Jump to content
IGNORED

Budućnost ishrane mesom


Аврам Гојић

Recommended Posts

sta znaci smanjenje upotrebe mesa, definisi mi to. nisam upoznat sa konceptom.

 

 

jes, sedimo mirno i ne radimo ništa

stvari su takve kakve su same od sebe

mi tu ne možemo ništa

 

kada bi se prestalo sa fabričkom proizvodnjom mesa, kada bi se jele samo životinje uzgajane na farmama na starinski način, niko ne bi umro od gladi. ljudi bi jeli manje mesa, ali to bi za njih bilo dobro. a bilo bi više hrane za ceo svet.

čovek nikad u svojoj istoriji nije jeo ovoliko mesa koliko jede sad. a nije mu uopšte potrebno u ovolikoj količini, nego je, upravo suprotno, štetno za njega. 

Link to comment
  • Replies 659
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Krošek

    70

  • belch

    61

  • boshoku

    56

  • FERNOUX H

    55

Top Posters In This Topic

Posted Images

ma to da su vegetarijanci i vegani mršave grančice ......

 

Poznajem dosta vegeterijanaca i neki su mršavi a ima i bucmastih. Nikome nič ne fali, osim mašine za mlevenje mesa u kuhinji.

Link to comment

Smuči mi se kad god ih vidim ali isto tako ne bih rekao da one poluneuhranjene grančice od vegana predstavljaju primer kvalitetne ishrane koja garantuje solidan fizički razvoj, dobro zdravlje i stogodišnji imunitet.

 

ja sam u zivotu poznavla 3 vegetarijanca koja su bila chubby i jedna koja je otprilike normalne tezine, ne posebno mrsava. Nejedenje mesa (jaja, mleka) ti ne garantuje mrsavost uopste.

Link to comment

mnjih. not moved.

 

zasto je ovo tema? jel ekologija, kao krave prde metan ozon i to?

 

 

nije tačno da čovek ne može da preživi bez mesa, kao i to da bi se pre okrenuli kanibalizmu. 

može da preživi, i preživljava, u velikom delu sveta. 

 

kao što reče dabović, nije sve u zabranama, nešto je i u svesti da ako nastavimo ovako kako radimo sada, uskoro ćemo zaista morati da se okrenemo kanibalizmu. 

plaćajući manju cenu za meso sada, platićemo nemerljivo više u budućnosti, i za to neće biti krivi vegetarijanci, već upravo oni koji misle da ishranom upravlja potreba tela a ne potreba proizvođača mesa.

Link to comment

Koje su to ogromne pare na Balkanu potrebne (da se jedu mahunarke, zitarice, voce, povrce, mozda jaja i mleko) i koji (od neophodnih) suplemenata se ne moze naci?  

 

Za vegeterijanstvo ne treba puno para (ništa više nego za mesnu ishranu), ali, za jeftino veganstvo kod nas još nema dovoljno uslova.

Link to comment

:o :o

koji su tvoji izvori ,,znanja,, ?molim te?

neki ti opasno puni glavu glupostima..vec sam se susrela sa tvojim ,,znanjem,, i strasno je koliko nemas pojma

ustvari je strasnije koliko si ubedjen da je to jedino ispravno

Svakako nije Gugl i nemojte mi se vise pozivati na Gugl molim vas.
Link to comment

@lezilebovic

bas me briga sto mogu da prezivim bez mesa. jel treba da me bude briga? ponavljam, jel kravlji prdez i biootpad, zagadjenje vode i to? onda ok, regulativa i vozi.

 

edit: da naravno, ne treba ribe da budu izlovljene do istrebljenja.

 

to nema veze s tim da li ja mogu da prezivim bez ribe

Edited by Krošek
Link to comment

ja sam u zivotu poznavla 3 vegetarijanca koja su bila chubby i jedna koja je otprilike normalne tezine, ne posebno mrsava. Nejedenje mesa (jaja, mleka) ti ne garantuje mrsavost uopste.

 

 

 

a ne garantuje ni zdravlje samo po sebi..ako se jede mnogo hleba,testa,proizvoda od soje,industrijskih (posnih) sranja moze se biti i deblji i bolesniji 

Link to comment

Svakako nije Gugl i nemojte mi se vise pozivati na Gugl molim vas.

Jok nego cemo na drugove endokrinologe i tetku iz Amerike.

Link to comment

Dok sam bio student gledao sam sa cimerom neki dokumentarac o ubijanju zivotinja u modernim fabrikama mesa. Inace on strasno voli zivotinje, obozava cak i  zmije, gustere, tarantule. Rezultat je bio da smo obojica cvrsto resili da postanemo vegetarijanci :lol: . Izdrzao sam vise od njega - posle nekih sedam do deset dana imao sam osecaj kao da cu svakog trenutka pasti u nesvest. Vise mi takva ideja nije pala na pamet. (Ali stvarno bih voleo da ne moram da jedem meso.)

Link to comment

Lez, u postu koji si kvotovao imaš tri prilično arbitrarno određene tvrdnje (za ljude bi bilo dobro da jedu manje mesa, ljudima nije potrebno meso u ovolikoj količini, meso je štetno za ljude). Koncept slobodnog tržišta i globalne dostupnosti svega podrazumeva da ljudi mogu da biraju šta će da jedu, piju, oblače... Ne vidim kojim to mehanizmom čovečanstvo može da kolektivno pređe na starinske farme i da svi time budu zadovoljni nakon što naprasno shvate da im meso zapravo ne treba i da je štetno za njih. Odricanje od (previše) mesa je proces koji zahteva vreme - negde može da se primi u jednoj generaciji a negde u dve-tri. Ko hoće da ga primeni odmah i sada moraće da pravi svet iz filma Demolition Man, u kojem je zakonom zabranjeno sve što ima bilo kakav štetan uticaj na čoveka (meso, alkohol, psovanje itd).

Link to comment

@lezilebovic

bas me briga sto mogu da prezivim bez mesa. jel treba da me bude briga? ponavljam, jel kravlji prdez i biootpad, zagadjenje vode i to? onda ok, regulativa i vozi.

 

edit: da naravno, ne treba ribe da budu izlovljene do istrebljenja.

 

to nema veze s tim da li ja mogu da prezivim bez ribe

 

Niko ne kaže da ne treba da jedeš meso. I ja ga jedem. Činjenica da možeš da (pre)živiš bez mesa je problem samo za one koij, pogrešno, tvrde da je meso neophodan deo ishrane.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...