Jump to content
IGNORED

baštovansko seljački topik; papričice i paradajz na vašem balkonu


yolo

Recommended Posts

jedino sos, nisam uspeo da ih lepo osusim (i sameljem) prosle godine

edit: au, jedva savladah pola pimente diomar za rucak, mala ali zajebana  :ziga:

Edited by Haralampije
Link to comment

samo da prijavim da ove godine paradajz nije napalo ono crnilo odole kao prosle godine. lep je i ima ga, a nikad mu manje paznje nisam posvecivala..

Link to comment

Kod paradajza je bitno da struji vazduh. Ja vecito pravim istu gresku sa previse gustim sadjenjem.

 

Bice i kod mene fatalno

 

fatalinovo.jpg

 

Prezimljena biljka. Prosle sezone mi je decu pravila sa otpadanjem cvetova a ove fino radi.

Link to comment

Jel moze orah ljudski da se bere sa zemlje bez dodatnih pomagala? Na jednom mestu sam nasao 10-15 nicijih stabala al ajde sto su malo na nezgodnom mestu nego trce pacovi okolo  :ph34r:

 

Verovatno cu jedan na Senjaku u dvoristu jedne vile uz dozvolu ko dingospo al pojma nemam da li mogu sa zemlje bilo sta da naberem.

Link to comment

I to ce biti veselo jer je ogromno stablo a ni ja vise nisam bas previse vican penjanju. Srecom predratna vila sa ogromnim tremom pa cu nesto moci da naberem odatle.

 

Mozda cak iskopam neke merdevine ako bude srece :) kolko sam video bere se krajem septembra.

Edited by katamaran
Link to comment

Kao što reče Čutura orah se mlati,sve ostalo ti je uzaludan posao.Pravac neka šuma još ako je bukova odsečeš mlatač (tako ga zovu kod mene  :lolol: ) i zabava počinje.Verovatno je zapušten orah,tj nije orezivan pa je otišao i u širinu i u visinu a orah je takav da ga ni namenska apartura ne zatrese nemoj ni da pokušavaš da treseš,jer neče ništa da padne.Dakle mlatač zamisliš Vučića i udri.

Link to comment

Ovo cudo ni tenk ne bi zatresao. Ogromno drvo.

 

Ona druga gomila sto sam nasao je manja al su uglavnom u delu gde su trckarala dva pacova pa bih verovatno sa njima morao da se jurim za ono sto otpadne :)

Link to comment

Onda mora motka,i obavezno rukavice na ruke najbolje bi bilo one što žene korsite za farbanje,jer ako dohvatiš orah rukom,tu boju nećeš da opereš narednih mesec dana.

Link to comment

Onda mora motka,i obavezno rukavice na ruke najbolje bi bilo one što žene korsite za farbanje,jer ako dohvatiš orah rukom,tu boju nećeš da opereš narednih mesec dana.

Ima da se kupi ona metalna "kruna" sa platnenom vrećicom što se natakne na motku...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...