Jump to content
IGNORED

Mad Max: Fury Road (2015)


reg

Recommended Posts

  • Replies 232
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    34

  • Hippie

    17

  • 3opge

    13

  • Sludge Factory

    9

ma nema ucitavanja, moras citati post po post redosledom na koji je odgovarano pa ce ti sve biti jasnije.

objasni.

 

edit: moze i na PM, ako ti je lakse.

Edited by Gandalf
Link to comment

eme zezas?

 

prvo sam nahvalio film izmedju ostalog rekavsi da mi nisu smetale pojedine rupe u plotu. 

to je iz nekog razloga izazvalo tvoj gnev, onda smo imali tralalala, pa si na kraju zakljucio da pisci sami stvaraju univerzume sa internom logikom, il tako nesto.

na sta sam te pitao da li to onda znaci da ne mozemo da pricamo o rupama u plotu, ako sve robuje internoj logici.

 

ne vidim kako moze jednostavnije.

djeba zapelo?

Link to comment

prvo sam nahvalio film izmedju ostalog rekavsi da mi nisu smetale pojedine rupe u plotu. 

to je iz nekog razloga izazvalo tvoj gnev, onda smo imali tralalala, pa si na kraju zakljucio da pisci sami stvaraju univerzume sa internom logikom, il tako nesto.

na sta sam te pitao da li to onda znaci da ne mozemo da pricamo o rupama u plotu, ako sve robuje internoj logici.

nije tu bilo nikakvog gneva, upravo suprotno. kako god, jasno mi je. hvala.

 

svako delo fikcije je univerzum za sebe. u kome autor sam sebi namece ogranicenja, i uspostavlja logicka i fizicka pravila koja bi vazila u datom svetu. u mnogim slucajevima, ta pravila su ista ili bi trebalo da budu ista kao u "realnom" svetu. npr. u ljubavnim filmovima. da je kojim slucajem Ricard Gir u Zgodnoj zeni poceo da leti k'o Supermen, to bi bilo u suprotnosti sa ogranicenjima datog filma. neka sasvim druga pravila vaze za npr. Garfilda, ali ni u tom svetu Garfild i Odi nece leteti. neko delo fikcije moze biti potpuno sranje, a da pri tome ispostuje fizicka ogranicenja datog univerzuma.

 

slicno i sa internom logikom. drugacija pravila u ljubavnim filmovima i u Pobesnelom Maksu. ono sto si ti nazvao "rupama u plotu" u Pobesnelom Maksu, svodi se na nepostovanje interne logike. nepucanje u gume je upravo to - gledajuci film, pomislio sam kako bi logicnije bilo da su te gume bile nekako oklopljene.

 

sto ce reci... koliko ja imam ili nemam pojma o filmovima je manje bitno u datom slucaju. mogu biti laik, ali ja o kvalitetu filma nisam ni sudio. uporedjivao sam internu logiku, a pomenuta voznja kroz Dzakartu mi je delovala manje logicno od svih nelogicnosti u Pobesnelom Maksu.

Edited by Gandalf
Link to comment

Konačno je i to došlo na red... Nisu ga pokvarila ni previsoka očekivanja izazvana čitanjem ovog topica. Predobar Mad Max, sve je kako treba da bude. Šarliz i bolja.

 

Btw. ima tu i neka ekološka poruka koja grebe grlo baš u Australiji čiji vladajući kompleks radi sve što može da ta budućnost bude baš takva kao iz filma.

Link to comment

strahotno loš film... nikakav scenario, te proizilazeća gomila moronski napisanih likova među kojima hardi prednjači u poslovičnoj nedotupavnosti...

 

konsterniran sam unisonom hejlovanju od "kritike" - "akcioni film" do mog; nek đorđ malo ode da pogleda šta i kako ovaj čovek definiše opusom taj žanr danas

Edited by boshoku
Link to comment

sunce ti jebem kakav film. pukla mi glOva od sarafa I motora. zabavno I sareno. tip filma gdje se u 65toj reprizi akcije sjetis da si zaboravio platit komunalije i da ti fali 200 evra za zubara sljedeci mjesec

Link to comment

I ja ga pogledah baš večeras. Smeće neopevano. Dijalozi otužni i ideološki infantilni (eksplicitno ponove za metke kao antiseme i unište ono što je još i delovalo kao metafora dva minuta ranije, i tako dosta puta opskurne replike dodatno obrazlažu u narednim replikama da bi nacrtali šta su tačno hteli da kažu; ko drugog subverzira, plaši se da i sam ne bude subverziran, valjda), SF elementi opskurni (jedino mi se dopao onaj turbo injection u postapokaliptičnom svetu), režija slabašna i cela ta CGI priča kao da samo budi sentiment za mladim Milerom i hemijom štapa i kanapa. Hardy je više dao u pet minuta Peaky Blindersa nego u celom ovom filmu zato što je naprosto i imao više prostora za to. Najtužnije od svega je Charlize Theron, koja se prisilila da se uklopi u opskurni izraz svog lika izgubivši dosta od ličnosti.

 

Sve u svemu, totalni promašaj od filma. Ali, obzirom na celu priču koja ga prati van ekrana, dalo se zezati sa mnogim otužnim momentima. Naravno, tu je šaljivi osvrt na Maxa kao postapokaliptični hit Australije ranih osamdesetih, kao i reference na mladog Weira iz sedamdesetih, mnogo pre australijske "levice u ogledalu" oličene u filmovima poput Rompera Stompera, koju su sa sobom donele devedesete.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...