Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

1 minute ago, Time Crisis said:

 

Stvarno. Ne znam ko ti drma kavez

 

 

mislite da ne smem da reagujem kada neko napiše kolosalnu ..... da je privremeni i stalni boravak isto.

 

pa ovo ti je migrantski forum, izvoli pa pitaj ljude koji žive preko granice da ti objasne, nisam plaćen za to.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
2 minutes ago, Eleniko said:

 

pa ovo ti je migrantski forum, izvoli pa pitaj ljude koji žive preko granice da ti objasne, nisam plaćen za to.

 

Zašto bih pitao ljude preko granice? Pričao sam o Srbiji.

  • -1 2
Link to comment

u srbiji pogotovo. 

 

nemačka i druge EU zemlje su pravne države, ovde je vulin u funkciji ministra policije itekako maltretirao ljude sa privremenim boravkom i nekima ukidao produženje.

 

ne samo ove ruse nedavno nego i ranije.

 

sa trajnim boravkom si barem miran oko toga jer država nema mehanizam opoziva sem ako nisi ušao u duboke antidržavne /šta god to značilo/ aktivnosti.

 

srbija je jeziva zemlja po pitanju red tapea za strance koji nisu deo državnih šema kao što je ovaj uvoz fizičke radne snage za potrebe mešanja maltera i upravljanja betonjerom na SNS gradilištima.

 

 

 

Link to comment
2 minutes ago, Eleniko said:

u srbiji pogotovo. 

 

nemačka i druge EU zemlje su pravne države, ovde je vulin u funkciji ministra policije itekako maltretirao ljude sa privremenim boravkom i nekima ukidao produženje.

 

ne samo ove ruse nedavno nego i ranije.

 

sa trajnim boravkom si barem miran oko toga jer država nema mehanizam opoziva sem ako nisi ušao u duboke antidržavne /šta god to značilo/ aktivnosti.

 

 

Država može svašta da radi i onima koji imaju državljanstvo ako hoće, to je sasvim neka druga priča. Ja sam mislio na obične ljude i dalje to tvrdim.

  • +1 1
  • -1 2
Link to comment
13 minutes ago, Eleniko said:

u srbiji pogotovo. 

 

nemačka i druge EU zemlje su pravne države, ovde je vulin u funkciji ministra policije itekako maltretirao ljude sa privremenim boravkom i nekima ukidao produženje.

 

ne samo ove ruse nedavno nego i ranije.

 

sa trajnim boravkom si barem miran oko toga jer država nema mehanizam opoziva sem ako nisi ušao u duboke antidržavne /šta god to značilo/ aktivnosti.

 

srbija je jeziva zemlja po pitanju red tapea za strance koji nisu deo državnih šema kao što je ovaj uvoz fizičke radne snage za potrebe mešanja maltera i upravljanja betonjerom na SNS gradilištima.

 

 

 

Fasciniran sam Reditovskom samouvernoscu sa kojom si ispalio netačnu informaciju, koja pri tome, može sasvim jednostavno da se proveri prostim čitanjem Zakona o strancima.  

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
3 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Fasciniran sam Reditovskom samouvernoscu sa kojom si ispalio netačnu informaciju, koja pri tome, može sasvim jednostavno da se proveri prostim čitanjem Zakona o strancima.  

 

 

ti si pravnik, ja radim sa korisnicima zakona o strancima /koji se primenjuje u praksi samo kada je drugačije nemoguće/

 

reci mi šta sam netačno ispalio, pa ću priznati ako sam pogrešio ili ti osporiti validnost tvog stava.

 

 

Link to comment
3 hours ago, dillinger said:

I treba im, sto da ne, omoguciti da uvezu I cistacice, I varioce I gradjevince a u buducnosti sto da ne I inzenjere. Jer je, ma sta ti mislio, ponuda ovde vrlo mala I losa. O starosti radne snage da ne govorimo, nema vise firme koja nije angazovala bar nekog penzionera na ugovor.

Kod nas je osnovni problem sto su uslovi rada mizerni, jer ih decenijama diktiraju usemirani mediokriteti. Iz toga i uzasne korupcije proistice to da sada imamo deficit svih ljudi koji iole znaju nesto da rade. Zbog toga sada posle "ako ti neces pokupicu sa ulice prvog koji hoce" imamo da vise nema nikoga na ulici.

 

To stanje svakako nece resiti uvodjenje u pricu jos vecih mucenika nego sto smo mi trenutno, jer i ti isti mucenici posle odredjenog vremena vide koliko je sati, pa produze dalje. Mozda im je IQ nizi, ali ne toliko da trpe domace bolide na koje smo se mi ostali navikli.

 

Ovo provereno pricam iz prve ruke. Svi ljudi koji su kod nas bili na radu po ovom osnovu su nestali. Od njih sest ostao jedan. Iako im je firma resila sve - smestaj, dozvole, hranu...Imali vecu platu nego nasi ljudi pre toga kada se sve racuna.

 

Isparili ljudi.

Link to comment
4 minutes ago, Eleniko said:

 

 

ti si pravnik, ja radim sa korisnicima zakona o strancima /koji se primenjuje u praksi samo kada je drugačije nemoguće/

 

reci mi šta sam netačno ispalio, pa ću priznati ako sam pogrešio ili ti osporiti validnost tvog stava.

