Jump to content
IGNORED

Mad Max: Fury Road (2015)


reg

Recommended Posts

  • Replies 232
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    34

  • Hippie

    17

  • 3opge

    13

  • Sludge Factory

    9

Preterujete oko Majkla Beja. On je tata za akcione filmove, ako gledaš sirovu akciju. Baš sam juče vodio tu diskusiju Mad Max, Bad Boys 2, Raid Redemption/Dredd su najbolje akcije 21. veka

smehotres :fantom:

ocigledno nisi gledo raid 2.

 

madmaxa nisam jos overio, ali je raid 2 miljama ispred ovih ostalih pobrojanih.

Edited by ToniAdams
Link to comment

Ja i dalje ne verujem koliko mi je bilo dobro, takodje intenzivno razmisljam o ponovnom odlasku u bioskop. A najvise me je iznenadilo koliko me je film emotivno dirnuo, nisam to uopste ocekivao. Ne znam ni kako mu je to uspelo, znam samo da je, u trenutku kad se prvi put primirio nakon pocetnog ludila (posle scene oluje), u stomaku nesto opasno pocelo da mi radi. Kako je film isao dalje i polako nam otkrivao o cemu se tu u stvari radi bilo mi je jos zesce. Valjda je i nas spustio na taj osnovni nivo, gde rade instinkti i divljina u nama. 

 

 

Najjaci trenutak mi je bio kad se na kraju Furiosa obracunava sa Joeom, a Max sa Rictusom, Joeovim sinom i njegovim glavnim henchmanom. To me je podsetilo koliko se film drzi onih starih akcijaskih pravila iz filmova koje smo gledali kad smo bili klinci, gde svaki protagonista ima po jednog negativca za kog je zaduzen, so to speak. A onda shvatim da je film u stvari iz 80 i neke, samo radjen uz pomoc moderne tehnologije. I raspilavim se do kraja.

 

 

kod mene kontra, film je super zabavan ali sam ocekivao da je malo ... ozbiljniji.

jebote gitarista na haubi, kome iz vrata gitare izbija plamen.  :lol:

glavni negativci su najsmesniji.

film je vizuelno spektakularan, dva sata proleti, zadatak ispunjen.

 

iv ensler je ocigledno mamac za ove sto bi da budu pametni, da se naglasi neverovatna stvar, glavni junak je - zena.  :o

Link to comment

Nisam gledao Raid 2 ali je prvi savršen. Miljama ili ne, svi navedeni su vrhunske akcije kao takve. Sad mi se baš gleda Raid 2 da uporedim sa prvim i sa MM

 

Sent from my HTC One SV using Tapatalk 4

Link to comment

to moras da pogledas, i to sto pre.

sumanuto dobar film. ko infernal affairs sa puno borenja.

 

i ja sam prvi smatrao savrsenim, dok nisam pogledao drugi.

Link to comment

kod mene kontra, film je super zabavan ali sam ocekivao da je malo ... ozbiljniji.

jebote gitarista na haubi, kome iz vrata gitare izbija plamen.  :lol:

glavni negativci su najsmesniji.

film je vizuelno spektakularan, dva sata proleti, zadatak ispunjen.

 

iv ensler je ocigledno mamac za ove sto bi da budu pametni, da se naglasi neverovatna stvar, glavni junak je - zena.  :o

 

Pa o tome se i radi, ocekivao sam vizuelni spektakl i dobru zabavu, a ono desila se neka hemija. Mislim, ne deluje na sve isto, ocigledno, ali je svejedno jebeno savrsenstvo. Over the top, ali perfektno uradjen.

 

Kad vec pominjete dvadesetprvovekovne akcijase i uopste ovo CGI ludjenje sa akcijom koje dominira velikom vecinom blokbastera, za Fury Road bih cak mogao reci kao da je neka vrsta komentara, da ne kazem kritike, toga i to uz pomoc njihovog oruzja. Sto rece Rian Johnson na twitteru

 

Link to comment

kod mene kontra, film je super zabavan ali sam ocekivao da je malo ... ozbiljniji.

jebote gitarista na haubi, kome iz vrata gitare izbija plamen.  :lol:

glavni negativci su najsmesniji.

film je vizuelno spektakularan, dva sata proleti, zadatak ispunjen.

 

isti utisak..... zivota mi pomisila kako sve podsecha na neki profi cirkus.... posle i procitam ono za Cirque du Soleil -- totalno bih obozavala film da su ga oni preuzeli

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...