Jump to content
IGNORED

KK Partizan 2015/16


Lezilebovich

  

69 members have voted

  1. 1. U novoj sezoni ...

    • Osvajamo sve
    • Uzećemo bar nešto
    • Još veći raspad nego ove sezone
  2. 2. DV I PSD

    • Ostaju obojica
    • DV ostaje PSD odlazi
    • DV odlazi PSD ostaje
    • Odlaze obojica


Recommended Posts

Upravo tako. Tih 5 miliona duga je godisnji budzet nekih klubova u ABA ligi. A sam dug je cist, jer se duguje bankama, drzavi i igracima, za razliku od onih transparentnih™ klubova koji su dugovali fantomskim preduzecima iz Luksemburga, onim iz Srbije bez kancelarija i zaposlenih i slicnim.

A realno, uspeh je nesledjeni kredit od 1.5 miliona evra ne placati 10 godina, pa ga onda reprogramirati na "samo" 2 miliona evra.

Ne vidim što je bitno kome se duguje. A i tih 5 miliona je moglo da bude manje da se, recimo, na vreme prijavilo za reprogram duga po porezu ili da se nisu potpisivali onakvi ugovori sa Klobučarem i Čakarevićem. Na stranu što je dosta igrača oprostilo dugove jer su svesni da nema šanse da dobiju bilo kakve pare.

Link to comment
  • Replies 5.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Timmy

    654

  • Geo

    343

  • Jimmy Kowalski

    244

  • theanswer

    238

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bitno je kome se duguje jer znas da su pare usle u klub i da nije bilo pozajmica™, a te dugove je najlakse vratiti, ili ispregovarati neki reprogram, ili otpis.

Moglo je da se na vreme prijavi za reprogram duga, ali ako se ne varam trazili su se neki uslovi, izmedju ostalog i da racun nije u blokadi za vreme otplate poreskog duga. Sad, koliko je realno da neko ko duguje 5, ili 50 miliona ima racune koji nisu u blokadi je malo diskutabilno, ali svakako je trebalo pokusati.

Uostalom, bas zbog tih stvari je i trebalo menjati upravu, uprkos sportskim uspesima. Ali to nije nikakav izgovor za novu upravu da  obezbedi budzet od celih 270k evra, uz ocekivanje da ce navijaci to videti kao dobar i odgovoran rad.

Ok, ovi pre su uradili neke lose stvari, ali su imali neki kredit na osnovu sportskih uspeha. Ali nemoj da se lazemo da su ovi novi za sad imali neki konkretan potez koji uliva nadu da ce klub stati na noge, jer organizacija kluba na donacijama clanova uprave je besmislena.

Edited by Uskebasi
Link to comment

Igraci nece da dodju, jer im niko ne garantuje da ce klub funkcionisati za dve godine. Oni ne vide da ova uprava radi dobro, da su nasli sponzore, ili bar dobrog trenera.

Inace, najveci dug je nastao kad Danilovic nije bio predsednik, a najvise se duguje igracima koje u klub nije doveo Vujosevic. Kakvi god da su, za vreme njih dvojice je 15 godina budzet bio dobar, igraci kvalitetni, a Partizan u vrhu. A sad kad su dosli ovi sposobni™, cak i uz nasledjenog sponzora ne mogu da namaknu vise od 300k, da bi se sa Tajfunom i Sutjeskom borili da pobegnu sa dna tabele.

:lolol:

Link to comment

Rekao sam ti odmah da su vam ljudi pre mene odgovorili. Vama zlonamernima koji posle 20 dana bacate drvlje i kamenje, dok prethodnu upravu koja nas je unazadila ni blizu tako ne kritikujete, stvarno ne zelim da objasnjavam vidljivo. Mi smo sinoc izgledali duplo bolje nego u prvoj utakmici prosle sezone. A stanje je pre 2 meseca bila na samom dnu. A sad nas evo. Za malo da dobijemo na gostovanju gde su prosle godine samo pojedini uspeli da dobiju. A tek cemo biti tim sa jos jednim pojacanjem, Muricem i Andricem.

