Jump to content
IGNORED

Mađarski zid: izbeglice sa Bliskog istoka i iz Afrike u Srbiji i regionu


zmanic

Recommended Posts

12 minutes ago, napadaj said:

Sasvim nebitni tekstovi iz ugla građana Subotice. Policija treba da ih razoruža i drži pod kontrolom, da im ne padnu na pamet bilo kakve gluposti, a oko prebacivanja preko granice neka rade šta hoće, ionako svi i treba da odu na zapad.

Ne sme tu više ništa da se kaže, prošle godine je birn završio istragu. :sleep:

Jasno je šta država treba da uradi. Ako neće ili ne može onda bi trebalo da barem glas digne druga strana kao što diže za svako sranje koje trpimo ali eto... 

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Jeremija said:

Interesantna je evolucija ove teme na forumu, od "Madjari fašisti maltretiraju jadne izbeglice", pa do ovoga što imamo sada...

 

nije neka evolucija - samo su prešli granicu na ovu našu stranu

Link to comment
Just now, Jeremija said:

Interesantna je evolucija ove teme na forumu, od "Madjari fašisti maltretiraju jadne izbeglice", pa do ovoga što imamo sada...

Pa jde ovako, ja ovo pišem sve baš da nebi bilo maltretiranja izbeglica...

 

Tj. ako su neke bande tamo preuzele priču, a prema istraživanju BIRNA jesu, i to u sprezi sa državom, šta bi se sledeće moglo desiti?

 

Na primer, pošto meštani tih sela i gradova nemaju zaštitu države i osećaju se ugroženim (bitno je ovo da se osećaju, možda oni i nisu stvarno ugroženi, ali oni se osećaju tako), mogli  bi da malo uzmu lovačke puške i u stilu severnih suseda organizuju lov... Šta misliš, ko će u toj priči najviše najebati, momci sa kalašima, lovci ili transportovane izbeglice... E u tome je problem, kada se nešto ne zaustavi na vreme, krenuće eskalaciju koju niko neće moći da zaustavi i najebaće gomila nevinog sveta na svim stranama...

 

ALi, ne o tome ne treba da pišemo, jer...? Nije mi jasno...

  • +1 5
Link to comment
1 minute ago, radisa said:

Pa jde ovako, ja ovo pišem sve baš da nebi bilo maltretiranja izbeglica...

 

Tj. ako su neke bande tamo preuzele priču, a prema istraživanju BIRNA jesu, i to u sprezi sa državom, šta bi se sledeće moglo desiti?

 

Na primer, pošto meštani tih sela i gradova nemaju zaštitu države i osećaju se ugroženim (bitno je ovo da se osećaju, možda oni i nisu stvarno ugroženi, ali oni se osećaju tako), mogli  bi da malo uzmu lovačke puške i u stilu severnih suseda organizuju lov... Šta misliš, ko će u toj priči najviše najebati, momci sa kalašima, lovci ili transportovane izbeglice... E u tome je problem, kada se nešto ne zaustavi na vreme, krenuće eskalaciju koju niko neće moći da zaustavi i najebaće gomila nevinog sveta na svim stranama...

 

ALi, ne o tome ne treba da pišemo, jer...? Nije mi jasno...

 

Zašto da ne pišeš? Svako bi trebalo da ima pravo da piše šta god hoće, barem ovde na forumu.

 

 

Ali je činjenica da se problem drugačije percipira kad iz tudjeg predje u domaće dvorište.

Link to comment
Just now, Jeremija said:

 

Zašto da ne pišeš? Svako bi trebalo da ima pravo da piše šta god hoće, barem ovde na forumu.

 

 

Ali je činjenica da se problem drugačije percipira kad iz tudjeg predje u domaće dvorište.

Jesi odgledao video šta ljudi pričaju?

 

Tako nije bilo pre 3 godine... Sad je drugačije....

  • +1 1
Link to comment

Govori se isključivo o tome da su naoružani i da pucaju jedni na druge, čak i u centru grada, da nose noževe i tako redom. Ovde ih niko nije tukao i maltretirao kada su krenuli da dolaze, sami su govorili da su ovde mnogo bolje tretirani nego u Bugarskoj, Mađarskoj i Hrvatskoj i naravno da je bilo normalno da im se dozvoli da prođu bez maltretiranja. Najviše su pljuvani taksisti koji su ih varali i vozili za ogromne pare, a ostavljali u Valjevu i gde već.

