Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

https://n1info.rs/vesti/grupa-migranata-nozem-napala-posetioce-kafica-u-pirotu-policija-sprecila-veci-incident/

 

Grupa migranata noževima je napala posetioce kafića "Rojal" u centru Pirota, potvrđeno je u Policijskoj upravi Pirot.

 

Pripadnici Policijske uprave Pirot, pogranične policije i Žandarmerije uhapsili su u subotu kod Pirota grupu migranata koja je napadala druge migrante i pljačkala ih otimajući im sve dragocenosti.

 

Policija je pretresom terena i tokom hapšenja zaplenila tri automatske puške i dva pištolja.

Link to comment

Nadrealan tekst

 

https://birn.rs/rat-krijumcarskih-bandi-na-severu-srbije/

 

Quote

„Ovo se ne dešava nigde drugde na Balkanskoj ruti – samo u Srbiji je ovako, da krijumčari pucaju iz kalašnjikova“, sa čuđenjem je u februaru ove godine izjavio za BIRN jedan krijumčar iz Sirije.

 

Quote

Avganistanski krijumčari kontrolišu teritoriju severno od Subotice – prostor Radanovačke šume i Palića – i više od godinu dana vode borbu za prevlast.

 

Quote

Sirijski krijumčari i dalje drže važan deo tržišta, ali mnogi od njih plaćaju reket Avganistancima ili Marokancima koji kontrolišu „žicu“. Prevashodno su stacionirani u Somboru, a imaju snažno prisustvo i u migrantskim centrima u Somboru i Subotici, ističu izvori BIRN-a.

 

Quote

Albanski kriminalci više od decenije deluju na severu Srbije, prevashodno u Subotici. Bave se krijumčarenjem narkotika, oružja i ljudi – uglavnom kosovskih Albanaca koji godinama nisu mogli da uđu u EU, ali i Turaka i ljudi drugih nacionalnosti.

 

Quote

Ipak, i nakon toga, u šumama severno od Subotice redovno odjekuje pucnjava.

„Živim u blizini Makove sedmice“, govori nam jedan stanovnik. „Prozor mi je otvoren i stalno čujem pucnjavu, čak i u dva sata ujutro.”

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Postaje već redovna akcija, od Kikinde do Subotice, nekoliko stotina migranata, više komada automatskih pušaka, sredstva veze. 

Nikome ne smeta... Malo je opasno otići do Lidla po parizer ali i jedni i drugi misle da stanovnici prećutno trebaju prihvatiti taj rizik. 

  • +1 1
Link to comment
On 4. 9. 2023. at 14:05, Zaboravan said:

Ovo me seća na sfrj akciju imaš kuću vrati stan. 

Lepo™ je videti sns i woke imaju istu agendu. 

 

 

Znachi bice ono Hellino, dace EU neku paricu Ljiljani i kome josh treba, a oni ce 'skucavati' migrante po Srbiji. ok.

Link to comment
8 minutes ago, Mel said:

 

Znachi bice ono Hellino, dace EU neku paricu Ljiljani i kome josh treba, a oni ce 'skucavati' migrante po Srbiji. ok.

Ako imaš vremena pogledaj, mislim da u jednom delu ima gde kažu prihavtili smo obavezu/novac za njih (migrante). 

 

  • -1 1
Link to comment

Naravno Evropi™ je dozvoljeno da ima Levitijan na državnom proračunu™. 

Jbg naše nvo osuđene da se bave grafitima i objašnjavanjem deci od tri godine šta je to vojska, Kosovo a ne ovako da im upadne sekira u med. 

 

Link to comment

Svaka čast građanima sa snimka.

 

Ova naša govna sede i blenu u njih, lažu i izmišljaju, umesto da usvoje poneku komšijsku metodu, pa da ovima ne padne na pamet da podigu glas, a kamoli da pucaju po njivama i izletištima.

  • +1 4
  • -1 1
Link to comment
On 26. 6. 2023. at 21:45, napadaj said:

 

zivim nedaleko od velike sume i svakih par dana se cuju rafali. moji drugari zive na makovoj sedmici i doselili su se tamo bas malo pre sto je bio onaj masakr od valjda prosle godine, kada je bio prijavljen 1 mrtav covek umesto istinitih 10+ koliko ih je stvarno bilo.

pre oko nedelju dana je bila pucnjava u sred dana na parking lidla.

  • +1 2
Link to comment
18 minutes ago, 189- said:

 

zivim nedaleko od velike sume i svakih par dana se cuju rafali. moji drugari zive na makovoj sedmici i doselili su se tamo bas malo pre sto je bio onaj masakr od valjda prosle godine, kada je bio prijavljen 1 mrtav covek umesto istinitih 10+ koliko ih je stvarno bilo.

pre oko nedelju dana je bila pucnjava u sred dana na parking lidla.

Lidl, 1 mrtav.

Ali sad da ne talasamo, nije vreme... 

  • -1 1
Link to comment

A zašto građani plaćaju porez, u Srbiji?

 

Mislim, građani su pravo sile preneli na državu i državi plaćaju porez da ih štiti, zar ne? Ako postoji rizik od nekih naoružanih bandi, a država ne čini ništa, kako se to uklapa sa tim dogovorom? Da li bi građani, da uzmu silu u ruke, da bi se branili, bili procesuirani od strane države? A zašto naoružane bande nisu procesuirane? Ko profitira od tih bandi? Kakav je odnos tih bandi sa predstavnicima države?

 

Da li ima novinara u SRbiji koji (smeju da) pišu o svemu ovome?

 

 

  • -1 1
Link to comment
8 minutes ago, radisa said:

A zašto građani plaćaju porez, u Srbiji?

 

Mislim, građani su pravo sile preneli na državu i državi plaćaju porez da ih štiti, zar ne? Ako postoji rizik od nekih naoružanih bandi, a država ne čini ništa, kako se to uklapa sa tim dogovorom? Da li bi građani, da uzmu silu u ruke, da bi se branili, bili procesuirani od strane države? A zašto naoružane bande nisu procesuirane? Ko profitira od tih bandi? Kakav je odnos tih bandi sa predstavnicima države?

 

Da li ima novinara u SRbiji koji (smeju da) pišu o svemu ovome?

 

 

To kažem(o). 

Apsolutno niko, nema novinara, nema nvo, nema opozicije. 

1 sloga i jedinstvo koje nije viđeno u Srbiji.

Zašto, pa neko bi mogao da zavrne slavinu, barem ja tako mislim. 

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment
Just now, Zaboravan said:

To kažem(o). 

Apsolutno niko, nema novinara, nema nvo, nema opozicije. 

1 sloga i jedinstvo koje nije viđeno u Srbiji.

Zašto, pa neko bi mogao da zavrne slavinu, barem ja tako mislim. 

Da li je to država Srbija izgubila suverenitet na još nekom delu teritorije? Po koju cenu?

 

Drugo, i ti zavrtači slavine, šta njih briga za bande? Ja ne govorim o ljudima koji bi da emigriraju, govorim o naoružanim nbanditima, koji se suštinski bave trgovinom ljudima... Zašto bi EU ili USA podržavala trgovinu ljdima...

 

Meni to nema smisla...

  • -1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...