tipa medicinske opreme, trening opreme, kompletiran je strucni stab i pratece osoblje, klub radi na tome da vrati poverenje koje je izgubljeno jer tamo tesko da vise iko zna kome se sve duguje i na osnovu cega.

 

Dakle, mnoge stvari su uradjene ali kapiram da navijacima kluba koji je toliko dugo bio dominantan sve to izgleda isuvise malo i isuvise nekonkurentno. Mozda bi neko drugi mogao da uradi vise, mozda neko manje, ali nema smisla pricati da je sve ostalo isto kao sto je i bilo dok je Vujosevic bio u klubu. Nista nije isto, ni za dobro ni za lose, mnogo stvari se promenilo. Jedino je Tosha vecan. :lolol:

Edited by harper
Link to comment

To što pišeš ja mogu da potvrdim, ali po mom mišljenju to je neki preduslov, to bi svako uradio posle DV. DV se na kraju ponašao iracionalno i Danilović je takođe znao da su mu dani odbrojani i samom pojavom bilo koga, bukvalno bilo koga neka bi se vrata otvorila da može da se uradi nešto da klub može da nastavi puko funkcionisanje, jer ovo sada jeste puko funkcionisanje. Nije meni problem da ja gledam Cvetkovića na pleju i Magdevskog kao bekapa ili Andriju kao četvorku što postavlja blokove na piku (to verovatno čovek nikad nije uradio do sad), strategija mene brine.

Link to comment

@Harper

 

Ne znam na koju vecinu mislis, sve sto si rekao pise i na prethodnim stranama. A pisalo se i ranije..

 

Imas jednog forumasa koji ko papagaj ponavlja "sta je uradila nova uprava" i pritom hvali PSD & Dule dvojac kako su vodili klub. I  

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...