Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

12 minutes ago, radisa said:

 Zašto bi EU ili USA podržavala trgovinu ljdima...

 

Meni to nema smisla...

 

Da, uopšte se time nisu bavili od nastanka civilizacije do pre stotinak godina.

  • +1 2
  • Haha 3
Link to comment
9 minutes ago, radisa said:

Da li je to država Srbija izgubila suverenitet na još nekom delu teritorije? Po koju cenu?

 

Drugo, i ti zavrtači slavine, šta njih briga za bande? Ja ne govorim o ljudima koji bi da emigriraju, govorim o naoružanim nbanditima, koji se suštinski bave trgovinom ljudima... Zašto bi EU ili USA podržavala trgovinu ljdima...

 

Meni to nema smisla...

Ima smisla, ne sme se kvariti narativ i agenda o migrantima, moraju biti samo lepe ljudske priče. Samo humanizam, samo welcome. Nema prigovora, nema talasanja.

  • +1 3
  • -1 1
Link to comment

možda grešim jer nisam pratio ovu temu ovde ali deluje da se oglašavaju ljudi pali s marsa. BIRN je onoliko pisao o vezi između države i protoka migranata kroz srbiju, ima na desetine članaka o tome. većinu je potpisao saša dragojlo, vrhunski uratci istraživačkog novinarstva.

  • -1 2
Link to comment
4 minutes ago, Eleniko said:

možda grešim jer nisam pratio ovu temu ovde ali deluje da se oglašavaju ljudi pali s marsa. BIRN je onoliko pisao o vezi između države i protoka migranata kroz srbiju, ima na desetine članaka o tome. većinu je potpisao saša dragojlo, vrhunski uratci istraživačkog novinarstva.

Ne nego se ti praviš naivan.

Dok je tema veza države i "protok migranata"  onda je ok, ali kada krene puškaranje, ubistva, ugrožavanje građana Srbije niko ni reč.

Jača™ tema je šta su pevali košarkaši na balkonu nego da na severu se šetaju horde bandita naoružane automatskim oružjem. 

  • +1 5
  • -1 1
Link to comment
34 minutes ago, JozoMujica said:

 

Da, uopšte se time nisu bavili od nastanka civilizacije do pre stotinak godina.

U ovom konkretnom slučaju, kakvu korist imaju?

 

I još bolje, kakvu korist ima država Srbija? Ili nema država, samo neki od predstavnika vlasti?

Edited by radisa
Link to comment
31 minutes ago, Zaboravan said:

Ne nego se ti praviš naivan.

Dok je tema veza države i "protok migranata"  onda je ok, ali kada krene puškaranje, ubistva, ugrožavanje građana Srbije niko ni reč.

Jača™ tema je šta su pevali košarkaši na balkonu nego da na severu se šetaju horde bandita naoružane automatskim oružjem. 

 

 

ne, ja se bavim činjenicama a ti pišeš neargumentovane stvari jer si besan što ne možeš da kupiš parizer a možda imaš i neki drugi problem sa izbeglicama i migrantima koji je veći od ulaska u subotički LIDL. kažeš gde su mediji gde su novinari, ja ti dam podatke da nađeš sve što ti treba na tu temu da ne ispadaš lejmer sa dubioznim stavovima na granici antimigrantske generalizacije.

 

sa tim nemam šta da polemišem, tvoja čorba tvoja kašika, ali zbog ponekog člana koje zanima forum, ostavljam link na tekst u kome je SVE objašnjeno, za više guglajte saša dragojlo

 

https://birn.rs/krijumcar-prevodilac-i-major-deki-tvrdnje-o-kriminalu-uz-policijsku-pomoc/

 

 

Edited by Eleniko
Link to comment
10 minutes ago, Eleniko said:

 

 

ne, ja se bavim činjenicama a ti pišeš neargumentovane stvari jer si besan što ne možeš da kupiš parizer a možda imaš i neki drugi problem sa izbeglicama i migrantima koji je veći od ulaska u subotički LIDL. kažeš gde su mediji gde su novinari, ja ti dam podatke da nađeš sve što ti treba na tu temu da ne ispadaš lejmer sa dubioznim stavovima na granici antimigrantske generalizacije.

 

sa tim nemam šta da polemišem, tvoja čorba tvoja kašika, ali zbog ponekog člana koje zanima forum, ostavljam link na tekst u kome je SVE objašnjeno, za više guglajte saša dragojlo

 

https://birn.rs/krijumcar-prevodilac-i-major-deki-tvrdnje-o-kriminalu-uz-policijsku-pomoc/

 

 

@radisa

Vidiš, to je to, odmah se ubaci parizer, da imam neki drugi "veći" problem s migrantima, da je SVE već rečeno 2022. :lolol: te više nema šta da se pita, piše i raspravlja.

A ko se usudi taj je sendvičar, nacoš i sl. 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Zaboravan said:

To kažem(o). 

Apsolutno niko, nema novinara, nema nvo, nema opozicije. 

1 sloga i jedinstvo koje nije viđeno u Srbiji.

Zašto, pa neko bi mogao da zavrne slavinu, barem ja tako mislim. 

 

BIRN je pisao.

Zavetnici i dveri o tome pricaju samo sto niko njih ne prenosi kada to pricaju.

 

 

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Time Crisis said:

 

Džabe i da pišu kad nema ko da čita

Pa dobtro, ali kako nijedan medij sa značajnijom pokrivenošću ovo ne prenosi? BIRN je super, ali da li 1% ljudi u srbiji i zna šta je BIRN?

 

I sad ste se uhvatili medija, a to je skretanje sa teme, a pravo pitanje je zašto te bande nisu locirane i neutralisane od strane države?

  • +1 3
Link to comment

Sasvim nebitni tekstovi iz ugla građana Subotice. Policija treba da ih razoruža i drži pod kontrolom, da im ne padnu na pamet bilo kakve gluposti, a oko prebacivanja preko granice neka rade šta hoće, ionako svi i treba da odu na zapad.

  • +1 4
Link to comment
Just now, napadaj said:

Sasvim nebitni tekstovi iz ugla građana Subotice. Policija treba da ih razoruža i drži pod kontrolom, da im ne padnu na pamet bilo kakve gluposti, a oko prebacivanja preko granice neka rade šta hoće, ionako svi i treba da odu na zapad.

Bukvalno to...

Link to comment

Jednom su se raspisali kada je u kampu ispaljen hitac u vazduh da bi se sprečio masovan sukob. 

To je bila drama (u medijima) pa se detaljisalo kako to može da li su migranti ugroženi u Srbiji, zlostavljani... No brzo su uvideli da će priča otići u pogrešnom™ smeru pa se završilo. 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...