Jump to content
IGNORED

Budućnost ishrane mesom


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 659
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Krošek

    70

  • belch

    61

  • boshoku

    56

  • FERNOUX H

    55

Top Posters In This Topic

Posted Images

Koncept slobodnog tržišta i globalne dostupnosti svega podrazumeva da ljudi mogu da biraju šta će da jedu, piju, oblače...

jeste ali postoje zakonska ograničenja a ona sirota žirafa je dobar primer

Link to comment

Dok sam bio student gledao sam sa cimerom neki dokumentarac o ubijanju zivotinja u modernim fabrikama mesa. Inace on strasno voli zivotinje, obozava cak i  zmije, gustere, tarantule. Rezultat je bio da smo obojica cvrsto resili da postanemo vegetarijanci :lol: . Izdrzao sam vise od njega - posle nekih sedam do deset dana imao sam osecaj kao da cu svakog trenutka pasti u nesvest. Vise mi takva ideja nije pala na pamet. (Ali stvarno bih voleo da ne moram da jedem meso.)

 

Trebalo je da izdržiš duže. Par puta sam pravio pauze u jedenju mesa, po mesec, dva. I jeste, prvih par dana sam osećao neku slabost, no, nakon toga je sve bilo OK. 

Hm, to je bilo davno. Možda bi trebalo da probam opet. Možda sam sad isuviše mator za takve promene.

Link to comment

Za vegeterijanstvo ne treba puno para (ništa više nego za mesnu ishranu), ali, za jeftino veganstvo kod nas još nema dovoljno uslova.

 

sta fali? ozbiljno pitam, ne pokusavam da napravim poentu. Znam da se odavno prodaju svakakvi suplementi i u radnjama i preko onih multilevel shema, a zitarice, mahunarke i povrce su ultra jeftini. orasasto voce je nesto skuplje, ali opet jeftinije nego u razvijenim zemljama. 

Link to comment

sta znaci smanjenje upotrebe mesa, definisi mi to. nisam upoznat sa konceptom.

Ovde se govori o ukidanju fabricke proizvodnje mesa, vracanju istorije unazad, povratku selu iz gradova (ili nekim survivalistickim pecinama).
Link to comment

jeste ali postoje zakonska ograničenja a ona sirota žirafa je dobar primer

 

Nemoj tako, žirafa je baš dobar lovački trofej. Izuzetno je brza i opasna a i mala je, teška za pogoditi.

Link to comment

sta fali? ozbiljno pitam, ne pokusavam da napravim poentu. Znam da se odavno prodaju svakakvi suplementi i u radnjama i preko onih multilevel shema, a zitarice, mahunarke i povrce su ultra jeftini. orasasto voce je nesto skuplje, ali opet jeftinije nego u razvijenim zemljama. 

 

 

Koliko sam shvatio par vegeterijanaca koji razmišljaju o prelasku na veganstvo, kod nas je, prosto, ponuda siromašna, odnosno, ishrana bi im bila prilično jednolična.

Link to comment

Niko ne kaže da ne treba da jedeš meso. I ja ga jedem. Činjenica da možeš da (pre)živiš bez mesa je problem samo za one koij, pogrešno, tvrde da je meso neophodan deo ishrane.

 

Ja kad kažem da je meso neophodan sastojak moje ishrane, svakako ne mislim da bih bez njega umro. Meso je neophodan sastojak ishrane za moj način života (dugo radno vreme, dosta fizičkih aktivnosti, bavljenje sportom itd.) i zato ga konzumiram u nekim razumnim količinama. Ferno™ je u jednoj stvari u pravu - savremeni čovek ne jede isključivo da bi preživeo (dobro, par milijardi ljudi jesu u takvoj poziciji i preživljavaju na svemu osim na mesu) već može da ima raznorazne motive i stremljenja. Samim tim nema previše smisla naturati mu na nos činjenicu da će mu organizam preživeti ako prestane da jede meso. 

Link to comment

Za vegeterijanstvo ne treba puno para (ništa više nego za mesnu ishranu), ali, za jeftino veganstvo kod nas još nema dovoljno uslova.

 

na šta konkretno misliš? 

ja nekad nedeljama ne pojedem ni mleko ni jaja, i ne primećujem da tada mnogo više para trošim

 

ova tema ne postoji. ajde definisite temu pa da razgovaramo

 

ovo je drustveni podforum, ajmo malo relevantnosti

slobodno, šta te sprečava?

 

 

Dok sam bio student gledao sam sa cimerom neki dokumentarac o ubijanju zivotinja u modernim fabrikama mesa. Inace on strasno voli zivotinje, obozava cak i  zmije, gustere, tarantule. Rezultat je bio da smo obojica cvrsto resili da postanemo vegetarijanci :lol: . Izdrzao sam vise od njega - posle nekih sedam do deset dana imao sam osecaj kao da cu svakog trenutka pasti u nesvest. Vise mi takva ideja nije pala na pamet. (Ali stvarno bih voleo da ne moram da jedem meso.)

čini mi se da se nisi dovoljno informisao o tome šta čime treba da zameniš, čega treba da jedeš više da ne bi osetio pad energije. nije dovoljno samo izbaciti meso. 

Link to comment

Koliko sam shvatio par vegeterijanaca koji razmišljaju o prelasku na veganstvo, kod nas je, prosto, ponuda siromašna, odnosno, ishrana bi im bila prilično jednolična.

ovo zvuči kao da se vegetarijancima ishrana zasniva na mleku siru i jajima, ali nije tako. povrće je ipak glavno

Link to comment

ovo zvuči kao da se vegetarijancima ishrana zasniva na mleku siru i jajima, ali nije tako. povrće je ipak glavno

Svakako, to je samo utisak koji sam stekao. Ne insistiram :)

Link to comment

Ja kad kažem da je meso neophodan sastojak moje ishrane, svakako ne mislim da bih bez njega umro. Meso je neophodan sastojak ishrane za moj način života (dugo radno vreme, dosta fizičkih aktivnosti, bavljenje sportom itd.) i zato ga konzumiram u nekim razumnim količinama. Ferno™ je u jednoj stvari u pravu - savremeni čovek ne jede isključivo da bi preživeo (dobro, par milijardi ljudi jesu u takvoj poziciji i preživljavaju na svemu osim na mesu) već može da ima raznorazne motive i stremljenja. Samim tim nema previše smisla naturati mu na nos činjenicu da će mu organizam preživeti ako prestane da jede meso. 

 

jedno je tvrditi da je mnogo lakse jesti meso nego nejesti, kao i da je meso vecini ljudi vrlo ukusna hrana. to smo valjda (vecina) saglasni. Drugo je tvrditi da je opasno nejesti mesto, sto je on tvrdio barem u nekim od postova.

Edited by rajka
Link to comment

ovo zvuči kao da se vegetarijancima ishrana zasniva na mleku siru i jajima, ali nije tako. povrće je ipak glavno

Probaću da proverim, ali, ako se ne varam, niko od ovih "mojih" vegeterijanaca ne jede jaja.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...