Jump to content
IGNORED

Mad Max: Fury Road (2015)


reg

Recommended Posts

  • Replies 232
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    34

  • Hippie

    17

  • 3opge

    13

  • Sludge Factory

    9

Odgledao film, pročitao topik... Najupadljivije nešto je Tonijeva fascinacija sa Raid 2 :D

 

Iako je film tematski siromašan i jasno se svrstava u nepopularni žanr "akcije", ja sam uživao u svakom smislu. Estetika pre svega, fotografija, scenografija, ceo svet i ambijent, sve mi je pogođeno. Odnos Teron i Hardija umeren i suptilan, bez patetike i preterivanja, jako cenim kada se ne pređe ta granica neukusa tj šablon u kome glavni akteri moraju da se dohvate. Čitam da su neki nezadovoljni Hardijem... Top 3 face/glumca Holivuda trenutno, možda i No. 1 od novijeg talasa, iako ovde nije ne znam kako briljirao, čovek nije progovorio prvih sat (što mi je takođe cool, netipičan glavni lik).

 

Sve u svemu, jaka osmica. :thumbup:

Link to comment

Govori o herojstvu u doba borbe za goli opstanak sa 99% akcije, nije da imam problem sa tim. Barem ja nisam uspeo nešto posebno emotivno da se povežem sa nekim likovima i/ili njihovim odnosima i bolje mi je tako nego da se to radilo na silu. Mislio sam u smislu priče i naracije, idu tamo, idu nazad, gomila sranja usput, to je manje više to.

Link to comment

Pa nema.

Ako oces priblizno kvaltetnog akcijasa gledaj raid2.

Spoiler za Raid2.

 

sve nelogicnosti u Mad Max-u blede u poredjenju sa voznjom kroz u po bela dana prazne ulice indonezanskog megapolisa. :D

 

Edited by Gandalf
Link to comment

Mozda tebi al ti nemas pojma o filmovima.

 

Glase, to sto je radnja jednostavna ne znaci nuzno da je tematski siromasan. U ovom slucaju cak naprotiv.

Link to comment

Odgledo. Ostaje zal sto umesto coca cole nisam imao pivo. Lepa kombinacija akcije, voznje, dobrih chki i ludila. Film malo degradira zene ali to je vec ocekivano u simple bad vs evil, creation vs destruction pricama.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...