Jump to content
IGNORED

Budućnost ishrane mesom


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 659
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Krošek

    70

  • belch

    61

  • boshoku

    56

  • FERNOUX H

    55

Top Posters In This Topic

Posted Images

što si postavio taj link?

 

 

Kako onda zive sve duze?

 

 

Zbog bolje medicine. Ranije se mnogo umiralo zbog mnogih sada iskorenjenih bolesti.

Link to comment

ne, nego zato što tako kažu lekari.

 

trebaju ti proteini, ugljeni hidrati, cink, jod, B12, omega3 masne kiseline, gvozdje, kalcijum, i vitamin D. laktovegetarijanska ishrana sadrži sve ovo, ukoliko se jede jodirana so. ovo nije neko tajno znanje, nego nešto što ti kažu vrlo konzervativni lekari, recimo klinika Mejo, koja ima svoje smernice za vegetarijance i vegane, i koja navodi da su veganima zaista potrebni suplementi, pre svega B12.

 

način na koji razgovaraš je izuzetno iritantan.

Evo pricam sa drugovima lekarima, endokrinolozima upravo (kazu mi da sa vegetarijancima uopste ne polemisu), a kuma iz Amerike mi radi na klinici Mejo koju si pomenuo pa cu bas i nju da pitam kad dodje.

 

Treba najpre da znas da "zdrava ishrana" sa namirnicama koje si naveo podrazumeva samo odrzavanje organizma u zivotu. Pojedinac moze ziveti tako (ako je bogati amerikanac koji jedini moze da ima svu potrebnu suplementaciju i stalni lekarski nadzor), ali sasvim drugacije posledice bi bile kada bi se to primenilo na drustvo - odrzavanje organizma u zivotu ne znaci i da ce ljudi biti uhranjeni, razvijeni, naprotiv. Sasvim drugo i mnogo bitnije pitanje je da li ce to ikada biti prihvaceno u drustvu i na koji nacin - nece, nikad.

Edited by FERNOUX H
Link to comment

 

ok, hvala, to sam propustio, tek je ta tema nezgodna, što se bolje hranimo, gore se hranimo, najzdraviji bi bili kao polugladni u Japanu

 

mnogo me nerviraju razna palamuđenja oko zdravstvenog sistema, ne smemo da dajemo antibiotike da ne bi razvili rezistentne sojeve, jok kaži iskreno, ne smemo zato što košta, rezistenciju razvijaju doze koje dobijamo kroz mesnu ishranu

 

bolje da ne pišem na ovu temu, sam sam sebi dosadan

Edited by Braća Strugacki
Link to comment

Evo pricam sa drugovima lekarima, endokrinolozima upravo (kazu mi da sa vegetarijancima uopste ne polemisu), a kuma iz Amerike mi radi na klinici Mejo koju si pomenuo pa cu bas i nju da pitam kad dodje.

 

Treba najpre da znas da "zdrava ishrana" sa namirnicama koje si naveo podrazumeva samo odrzavanje organizma u zivotu. Pojedinac moze ziveti tako (ako je bogati amerikanac koji jedini moze da ima svu potrebnu suplementaciju i stalni lekarski nadzor), ali sasvim drugacije posledice bi bile kada bi se to primenilo na drustvo - odrzavanje organizma u zivotu ne znaci i da ce ljudi biti uhranjeni, razvijeni, naprotiv. Sasvim drugo i mnogo bitnije pitanje je da li ce to ikada biti prihvaceno u drustvu i na koji nacin - nece, nikad.

 

i dalje nikako da kazes koje konkretnu supstance koje nalazimo u mesu ne mozemo naci u ostaloh hrani. 

Link to comment

Evo pricam sa drugovima lekarima, endokrinolozima upravo (kazu mi da sa vegetarijancima uopste ne polemisu), a kuma iz Amerike mi radi na klinici Mejo koju si pomenuo pa cu bas i nju da pitam kad dodje.

Treba najpre da znas...

Hvala na poduci. Nisam doduse naucio nista o temi vec o sagovorniku.

Link to comment

ja sam triput morao da držim nešto dok se kolje (dvaput prase, jednom jagnje). sva tri puta mi je posle toga bilo fizički muka. užasan je osećaj držati makar i životinju dok pokušava da se odbrani od noža, trza se i izbacuje krv kroz prerezan grkljan, a ti misliš samo nek umre više. baš mi je palo na pamet u tim trenucima kako bilo ko može tako nešto da uradi drugom čoveku, koji to prelom u svesti mora da se desi da bi se bilo sposobno za to.

Link to comment

Da sam na pustom ostrvu, verovatno bih povremeno lovio životinje da se prehranim ali, u savremenom društvu, izbor hrane stvarno pokreće neka ozbiljna etička (i ekološka) pitanja.

 

 

tacka.

covek je zakljucao topik jos na prvoj strani

stvar je dosta jednostavna.

i pitanje je samo i jedino licnog izbora,govorim naravno u delovima sveta gde je to moguce ali i to je prilican deo sveta tako da..

 

inace sam stava da su veganstvo i vegeterijanstvo nacini ishrane koji su najbolji za ljudsku svest,a i za telo je vrlo moguci i nista im ne fali

 

 

 

Link to comment

ih, koliko puta je mene cale napusavao sto necu da ucestvujem u klanju svinje/janjeta. ne moze covek to da skapira nikako, njemu je to normalno, odrastao na selu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...