Jump to content
IGNORED

ABA liga 1/2 finale: KK Crvena zvezda - KK Partizan


Giggsy

Zvezda-Partizan  

92 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 3.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Blud

    179

  • Frank Pembleton

    170

  • Timmy

    155

  • elementary

    121

Top Posters In This Topic

Posted Images

Glasu, Luka je mlad igrač. Mora da se trpi. Nekad i po cenu nekog rezultatskog kraha. Luke Mitrovići moraju biti  "tm"  Zvezde kao kluba ako misli da opstane uopšte.

 

Treba da postoji balans, Mitrovici da cine trecinu tima, trecinu domaci iskusniji igraci, trecinu dobri stranci. Otprilike to i imamo ove godine.

Link to comment

950k mu je ukupna plata sa ovim bonusima za top 16 i finale aba?

 

Ma gde mu je to plata. Grba je kod Tegeltije pomenuo tu sumu, al brzo je klub demantovao.

 

Bilo mi je smesno ovo Timijevo "ostace ako ga platite kao i sada", a on je bas dosao u Zvezdu da igra za manje pare Evroligu, da bi se dogodine opet prodao u neku Rusiju ili Tursku da igra za vece.

Edited by Nikodije
Link to comment

Ma gde mu je to plata. Grba je kod Tegeltije pomenuo tu sumu, al brzo je klub demantovao.

 

Bilo mi je smesno ovo Timijevo "ostace ako ga platite kao i sada", a on je bas dosao u Zvezdu da igra za manje pare, da bi se dogodine opet prodao u neku Rusiju ili Tursku da igra za vece.

 

Markus je odlican igrac ali mislim da nikada vise nece dobiti toliko para koliko mu je Lokomotiva dala prosle godine. Verujem da ce i on i Dzenkins dobiti ponudu od nas onoliku koliko mozemo da im garantujemo, od drugih klubova i njihovih ponuda ce zavisiti. Vidim da Misko vec reklamira Djenku preko tvitera, mozda gleda neko mesto u Zvezdinom rosteru za nekog Zagorca ili tako nesto. :lolol:

Link to comment

sezona, a verovatno i mnogo više od toga, izgubljena je u podgorici na 79:72 tri minuta pred kraj. sumanuto srljanje najiskusnijih i izostanak reakcije trenera bacio nas je na noge mlađem, bržem, spremnijem, motivisanijem i konačno - boljem timu, tako da sve što se dešavalo protekle nedelje nije iznenađenje samo za one (u koje i sam spadam) koji su bežali od realnosti i nadali se čudu.

 

a ono objektivno, iz milion razloga, nije bilo moguće. evo nekih:

 

- sezona je počela kardinalnom selekcijom, s tri i po igrača u rosteru, bez pleja i bilo kakvog plana B šta ako para od države ne bude (ima tu i objektivnih okolnosti, ucenjivanja sponzora od strane vlasti i ostalih prljavih igara iz dobro poznatih kuhinja, ali da ne drvim sad o tome, dovoljno dule kuka). onda smo pravili onaj cirkus s pavlovićem (i mi i on sam), prihvatili mačvana koga niko nije želeo (u 26. godini!), licitirali krštenog crnca na jedinici više od pola sezone... ukratko: pare su diktirale, ali ponavljam - rezervnog plana nije bilo.

 

- dule u borbu protiv svih više ne može. troši energiju na sve ostalo van terena, a tu je najbolji - kad je skoncentrisan i kad preko noći pravi vrhunske igrače. ove sezone je najmanje bilo reči o košarci, o svemu ostalom jeste. izgubio je podršku danilovića u toj borbi i iskreno, nemam pojma kako će se to završiti. jedan će otići na kraju sezone, naslućujem.

 

- naravno da radonja nije bolji trener, ali je psihički mnogo bolje spremio tim. bili su spremni da se potuku, ali i da istrpe batine i provokacije, što dosad nije bio slučaj. videli smo svi kako smo mi reagovali, što nas dovodi do...

 

- pavlovića. sjajan momak i košarkaš, ali je neverovatan prekid svesti u poslednje dve utakmice koštao tim evrolige. ne mogu da shvatim šta je okidač za seriju onako jezivih gluposti. s njim na pristojnom nivou mogli smo bar da se sportski potučemo. ono što je radio (posebno u trećoj tekmi) spada u najnečasnije rabote koje sam video u životu. gestikulacija s kalinom i vilicom mi ga je prilično ogadila kao čoveka, tako da je u subotu kupljen dres s brojem 3 i njegovim prezimenom ekspresno završio na vešalici u ormaru, s gotovo nikakvim šansama da ikad bude obučen. umesto da povuče ekipu, uneo je nervozu među saigrače, dule nije znao šta ga je snašlo i kako da reaguje i dobili smo što smo dobili - verovatno najsramnije ponašanje nekog partizanovog igrača otkako postojimo. ovde namerno neću o njima i neandertalcu avodžobiju, npr, koga nisu mogli da pomere s centra svojevremeno. oni su oni, ali su i oni naučili nešto, o tome više kasnije.

 

- odnos duleta i pavlovića ključan je za razumevanje kraha ove sezone. dule je prvi put odstupio od čelične discipline i igraču dozvolio veću slobodu u igri, izgleda i u svlačionici, pa se desilo to što se desilo. gotovo na svakoj tekmi na kojoj sam bio nagledao sam se scena gde saša divlja, a dule nemoćno širi ruke. bilo je i dobrih pavlovićevih momenata, mnogo više nego loših, ali poslednja govnarija najviše će se pamtiti. na žalost.