 

Problem koji sada postoji nije u tome što se migranti nalaze u Srbiji, nego u tome što se dešavaju oružani sukobi i što niko ne štiti domaće građane od toga. Pitanje je dana kada će neko od Subotičana da nastrada.

  • +1 3
Link to comment
Just now, Jeremija said:

 

Mislim da nemam dovoljno informacija da odgovorim na takvo pitanje.

Ljudi na vidu pričaju o tome da imaju oružije, brinu se... Meni je ovo nacrtana nesreća u narednih par meseci, ako se ne reši ubrzo... ALi, dobro, možda ja prebrzo donosim zaključak, ali ako neko dete pogine slučajno (a moglo se desiti, opisuje čovek kako je metak zalutao u školsko dvorište), misliš da se neće ljudi organizovati i krenuti da pucaju?

 

Menin je policija najsmešniaj sa tim da oni ne mogu ništa? Pa koji su oni kurac u ovoj državi?

Link to comment
2 minutes ago, radisa said:

Ljudi na vidu pričaju o tome da imaju oružije, brinu se... Meni je ovo nacrtana nesreća u narednih par meseci, ako se ne reši ubrzo... ALi, dobro, možda ja prebrzo donosim zaključak, ali ako neko dete pogine slučajno (a moglo se desiti, opisuje čovek kako je metak zalutao u školsko dvorište), misliš da se neće ljudi organizovati i krenuti da pucaju?

 

Menin je policija najsmešniaj sa tim da oni ne mogu ništa? Pa koji su oni kurac u ovoj državi?

 

 

Da imamo normalnu službu bezbednosti, ne bi morali ni da razgovaramo ovome. Znajući nas, biće neki veći incident, pa će onda država biti primorana da reguliše stvari, nespretno i na brzinu.

Edited by Jeremija
Link to comment
9 minutes ago, napadaj said:

Govori se isključivo o tome da su naoružani i da pucaju jedni na druge, čak i u centru grada, da nose noževe i tako redom. Ovde ih niko nije tukao i maltretirao kada su krenuli da dolaze, sami su govorili da su ovde mnogo bolje tretirani nego u Bugarskoj, Mađarskoj i Hrvatskoj i naravno da je bilo normalno da im se dozvoli da prođu bez maltretiranja. Najviše su pljuvani taksisti koji su ih varali i vozili za ogromne pare, a ostavljali u Valjevu i gde već.

 

Problem koji sada postoji nije u tome što se migranti nalaze u Srbiji, nego u tome što se dešavaju oružani sukobi i što niko ne štiti domaće građane od toga. Pitanje je dana kada će neko od Subotičana da nastrada.

Možda se pre desi na istoku. 

Ali to tamo tek se ništa ne pokriva. 

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, radisa said:

Ljudi na vidu pričaju o tome da imaju oružije, brinu se... Meni je ovo nacrtana nesreća u narednih par meseci, ako se ne reši ubrzo... ALi, dobro, možda ja prebrzo donosim zaključak, ali ako neko dete pogine slučajno (a moglo se desiti, opisuje čovek kako je metak zalutao u školsko dvorište), misliš da se neće ljudi organizovati i krenuti da pucaju?

 

Menin je policija najsmešniaj sa tim da oni ne mogu ništa? Pa koji su oni kurac u ovoj državi?

 

Pa bila je akcija pre neki dan:

 

https://www.euronews.rs/srbija/aktuelno/99325/velika-akcija-policije-posle-pucnjave-u-subotici-otkriveno-370-iregularnih-migranata-prevoze-se-u-prihvatne-centre/vest

 

Pronašli su neke ljude i neko oružje što bi reko Neša

Link to comment

ovo je posao za žandarmeriju ali avaj oni su na jugu, suviše je rizično da se dislociraju 500km severnije da izlome nestašne migrante, možda probati sa kobrama ili 72 brigadom ali oni nisu policija i ko zna kako bi rešavali nastalu situaciju

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...