Link to comment

Malopre u lokalnoj prodavnici kupujem neke sitnice kad pored mene Aleks Maric. Ja ga pitam otkud tu. On kaze igrali za Zvezdom (zaboravio sam da je to danas bilo). Pitam ga sta ste uradili. On kaze pukli. Prvo poluvreme smo i igrali dobro, ali u drugom smo se raspali. Pitam ga kako mu je dole, on kaze ok, snasao se. Pozelim mu srecu i da nam se jednog dana vrati. On se nasmeje i kaze mozda :)

Link to comment

Rekao sam ti odmah da su vam ljudi pre mene odgovorili.

Nisu odgovorili. Dakle, sta su dobro uradili za ovih par nedelja? Ne kazem da je to dovoljno vremena, ali ti insistiras na tome da su nesto uradili i da ste ti i ljudi™ vec to primetili. Predsednik u Americi, nema novih sponzora, igracki kadar jadan, trener pocetnik, poslovni direktor SNS pijavica... Tu ne vidim nista dobro.

Link to comment

Naravno da je bilo loših ugovora i naravno da je bilo preplaćivanja ali to nisu stvari koje su stvorile dug po meni. U redu preplatiš Čakarevića nekog Klobučara ili Đekića ali isto tako ubodeš dosta puta sa igračem, pa napraviš uspeh, pa onda nekad stvoriš igrača i prodaš ga itd itd. Tako da se to izniveliše dosta.. Ono gde je problem bio jeste u unovčavanju uspeha mada nisam siguran koliko je to u zemlji Srbiji i generalno na Balkanu moguće.. 

 

Sa druge strane reći da nas je prethodna uprava unazadila, ista koja je bila tu tokom najveće dominacije u istoriji naše košarke je neozbiljno. Jel bi ste hteli danas finansijski stabilan klub na nivou recimo Budućnosti ili sve ono što smo imali prethodnih 15 godina? Ne znam, ja bih pre ovo drugo pogotovo što je ovo prvo neizvesno tj bolje reći zavisno od odnosa sa državom. Ono što ja vidim kao promenu u odnosu na prethodno rukovodstvo je odmrzavanje na relaciji sa menadžerima što je možda i najbitnije i za to se ne može kriviti niko osim DV, zatim vidim neku crkavicu koja je u klub uletela po sistemu bravo vi oterali ste DV i ništa više. Trener je najmanji problem. Ja bih pre gledao Džikića jer mislim da je on stručnjak da od ničega napravi nešto a tako nešto nam treba sada i pokazao se kao dobar za dovođenje jeftinih igrača koji pre toga nikad nisu igrali u Evropi ali nije toliki problem ni Pera jer nekog ekstra kvaliteta za budućnost i nemamo u timu. Kao što sam pisao upside je verovatan kod Vanje najviše, ovo sve ostalo je sumnjivo. 

 

Videćemo šta će biti dalje.

Link to comment

Ti pricas o periodu od 15 godina gde je bilo i uspeha i svega. Poenta je da je u junu 2015. godine klub bio na dnu a tu ga je dovela naravno prethodna uprava

Link to comment

Ti pricas o periodu od 15 godina gde je bilo i uspeha i svega. Poenta je da je u junu 2015. godine klub bio na dnu a tu ga je dovela naravno prethodna uprava

 

Pa da li si svestan da se Zvezda ugasila, da se Hemofarm ugasio i da se Radnički KG ugasio? Da nije bilo tih uspeha verovatno bi mi prošli isto kao i ovi klubovi. 

Link to comment

Vidim da polako ali sigurno Vuciceva matra uspesno ulazi medju narod.

Srtpite se ovu godinu, dve, trece ce vam biti bolje... prethodna vlast uprava je ostavila ovakvo stanje itd.

