Jump to content
IGNORED

baštovansko seljački topik; papričice i paradajz na vašem balkonu


yolo

Recommended Posts

39 minutes ago, Frank Pembleton said:

Ja planiram ove godine da na terasi zasadim začinsko bilje, ali ne iz semena, nego rasad, samo da vidimkad. Još mi je rano za napolje, što je dobar izgovor za mene lenjog...

.... Shiit has hit the fan!
 

Ja sam stavljao peršun, bosiljak i origano, nije rano, nema tu nikakve zime, samo treba da uzmemo nove saksije, ove se malo raspale. Plus što stavimo u saksije čenove bluka negde u novembru, decembru i eto mlada bluka u februaru, nije kapitalac ali lepi domaći:D

Link to comment
2 minutes ago, maheem said:

Deca zasadila bosiljak i šargarepu u saksije. Malac je zapeo za šargarepu, ne pitajte me ništa. Prošlu nedelju sam ih držao na suncu pokrivene providnom folijom. Niklo je al za sada samo baby listovi.

Jesam zakasnio za papričice? 

Ne bi trebalo da si zakasnio za papričice, one su i onako osetljivije na zimu, ne kaže se džabe kao slana papriku.

  • +1 1
Link to comment
13 minutes ago, maheem said:

Deca zasadila bosiljak i šargarepu u saksije. Malac je zapeo za šargarepu, ne pitajte me ništa. Prošlu nedelju sam ih držao na suncu pokrivene providnom folijom. Niklo je al za sada samo baby listovi.

Jesam zakasnio za papričice? 

Jebi ga sad jel si ovde i u skandinavijama? :DDrugo,  ima sorti kojima je vegetacioni period 70-90 dana (manje ljute, uslovno) a imas i onih od 120+, te druge su obicno ultra hot. Cenim da tebe interesuju ove prve , manje ljute? Onda moze 

Link to comment
2 minutes ago, Haralampije said:

Jebi ga sad jel si ovde i u skandinavijama? :DDrugo,  ima sorti kojima je vegetacioni period 70-90 dana (manje ljute, uslovno) a imas i onih od 120+, te druge su obicno ultra hot. Cenim da tebe interesuju ove prve , manje ljute? Onda moze 

Dolje sam :)

Žuti habanero me interesuje. Pokušaću da nabavim seme pa šta bude.

Link to comment
10 minutes ago, Haralampije said:

Habanero je ok , samo pozuri a uzmi i crveni, mnogo je ukusniji

E tu se razilazimo. Ja više volim žutu tj. narandžastu varijantu baš zbog ukusa. Mada, ne marim, dobar je i crveni, volim voćnu notu kod njih.

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

evo niklo mi oko 90 papricica :D posto sam posejala svo seme koje sam imala

 

pitanje je koliki razmak da pravim u konacnom presadjivanju?tipa jel mogu 2-3 biljke u vecu saksiju?

misim nemam pojma sta cu da radim sa 90 biljaka ni gde cu sa njima :isuse:

  • +1 1
Link to comment

@maheem Posadi ga slobodno i sad, tek (valjada) kreće lepo vreme.  Najgore što može da ti se desi je da sazri tek u septembru. Pazi samo, da bi ti brže niklo drži negde gde ti je konstantno preko 20 stepeni (može i toplije).

 

neka ideja zašto neće da mi postavi fotku?

Edited by variola
  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...