Jump to content
IGNORED

baštovansko seljački topik; papričice i paradajz na vašem balkonu


yolo

Recommended Posts

meni su sve pritke popadale od vetra i sad kada sam došao u oktobru zatekao sam paradajz kako puza po zemlji bukvalno, mislim da su stabljike barem 2.5 metra dugačke. ma počupaću ga, ionako planiram neke promene u načinu rada. pošto na egejskom vetru ne mogu da ga razvlačim 3m u vis napraviću ramove od metar visine /međusobno povezane pritke/ pa neka se širi po tome....

Link to comment
15 minutes ago, Eleniko said:

a šta bi radio da paradajz pretvorim u višegodišnju, poseko do korena ili nešto drugo

 

 

 

Gledajući neka iskustva iz južne Kalifornije (verovatno je slična zima bez mraza), verovatno će biti bolje da se seju/sade ponovo - tako su produktivniji. Može i da se orezuje, kao i da se odgaja iz reznica koje se uzmu od postojećih biljaka, ali pošto je odgajanje iz semena jednostavno (i produktivno) možda i nema rezona. Mi ovde definitivno sejemo/sadimo svake godine, prevashodno zbog nedovoljno vode (ovako ti treba voda samo dok je aktivna sezona.) To bi mogao biti slučaj i na tvom ostrvu (voda kao problem)

  • Hvala 1
Link to comment

Zasadio sad beli luk za narednu godinu i iz zezanja kupio 6 sorti. U opisu svake toliko detalja, ovakav ukus, onakav ukus, sad sam doneo kući ostatke za koje nije bilo mesta i... beli luk k'o beli luk. Kako neko primeti neku značajnu razliku u ukusu ne znam. Izgledaju drugačije, ali osim toga nemam pojma.

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...
16 hours ago, Eleniko said:

štaš sa kakijem

Mlado drvo, imalo je 12-15 zametaka. Vecina otpala jos pocetkom jula. Odrzala su se 3 ploda (vidi sliku :) ). Sad moram da cekam da budu za jelo. Jos su gorki, opori.

Link to comment

Krenuo sam da vadim jednu suvu kajsiju. Grane sam ranije posekao, ostavio samo stablo, oko 1m.

 

Odradio sam trecinu, zavrsio prsten, ostala jedna deblja korenska grana. Nadam se da cu sledeci vikend da zavrsim :)

 

Slika kad sam bio na pola posla

XQZnNQ0.jpg

 

  • +1 1
Link to comment

Rezime sezone, bašta je najbolja stvar na svetu. Hodaš, kopaš, po ceo dan si prljav, po kiši po vetru. Ali kad završiš, pogledaš ponosno i kažeš, sve ovo moram opet naredne nedelje. Dođeš kući, istuširaš se i padneš mrtav od umora. Povratak korenima. Pa ovako dobro se nije živelo od kralja Petra I.

  • Haha 4
  • Hvala 1
Link to comment

Plavo prskanje, na bazi bakarnog preparata, delimicno zavrseno

 

Fr7XxfG.jpg

 

VRivFRh.jpg

 

Jos ima lisca na jabukama, dunjama, breskvama i tresnjama. Njih cu da prskam kasnije, kad lisce opadne i kad bude lep i suv dan :)

 

  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

dzeri™ paradajz, 2 metra, 60 zelenih plodova, josh 20ak cvetova, na kraju cu u sobu da ga unesem :isuse:

 

Uh, zajebano, i ako sazri bez sunca, teško da će imati ukus.

Baš juče sam primetio na jednom čeriju u bašti gomilu zelenih plodova i jedan zreo, ubrao ga, ali ukus - ništa. Baš ništa. :dry:

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...