Jump to content
IGNORED

baštovansko seljački topik; papričice i paradajz na vašem balkonu


yolo

Recommended Posts

13 hours ago, variola said:

da bi ti brže niklo drži negde gde ti je konstantno preko 20 stepeni (može i toplije).

Dakle, ne moze im biti bas pretoplo (u plasteniku)? Ni kasnije, kad su zrele, ne smeta pretoplo? Trazim razlog zasto mi prosle god naglo izgubile ljutinu. 

 

PS Samo ove manje ljute imam - serano, jalapeno..

Edited by kipo
Link to comment

Dajte neki savet za gajenje bosiljka na terasi. Želja mi je da imam svež bosiok za italijanska pesta i druge specijalitete. Inače, teresa mi je pozicionirana ka jugu.

Link to comment
15 minutes ago, kipo said:

Dakle, ne moze im biti bas pretoplo (u plasteniku)? Ni kasnije, kad su zrele, ne smeta pretoplo? Trazim razlog zasto mi prosle god naglo izgubile ljutinu. 

 

PS Samo ove manje ljute imam - serano, jalapeno..

Pretoplo?Ne, dok ima vode i protoka vazduha u plasteniku.Promeni seme,hoce jalapeno da izgubi ljutinu, mada i ovako bar meni, nije svaki plod ljut

  • +1 1
Link to comment
18 minutes ago, Filozof manijak said:

Dajte neki savet za gajenje bosiljka na terasi. Želja mi je da imam svež bosiok za italijanska pesta i druge specijalitete. Inače, teresa mi je pozicionirana ka jugu.

Najlakse je da kupis sadnice na pijaci ili u Metrou ako ima. Imas i seme u svakoj polj.apoteci.Stavis u veliku saksiju i samo redovno zalivaj. Nije zahtevna biljka, jedino leti mora da se zaliva dva puta(ujutro pre sunca i uvece posle zalaska istog) posto si juzna strana

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
15 minutes ago, Frank Pembleton said:

Ja ću eventualno već gotove stabljike da sadim al dotle ima još vremena.
Malo paradajz nana i takoto...

.... Shiit has hit the fan!
 

Spoiler

734668.jpg

 

:lolol:

Edited by Haralampije
  • Haha 1
Link to comment
10 minutes ago, ivy said:

bogte..moje paprike tek razvijaju treci listic :( 

 

kad ste vi to stavili to vase drvece da klija? :( 

 

ne boj se ništa, verovatno imaš neke capsicum annuum vrste u koje spadaju ove slične "domaćima", njima treba mnogo manje vremena do sazrevanja ploda. kod gajenja superhot sorti (capsicum chinense) ili capsicum baccatum taj period je dosta duži pa se seje već u januaru, da bi sazrevanje počelo u julu. ja npr. počinjem sa setvom od sredine januara.

  • +1 1
Link to comment

nana izgleda ide proshlogodishnja, klasik, mohito i neka iz palestine, shto doneo neko pre 40 godina, pa samo obnavljamo. majchina dushica izgleda pretekla, majoran ipak nije. jel ima u merkatoru onih saksijica? rene?

sve, majoran preporuchujem vishe nego svez origano, a moze iz 2 biljke da se osushi taman dosta za sezonu. koluvija lajks dis rolf.gif

nego. imam 3-5 korena chichoke, to cu da eksperimentishem saksijski, izgleda da je raskosna biljka, pa shta bude.


sent from bubamoto



I'm

Link to comment

nana je bre ko korov, moja izrasla vec 15-20 cm, ni sneg joj ne smeta. M.dusica takodje odlicno podnosi zimu, eno je nista joj ne hfali. A pocela je da mi se pomalja i  banana

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, gospa buba said:

nego. imam 3-5 korena chichoke, to cu da eksperimentishem saksijski, izgleda da je raskosna biljka, pa shta bude.


sent from bubamoto



I'm

 

ne znam kako ćeš tu čičoku baš u saksiji, imao sam u bašti, to izraste 3-4 metra u visinu :) a i plodovi (gomolji ili šta je to već) budu na nekoj dubini.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...