 

Zalosno je gledati sinoc neke igrace kako nose dres mog voljenog kluba, iako to nicim nisu zasluzili.

 

Sto se nije krenula sezona sa nasim klincima? Vise bih tako zeleo da se dizemo iz pepela, bilo bi to daleko postenije.

kakva vuciceva mantra?koji bre narod?uprava nije bila neka,to sigurno.jebe nas pickousti.to stoji i poserem se u njegove klubove i navijace pantere i sve njegove druge opsene.

problem je sto ovi moji nisu napravili dvoranu kad su mogli kao sto je to uradio zeka peka ili mirko bjeka

sto su gradili klub na dujanov kvalitet,na dodjem ti repa iz ugovora jer igras evroligu i imas trening jak i doci ce kinta.kad?pa poosle braate kad nam das ljubav i produzis ugovor i oprostis duugic i platis obestecenje.to je postao jebeni manir!!!!

ne nose  nam koseve sa kalisa,grb je tu,peglamo se za opstanak..ovi nemaci pojma su mi drazi sad nego bilo koja generacija partizana!!kad vidim onog malog koprivicu kako se izvinjava klupi,kad matori vitkovac daje primer i kako se raduju za svaki kos,to mi daje nadu da cemo opstati u ovo zlo doba.

dujan treba da podrzi ovaj tim i trenera javno!!kao i onaj kucac preko sabonisa!!

Link to comment

Pa da li si svestan da se Zvezda ugasila, da se Hemofarm ugasio i da se Radnički KG ugasio? Da nije bilo tih uspeha verovatno bi mi prošli isto kao i ovi klubovi. 

Ne razumem sta hoces da dokazes. To sto su dobro radili u nekom periodu ih ovlastilo da vode klub dozivotno? 

 

Danilovic je bio dobar predsednik u jednom vremenu gde nam je trebalo to sto je on uradio. Idelano je bilo da se povukao posle Pariza i prepustio vodjenje nekome ko zna sta znaci marketing. I ne mogu da verujem da posle svega poslednjih godina vi oplakujete tu upravu. Jebo vas bob, jel vi navijate za Partizan ili za pojedince ko god oni bili

Link to comment

Ne razumem sta hoces da dokazes. To sto su dobro radili u nekom periodu ih ovlastilo da vode klub dozivotno? 

 

Danilovic je bio dobar predsednik u jednom vremenu gde nam je trebalo to sto je on uradio. Idelano je bilo da se povukao posle Pariza i prepustio vodjenje nekome ko zna sta znaci marketing. I ne mogu da verujem da posle svega poslednjih godina vi oplakujete tu upravu. Jebo vas bob, jel vi navijate za Partizan ili za pojedince ko god oni bili

 

Jadno ti je kao prvo ovo prozivanje dal ja ili ostali koji se sa tobom ne slažu uopšte navijamo za Partizan. Pogotovo kada se ima u vidu tvoje pisanje dok je dvojac bio tu. 

 

Kako šta hoću da dokažem? Hoću da ti dokažem da su se svi košarkaški klubovi koji su iole nešto značili tokom tih 15god ugasili. Ne postoje više. To govori o ambijentu u Srbiji. I generalno u regionu pogledaj kako stoje ostali klubovi Cibona, Split, Zadar, da ne pričam sad o Bosni i ostalima. Očigledno je da klub sa nekim pristojnim budžetom i konkurentan za najviši evropski nivo u ovom trenutku može da se ima u ovom delu Evrope samo ako je klub privatan potpuno kao Cedevita ili ako ima ogromnu podršku države kao što je Zvezda. Potpuno je jasno da para ima samo od države i njenih satelita i da bez političkih veza nije moguće ostvariti ništa specijalno i sa tog aspekta PSD-u idu kritike što se nije slizao sa naprednjacima kao što je bio dobar sa demokratama i socijalistima.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...