Jump to content
IGNORED

baštovansko seljački topik; papričice i paradajz na vašem balkonu


yolo

Recommended Posts

Pominjao sam napasti na uglavnom paprikama, biljne vaši ili šta god da su. Odlučio sam da ne paničim i posmatram situaciju, i tu i tamo sam ubacio buba maru unutra i mogu da izvestim da se stanje popravilo, samo piče uzduž i popreko po paprikama. Doduše nisam bio siguran da li buba mare jedu vaši li njihove larve, ali nebitno, ili deluje ili je slučajnost, mi ne biramo. Našli smo i zanimaciju za dete: danas sam našla tri buba mare! 💪

 

Tim buba mara 🐞

 

20. avgust: ovih usranih buba mara je toliko da ne možeš grtalicom da ih očistiš. kad god hoću da uberem paradajz sjati se njih stotinu, poludeću, ne mogu više očima da vidim tu tačkastu đubrad. hteo sam organsku proizvodnju, ali samo zbog njih ću da natrpam otrov u baštu

 

image.thumb.jpeg.e7a6b3086d4f2d8535841f8af4fbfdc1.jpeg

 

Paradajz mu dođe cool stariji brat, njega ništa ne dotiče, osim jednog koji se nešto polu muči, svi ostali deluju neuništivo.

 

2c49ab37-4f05-4588-b7d1-8fc12ff72d41.thumb.jpeg.2de22249483fa46f82671bcca6d11747.jpeg67959c05-7ab0-4e26-90e5-606417383fbe.thumb.jpeg.514ddf6851e8374689c52a8d9fc7f791.jpeg1df68169-c103-43f1-bcfa-84ec77915add.thumb.jpeg.57d9e7b16d5b39fc812efe4e5043fe2d.jpeg



 

  • +1 9
Link to comment
7 hours ago, x500 said:

Malo, nije strasno. Nisam smeo da ih jos ostavim, pocele bi da kopne :(

Ako imas visak mozes da napravis neki kolac ili pitu, kao sa visnjama nesto

  • Hvala 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Sredio lozu (kidao zaperke i malo vezivanja) i uradio deo zelene rezidbe na kajsijama i dunjama.

Isprskao sam lozu, jabuke, dunje i septelije :)

 

Sljiva ce biti zrela za oko 7 dana

IMG-20230722-WA0000.thumb.jpg.954dfef0054362331a5af82525619a9d.jpg

  • +1 6
Link to comment
  • 3 weeks later...

U toj bašti što sam preuzeo stoji stara šljiva, malo smo je sredili i ne izgleda loše, ali nažalost uglavnom su sve crvljive. Možda dogodine. Jabuka s druge strane i ove godine kilava skroz, puno plodova ali padaju non stop i na kraju nema ništa. Ove godine je malo bolje nego prošle ali razmišljam da je sasečem i zasadim nešto novo. Stajala je dve decenije zarasla u raznorazne puzavice oko nje. Ove godine su je napale i neke gusenice, to sam sve sasekao, ali na kraju ništa od svega. I nije neka sorta, kažu da je bila popularna u Istočnoj Nemačkoj, solidan je ukus, ali da mora odmah da se potroši, jer slabo stoji.

Link to comment
2 minutes ago, gospa buba said:

iznoshenje vodopija? shta ti je to brate, skoro ko neki ritual kod harija potera, minimum :ohmy:

 

Heh, ja sam gomilu tih izraza naučio na nemačkom ali pretpostavljam da je ono što Nemci zovu Wassertrieb ili u slobodnom prevodu vodeni rast - to su mlade nove grane (makar kod voćki) koje nastaju iz raznih razloga. U mom kraju gde su uglavnom amateri kao ja najčešće jer je drvo previše isečeno i onda pokušava opet da izraste. Ali to nije poželjno jer ih ima previše i drvo troši previše energije na te grane i slabo će roditi posle toga. Mada moguće da je vodopija nešto drugo! :D Npr ovako

 

Wasserschosse_klein.jpg

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...