 

 

Uvek može da se ukine dozvola za boravak - i stalna i privremena.

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Uvek može da se ukine dozvola za boravak - i stalna i privremena.

 

tim gore - a inače sam i napisao da se u praksi stalni boravak može poništiti u praksi

 

samo se to radi za slučajeve koji su okarakterisani kao anti-državni a ne domaćicama udatim za naše građane

 

ako znaš drugi primer izvoli, zanima me da čujem

 

pošto je rad policije za strance poseban oblik državnog kriminala

 

 

Link to comment

Ti si napisao da stalni boravak daje neku dodatnu sigurnost. Ne daje ukoliko hoće da te izbace. Ako neće, razlika je samo u cimanju. 
 

Moja iskustva sa upravom za strance su pozitivna, ali to su sve bili neki obicni ljudi koji su regularno ulazili i dobijali papire u nekim redovnim situacijama. 

  • +1 1
Link to comment
13 minutes ago, Eleniko said:

 

tim gore - a inače sam i napisao da se u praksi stalni boravak može poništiti u praksi

 

samo se to radi za slučajeve koji su okarakterisani kao anti-državni a ne domaćicama udatim za naše građane

 

ako znaš drugi primer izvoli, zanima me da čujem

 

 

Nisam siguran da uopšte znaš šta si pisao

Link to comment

pa to je hipotetička situacija hamlete, inače mi moraš navesti jednog ekonomskog migranta kome su dali trajni boravak koga su nameračili da proteraju. i uopšte da mi navedeš konkretne primere izbacivanja ljudi sa trajnim boravkom. ja za to ne znam. proteruju ljude sa boravkom na godinu dana, ruse, kurde, itd.

 

inače pišem iz ličnog iskustva.

 

moja supruga je preživela torturu uprave za strance u periodu 99-00 kada je svakog ponedeljka morala da ide i čeka u redu da bi dobila privremenu dozvolu za boravak na 7 dana. 

 

5.10.2000 je dobila dozvolu na godinu dana. 

 

posle 5 godina je dobila trajni boravak.

 

nikada joj nije bilo osporeno iako je kao strani novinar bila hapšena na kosovu 1998. u međuvremenu je prestala taj posao i postala obična službenica.

 

i mirna je.

 

trajni boravak u srbiji - zemlji dubioznog prava - daje itekakav mir i sigurnost.

Edited by Eleniko
  • +1 1
Link to comment

što se tiče uprave za strance, pretpostavljam da si zastupao firme koje uvoze radnu snagu.

 

da si zastupao izbeglicu migrantkinju koja je legalno ušla u srbiju /sa pasošem/, potom odbijena u azilnoj proceduri uz isleđivanje za potrebe tajne službe njene matične države uz klasično zlostavljanje, pa na jedvite jade i potezanje najviših veza u državi obezbeđena radna viza..... ne bih o toj vrsti neljudi donosio pozitivne zaključke. 

  • +1 1
Link to comment
Just now, Eleniko said:

pa to je hipotetička situacija hamlete, inače mi moraš navesti jednog ekonomskog migranta koga su nameračili da proteraju. i uopšte da mi navedeš konkretne primere izbacivanja ljudi sa trajnim boravkom. ja za to ne znam. proteruju ljude sa boravkom na godinu dana, ruse, kurde, itd.

 

inače pišem iz ličnog iskustva.

 

moja supruga je preživela torturu uprave za strance u periodu 99-00 kada je svakog ponedeljka morala da ide i čeka u redu da bi dobila privremenu dozvolu za boravak na 7 dana. 

 

5.10.2000 je dobila dozvolu na godinu dana. 

 

posle 5 godina je dobila trajni boravak.

 

nikada joj nije bilo osporeno iako je kao strani novinar bila hapšena na kosovu 1998. u međuvremenu je prestala taj posao i postala obična službenica.

 

i mirna je.

 

trajni boravak u srbiji - zemlji dubioznog prava - daje itekakav mir i sigurnost.

Da bi dobio trajno nastanjenje, morao si da dobiješ 5 godina trajnog boravka. Sad je smanjeno valjda na 3. 
 

Koga hoće da izbace, izbacice ga dok je na privremenom, neće mu ni dati da dodje do stalnog. 
 

Sada se privremeni odobravao do  1

godiinu obično, a produžili su i do 3

da može.  
 

Mislim da usporedba sa krajem devedestih nije bas realna 

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, Eleniko said:

što se tiče uprave za strance, pretpostavljam da si zastupao firme koje uvoze radnu snagu.

 

da si zastupao izbeglicu migrantkinju koja je legalno ušla u srbiju /sa pasošem/, potom odbijena u azilnoj proceduri uz isleđivanje za potrebe tajne službe njene matične države uz klasično zlostavljanje, pa na jedvite jade i potezanje najviših veza u državi obezbeđena radna viza..... ne bih o toj vrsti neljudi donosio pozitivne zaključke. 

Ne. Zastupao sam ljude koji su se ovde useljavali sami. Malezijci, Kanadjanin…

 

Nisam se bavio tom vrstom migranata, zato sam se i ogradio. 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...