 

- gagi je, iz moje perspektive, jedina svetla tačka u timu. žao mi je što ga više nećemo gledati, da ima uslova, ponudio bih mu doživotni ugovor u kkp.

- milutinov je, kako je sezona odmicala, bio bolji, ali i u njegovoj glavi izgleda stvari nisu poređane kako valja. trip s nba draftom dokaz je da mozgovima naših talenata upravljaju menadžeri. talenti više nisu obrazovane i pristojne osobe, žućko i kreša mu dođu kao renesansni likovi u poređenju s ovim neiživljenim klincima koji zivkaju kurve u pola 6 ujutru da im puše.

 

- šta nam ostaje od tima sledeće sezone? epic fail u vidu daloa će nadam se biti počišćen, tu su edo, andrić (koji se ugasio na pola sezone, a jedini ima ruku da reši), mali marinković, milutinov (ako ostane) i... ništa više. pavlović je, kao i mačvan, završio s kkp, gagi će otići, milenko će valjda naći nekog ko ga hoće, ostalo tek treba da oznoji dres i pokaže da može (kuzeloglu, glišić).

 

- miško više ne daje igraču partizanu (ni zvezdi, ako ne računamo dangubu), a i što bi? ostala deca su nezrela za atomske odbrane kakva je bila u finalu, što se najbolje videlo na marinkoviću.

 

- iskopaćemo opet neke polovnjake koji tripuju da im je igranje u kkp za dž kul za cv, ali i njih je sve manje. bez para nema igranke, a para u vučićevoj srbiji (dakle, još najmanje 2-3 godine, ako ne i više), biti neće. neće biti ni zakona o privatizaciji klubova, a i ko bi nas kupio ovako ružne i dužne? ideje s navijačkim akcijama i skupljanjem love nisu loše, ali pitanje je koliko to može da pokrpi. za skupe strance kao što su markus ili đenka svakako neće biti. ne gine nam još jedna sezona agonije, ali mislićemo o tome na leto.

 

- dule ostaje ili odlazi? koliko znam, ističe mu ugovor, a da li će mu ga psd produžiti zavisi od toga koliko će njih dvojica izgladiti odnos. jedno je biti s nekim ko rogovi u vreći dok se uzimaju titule i igra evrologa, drugo je kad toga više ne bude.

 

- ako dule ode, izbor je jasan: džile ili miloje. voleo bih da ostane, naravno.

 

konačno, slovo i o mutiranom fmp-u. ta ćokijeva opsena na koju su naseli milioni mi nikad neće biti jasna, verovatno je posledica 13 godina zuluma, ali oni su danas, uz svu državnu i ostalu logistiku, stabilan klub. na stranu sve van terena, ono na terenu je impresivno za naše prilike i sasvim solidno za evroligu. kalina je sa samo 22 postao prvo krilo reprezentacije, nadam se da i bobi može da zadrži ovaj nivo. luka može i bolje, ostali su bili u službi ekipe koju je odlično vodio odlični radonjić. poseban naklon vilijamsu i dženkinsu, pokazali su šta znači dobar crnac koje smo i mi dovodili ne tako davno. dok je bilo para.

pitanje je na šta će ličiti ta ekipa bez njih dvojice, bobija i još ponekog, jer će ih platežni evroligaši očerupati na kraju sezone, ali s džakom para lako je ćokiju birati strance i držati ovaj nivo.

 

s ovako podeljenim kartama perspektiva nam je prilično sumorna, uključujući tu i domaću ligu, koju ne znam na koje ludilo možemo da osvojimo. to nam je što nam je, dovoljno sam mator da pamtim crnu rupu iz sredine 90-ih, pa smo i iz nje izašli i 13 godina nam dule & co. nisu skidali osmeh s lica. vratiće se i to, sve će se ovo jednom lane zvati :)

Link to comment

Bila je neka prica da je Djenka spreman da se odrekne dela zagarantovanih prihoda da bi se Marcusu ona povećala i da ostanu...

 

To se vec desilo pre par meseci. Dzenkins je deo svoje plate prebacio na bonus ako se prodje u Evroligu a Markus je dobio vise para za osnovni ugovor.

Link to comment

Ma gde mu je to plata. Grba je kod Tegeltije pomenuo tu sumu, al brzo je klub demantovao.

 

Bilo mi je smesno ovo Timijevo "ostace ako ga platite kao i sada", a on je bas dosao u Zvezdu da igra za manje pare Evroligu, da bi se dogodine opet prodao u neku Rusiju ili Tursku da igra za vece.

Hteo si da ucitas da ja pricam o tom nivou cifre :isuse: I jos par vas to ponovi i eto cinjenice... Al svakako nije dosao da igra zbog ljubavi prema Zvezdi. Ne budi smesan.

Link to comment

ja sam bio ubedjen da je krilni centar

zanimljiv centar koji sutira skoro 5 trojki po utakmici

 

kakve veze ima koliko trojki sutira po utakmici sa njegovom pozicijom?! jokic ce igrati centra, spor je da bi ganjao cetvorke. u megi su ga koristili na obe pozicije ali je jasno da ce on igrati centra.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...